Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg így működik Magyarorsz...

Tényleg így működik Magyarországon h az anya dönt mindenről ami a gyerekkel kapcsolatos? Miért?

Figyelt kérdés

Tehát ha a bnőm véletlenül terhes lesz akk csak egyedül ő dönti el h elvetesse a gyereket vagy nem. Ha mondjuk ő el akarná vetetni én meg megtartanám akk elvetetnék? Vagy ha ő akarná megtartani, én meg nem akk hiába minden akk is fizetnem kell felnőtten a gyerektartást? De ő vállalta be h fel tud nevelni egy gyereket, nem én! Ez igazságtalanság :S A fiúk csak addig kellenek h belökjék a spermát mint vmi tenyészmén aztán már le van sz..va h ő mit akar mit gondol? Miért van ez ien igazságtalanul? :S

17/F


2011. ápr. 6. 11:20
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
47%

Jézus! Te milyen gyökér vagy,hallod...

Azért mégis egy nőnek/lánynak kell 9hónapig szenvednie a pici miatt. Megnéznélek én Titeket,férfiakat,hogy hogy viselnétek el 9hónapig..


11:51 ..szívemből szóltál!

2011. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként, én pl. nem akarok gyereket. A volt barátomnak is megmondtam, hogy ha előadja, hogy "majd vigyázok", akkor ehhez úgy álljon hozzá, hogy ha teherbe ejt, a gyerek akkor maradhat, ha kihordja, megszüli, felneveli.
2011. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, Te dugulj már el, akkora gyökérségeket dumálsz itt, hogy nem igaz! Nem kell minden férfinak belökni a spermát, mint valami tenyészmén és akkor nem történik ez a sok baleset. Jó, hogy a férfiak b.aszni akarnak, de a felelőséget olykor-olykor nem vállalnák egy gyermekért. Én tényleg megnéznélek titeket(férfiakat),hogy Ti hogy hordanátok ki egy gyermeket..9hónapig szenvedni..
2011. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
48%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:07


Tökéletes válasz, tökéletlen helyesírással.:)

2011. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
46%
Részint igazad van, de abban nincs igazad, hogy egy férfinak joga lenne eldönteni, hogy a nő akit teherbe ejtett kihordja a gyereket. Ez azért csakis a nő döntése mert őt sokkal inkább befolyásolja a gyerek megszületése.
2011. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
79%

"Ez azért csakis a nő döntése mert őt sokkal inkább befolyásolja a gyerek megszületése."


Ez csak akkor igaz ha a férfitől nem fog gyerektartást/házasságot követelni, mert ellenkező esetben a férfit éppen annyira befolyásolja.

2011. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
36%

„Nem, én ilyen esetben nem 9 hónapig hanem 18 évig szopok a gyerektartással, ami akár a fizu fele is lehet :P Van egy csomó olyan eset h összejön egy férfi meg egy nő, lesz 1 gyerek, elválnak, a férfi újra megnősül és ott is lesznek gyerekek. De a gyerektartás miatt annyi pénzt elszednek tőle h több jut annak az egy elvált gyereknek akit jó esetben 2 hetente lát, mint a másik 2-3nak együtt, akit nevel is.”


Te mégis mi a f@szt képzelsz magadról? Vered itt magad, hogy nincs jogod beleszólni abba, hogy az anya megtartja-e a gyereket, de a gyereknevelés költségeinek rád eső részét fizetni az már derogál? Szerencsétlen nő arról nem tehet, hogy te nem akarod vállalni azt a gyereket, amit KETTEN megcsináltatok. Miért kéne neki egyedül viselni a terheket? Undorító a hozzáállásod, remélem sosem találsz olyan nőt, aki gyerek szülne neked! 


„ekkora baromságot még életemben nem hallattam.

szerinted erről szól a gyerekvállalás?! a szülésről?! lehet nem kellemes, de ez a legeslegkevésbé mérvadó dolog, ami ebben a témakörben feljöhet. ez hihetetlen gáz, amúgy egyre többször ilyeneket hallok. ha valaki gyereket tervez akkor nem azt tervezi hogy megszüli. az megy mindenkinek. de felnevelni, na a lényegre nem gondolunk, ugye? és igenis a a gyerek egész élete (mert nem csak 18 évig a gyereked) sokkal inkább meghatározó, mint az a 9 hónap”


Te meg ha visszaolvasnál kicsit, akkor látnád, hogy ez csak azért írtam, mert a kérdező szerint a terhesség és az abortusz nem csak a nő TESTÉRE van hatással, hanem a férfiéra is. Ez pedig nem igaz, ennyi. Nyilván nem csak a terhességről és a szülésről szól a gyerekvállalás, de mivel az anya hordja ki és szüli meg, neki van joga eldönteni, hogy kihordja és megszüli-e. Itt most arról van szó, hogy a kérdező szerint a férfinak is joga lenne ebbe beleszólni, de a gyermekvállalásban egy dolog biztos: a terhesség és a szülés. Nincs rá garancia, hogy a férfi 10 év múlva is ott fog állni a nő mellett, az meg végképp nem indok, hogy nem akar gyerektartást fizetni.

2011. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
65%

Hogyne, aki nem akar gyereket, az ne szexeljen, és fojtsa el a nemi ösztönöket mondjuk 30 éves koráig, amíg megfelelőek lesznek a körülmények a felelősségteljes gyerekvállalásra, addig nyomja el magában a szexuális vágyakat, jó 15 évig, és csináljon magából szexuálpszichikai nyomorékot...

Egy férfinak igy ugyan olyan joga van etikailag beleszólni abba hogy egy terhességet megtartanak-e vagy sem, hisz az ő életére is ugyanolyan kihatással lesz, hisz APA LESZ, annak minden erkölcsi követelményével együtt. Ha valaki nem akarja, vagy nem tudja ezt vállalni, joga van dönteni róla.

És ezt nőként mondom!

Nagyon sok olyanról hallottam sajnos hogy a nőre rájött az 5perc, hogy gyereket akar, de most azonnal, szépen abbahagyta TITOKBAN a tabletta szedését, és terhes lett. A férfi ezt megtudva mélységesen felháborodott (természetesen), és kirúgta a csajt, mire az azóta is azt terjeszti hogy "a szemétláda terhesen elhagyott", arról mélyen hallgatott hogy a férfi akarata ellenére tette őt apává.

Kiváncsi vagyok hogy az itt hőbörgő nők mit szólnának ha egyik nap a párjuk hazaállítana egy kisgyerekkel és bejelentené hogy "na drágám, mától anya leszel, eszed, nem eszed, ez van". Vagy képzeljék csak el,hogy egy olyan kérdésben, ami az egész életüket megváltoztatja, úgy hozna a párjuk döntést, hogy tenne az ő véleményükre. Akkor tuti fel lennének háborodva...

2011. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
41%

Ja és annyit még hozzáfűznék hogy a gumi se 100%, mert az is kiszakadhat, aztán meg ki tudja hogy a csaj beveszi-e az esemény utánit... Tehát maradna a teljes önmegtartóztatás ezek szerint, ami ugyabár kivitelezhetetlen, így is épp elég lelki nyomorék sétálgat az utcákon...

Előző voltam.

2011. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó én írtam hogy tabi+ óvszer az már valamivel biztosabb mint a semmi
2011. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!