Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem vagy a szüleimnek volt...

Nekem vagy a szüleimnek volt igaza?

Figyelt kérdés
Öcsém(5 éves) délután 2-től a szobámban "kotlott", nem hagyott tanulni, festegetett, rajzolt, kiabált, mesét nézett, be nem állt a szája. amikor már a 3. másfél órás mesét kezdte el nézni, bepöccentem, pláne hogy kezdődött a kedvenc sorozatom is( semmi másért nem megy a tv, csak az a napi fél óra, amíg azt megnézem) megkértem szépen, hogy menjen át anyumékhoz nézni a mesét, mert nekem most már dolgom lenne. Erre sírva kiszalad a szobából, hogy én őt elküldtem... Persze jöttek a szüleim mint egy katonai hadtörzs, és kiabáltak velem, hogy szegény gyereket egy bugyuta sorozat miatt elküldöm... az nem baj, hogy semmit nem haladtam a rendrakással, a tanulással, és az egyetlen dolog amit a tévében szeretek, az is már elkezdődött? a válasz az volt, hogy szegény gyerek...(igaz anyumék szobájában végignézte a meséjét) nem tudta megnézni a mesét, RÁADÁSUL most már ők sem tudnak a mesenézés miatt tévézni... egész délután a tv előtt ültek -_- meg mondjuk a gyerekkel kéne játszani... nem mindig nekem, és nem mindig azt a legegyszerűbb megoldást választani, hogy menj a nővéred szobájába és ülj be a tv elé... 17/L
2011. ápr. 12. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%
Neked van igazad. Próbálj meg az öcséddel kompromisszumokat kötni, találj ki neki feladatokat, amik lekötik, besegíthet a rendrakásban is. Hamarosan ő is iskolás lesz, és akkor megtapasztalja majd, hogy milyen is az a tanulás.
2011. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen neked van igazad!:D
2011. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%

Még jó h neked volt igazad!

Nekem 3 tesóm van... mindegyik kicsi. Én is ugyanúgy vigyázok rájuk tanulás mellett,és ha pl. zavarnak kiküldöm őket,van másik szoba!:D Persze akkor egyből jön anyu hogy miért meg h,de olyankor megmagyarázom h hangoskodnak már egy ideje és kicsit idegesítőek. És ennyi volt:) De ügyes vagy nagyon,és csak türelem;)

2011. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%
IGazad van.Hasonló volt nálam is a helyzet. Én és a húgom között 11 év van, jóformán én neveltem fel, fél éves korától én vigyáztam rá EGÉSZ nap, ami alatt épp nem voltam suliban. Emlékszem az első szavaira, az anyja nem (csak fél tesóm apai ágról), aztán persze meg volt sértődve az anyja, mikor én világosítottam fel, a szexről is mi (párommal) világosítottuk fel, az anyjával nem beszélgeti meg a dolgait, mindig velem. Én imádtam vele foglalkozni, és hatalmas tapasztalatot szereztem. Most 8 hónapos kislányom, és tényleg hasznos volt, amit a húgom vigyázása közben tanultam:D
2011. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
bizony, nagyon szeretem a kis öcsit. megvan a magához való esze, csibészsége... azt is mindig megbeszéljük. nagyon sok mindent tanulok ebből, és tényleg látja legalább a gyerek, hogy ki az akiben feltétel nélkül megbízhat. A baj az ezzel, hogy 1 perc magánéletem sincs. Amikor barátom átjön hozzánk nagy ritkán, akkor is itt van (persze nem zavar, de kettesben is szeretnénk azért lenni), pláne, amikor anyum küldi hozzánk, hogy felügyeljen minket, és velünk játsszon -_-
2011. ápr. 13. 06:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!