Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet bocsátan...

Szerintetek meg lehet bocsátani a megcsalást egy 17 éves házasságban?

Figyelt kérdés
Férjemnek volt évekig tartó "szexuális" kapcsolata.
2011. ápr. 12. 12:31
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Én is afelé hajlok, hogy megbocsátom ill. inkább túllépek rajt, mert ezt nem lehet megbocsátani szerintem sem. Értékelem, hogy megbánta és velünk képzeli a jövőt. Mindketten szeretjük egymást és így talán könnyebb lesz felejteni..
2011. ápr. 12. 13:05
 32/54 anonim ***** válasza:
55%

Ezért nem jó, ha két különböző habitusú ember köti össze az életét.

Mi 17 éve vagyunk házasok, és szinte minden nap van szex.Egyformák az igényeink, és tudom, hogy soha nem menne máshoz, mert minden téren teljesen ki van elégítve, minden titkos vágyát ismerem, Ő is az enyémet.

Benned is van hiba, hogy ez megtörtént, tudnod kellett volna, hogy nem tud "asszimilálódni" egy férfi sem, max. máshol keresi az örömöket.Őt is tudom sajnálni, gondold el, hogy téged szeret, de máshoz kellett járni szexelni, mert otthon nem kapta meg azt, amit jobb esetben tőled várt volna.Ha szereted, nem válnék el, de változtatnék a hozzáállásomon.

2011. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tudnám megbocsátani (főleg, miután évekig tartott, tehát éveken keresztül hazudott, stb.), mert - hiába szeretném - soha többé nem tudnék benne bízni. A kapcsolat egyik alapja pedig szerintem a bizalom.


De nem vagyok a helyzetedben. Ha te úgy érzed, képes vagy túllépni rajta, akkor az csakis a te döntésed. Neked kell érezni, hogy működik-e majd a dolog. :)

2011. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
61%
Ez ilyen tipikus"homokba dugom a fejem"hozzáállás!!!De ha nektek ez jó ,éljétek a hazug kis életeteket tovább!Bocs,ezzel nem téged akarlak bántani!!!Azt gondolod,ha évekig szexeltek nem volt köztük érzelmi kötődés?Nem a fenét!!Ebbe is jót hazudik a férjed!!!
2011. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
79%

"Az nem mentség hogy neki nagyobb a sexuális étvágya!Ha igazán szeretne nem tette volna meg!"


- Ez egy igen érdekes kérdés. Tehát akkor a másik félnek kellene szenvednie ettől? Vagy tán el kellene válniuk? Esetleg úgy kell értenem, hogy akit igazán szeretek, azért szenvednem kell? Mert akkor meg is lehet fordítani: A kérdező épp most szenved lelkileg attól, hogy korábban megcsalták. Akkor ez így rendben van? Vagy ha nem, akkor miért nincs?


Adva van a két, össze nem illő szexuális étvágyú ember. Ha összekötik az életüket, az egyik mindenképp szenvedni fog valahogyan. Csakhogy ez már megtörtént, összekötötték, gyerek is van, a "hiba" már el lett követve. A kövek dobálása itt már nem segít, nem hasznos. Van olyan javaslatod ebben a helyzetben, ami hasznos is?

2011. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
66%

Nekem ugyan csak másfél évig tartó ilyen kapcsolatom volt, de az tényleg csak szex volt. Érzelmi szál annyi volt, hogy nagyon jó barátom is volt, és mindent meg tudtunk beszélni. Szóba se került, hogy több is lehetne, mindketten nézelődtünk, próbálkoztunk, randiztunk, kizárólag szex volt köztünk. Addig tartott, amíg megtaláltam a nagy őt. Azóta is barátok vagyunk, és négyesben is összejárunk. A férjem is, és a felesége is tud a korábbi kapcsolatunkról, de látják, hogy viszonyulunk egymáshoz, így egyikük sem aggódik, tudják, hogy ez nem az érzelmekről szólt.

Ezt csak azért írtam le, mert létezik ilyen is, hogy valakinek tényleg a szexről szól egy "kapcsolat".

2011. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha elválnék? Igen, biztosan találnék mást, aki vállal a kisgyermekemmel együtt. Egyáltalán nem garantált, hogy ő nem csal meg (állítólag a férfiak 70%-a félrelép, de csak kevés derül ki! Na akkor lenne egy új kapcsolatom, ami szintén nem garantált, a gyermekemet egy idegen nevelné és megfosztanám magunkat a további boldog együttéléstől a férjemmel..szóval nem olyan egyszerű ez a válás megoldás..
2011. ápr. 12. 13:26
 38/54 anonim ***** válasza:
77%

Utolsónak:


Ebben az a bibi, hogy neked nem volt akkor férjed, és a barátodnak meg felesége.

2011. ápr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
Az Én első férjemnek 1,5 évig volt kapcsolata egy másik nővel is.Amikor kiderült,jött nekem ugyanezzel a szöveggel,amivel a te férjed.Még hogy nem volt érzelem????És Te ezt el is hiszed???Bizony hogy volt érzelem,és azt is megkockáztatom,hogy a szeretője dobta ki a férjedet!Nálunk így volt,hogy jaj de megbánta,meg hogy csak szex volt,semmi érzelem.Én megpróbáltam megbocsájtani,de nem ment.Szex közben csak az járt a fejemben,hogy azt a nőt is így ölelte,így csókolta.Volt hogy zokogtam közben,és nem bírtam folytatni..Én nem mondanám hogy jobb lett a szexuális életünk mint előtte,el sem tudom képzelni,hogy állíthatsz ilyet!Minden nap a tányérja szélén volt megcsalás,mindig hozzávágtam a fejéhez,mert nem bírtam ki,hogy hallgassak,ha valamibe belekötött,azonnal jött a megcsalás téma,hogy visszavágjak.Pár hónapig bírtam,és döntöttem:nem bírom tovább,és bár nagyon szerettem,szakítottam 10 év után.Szó szerint majd belehaltam,évekig nyugtatót szedtem,és kezeltek a szívbetegségemre,mert akkor nagyon rossz állapotba kerültem.40 kilóra fogytam..Aztán eltelt 2 év,és megismertem a mostani férjemet,akivel 14 éve boldogok vagyunk!És már el sem tudom képzelni,és hinni,hogy Én valamikor hagytam azt a megaláztatást.Már nem kellene az exem,egyetlen pillanatra sem,sőt mosolyogva szánakozom rajta,mert megérdemli,amilyen életet él azóta is..Ja,és utólag tudtam meg,hogy azért "bánta"ő meg annak idején a tettét,mert a nője kidobta!
2011. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
31%
Azért van sokkal több férfi a szexpartnerkeresőkön, mert nekik sokkal gyakrabban kell a szex, mint a nőknek. Nem mentségként írom, ott vannak a papok ugye, hogyhogy ők egész életükben kibírják 0-val? Így alakította a természet, egy nőnek nem kell mindennap csinálni, hogy max. számú gyereke legyen. A férfi akkor a leghatékonyabb utódnemzésben, ha a lehető legtöbbször szexel, a lehető legtöbbel. Ma ez keretek közé lett szorítva, ki hogy bírja. A házasságok 80-85%-ában van/volt megcsalás. Ki eltitkolja élete végéig, ki nem. Ugyan már, ha te szereted, megér még egy próbát! Ha nem működik, ráérsz otthagyni 2 év múlva is. A gyerekednek meg 1 apja van, lehet még párod, aki elfogadja, de nem az apja lesz!
2011. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!