Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor, és hogy mondjam el a...

Mikor, és hogy mondjam el a barátomnak, h én a szüzességemet a házasságig szeretném megtartani?

Figyelt kérdés

A döntésemre való megjegyzéseket légyszi most hanyagoljátok, csak az válaszoljon, aki tud a kérdésre.

Csak pár napja vagyunk együtt és erről még nem esett szó. Tudom, h ezzel elég extrém eset vagyok, és szeretném, ha időben kiderülne, tehát azt gondolom, már most el kell mondanom neki!? De hogy? Egyszerűen csak jelentsem ki, mint tényt, vagy mondjam azt, h „most mondok vmit, de nem kizárt, h szakítasz velem miatta”? Hogy csináljam?

Köszönöm

19L


2011. ápr. 13. 06:38
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
csak pár napja vagyunk együtt...lehet h ezzel elijesztem de jobb most akkor. Mit mondjak? olyan fura helyzet
2011. ápr. 13. 07:02
 12/40 anonim ***** válasza:
62%
Elég fura, hogy jársz egy fiúval, ég ha csak pár napja is, és nem tudod, vallásos-e vagy nem. Ő tudja rólad? Ez is olyan téma, akárcsak a szex, amit jobb minél hamarabb letisztázni, mert ha valaki esetleg nagyon vallásos, a párja meg egyáltalán nem, az nem lesz hosszú kapcsolat.
2011. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
51%

(Nem vagy extrém eset, ez lenne a normális, az ettől eltérő az abnormális. )

Így mondanám: "Szeretném Isten és a világ áldását kérni arra, hogy testileg-lelkileg eggyé váljak szerelmemmel."


ez így jó - ne add fel hitedet ebben, bármennyire is sokan akarnak bántani érte.


"Fél lelkünk maradt, úgy összeforrtunk

Félhomály csak delelő napunk.

De akárhogy kínoz is a sorsunk,

már mi nem változhatunk." "

/Goethe /

2011. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem minél hamarabb annál jobb. Nem jó zsákbamacskát árulni, ha olyan a fiú, hogy ezért elhagy akkor még azelőtt lépjen le, hogy te beleszerettél volna!

Sok sikert!

2011. ápr. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 gfero ***** válasza:
73%
minél hamarabb el kell mondani neki ha tényleg szeret akkor nem hagy el ezért sőt örülnie kellene hogy egy ilyen lányt talált.
2011. ápr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
79%
Úgy mondd el Neki, hogy fokozatosan. Mondd el Neki, hogy vallásos vagy, hiszel Istenben és az elveiben. Lehet, hogya fiú, kérdezni fog és ha szerencséd van a szexre is rákérdez. És akkor simán elmondhatod Neki.
2011. ápr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
91%
En is ugy voltam, mint te. Vallasos vagyok, szuzen mentem ferjhez. A ferjemmel eleg gyorsan elokerult a tema es tisztazni akartam, hogy en ilyen beallitottsagu vagyok, hogy ne vezessem felre es egy lapon legyunk. Azt hiszem, hogy par hettel a megismerkedesunk utan mondtam el neki es o megertett, kivarta. Igen, mondd ugy, ahogy irtad. Tehat, hogy "szeretnek neked valamit mondani, ami nem biztos, hogy tetszeni fog, de kerlek, mondd el oszinten, hogy neked errol mi az allaspontod, mert meg jobb most az elejen tisztaznunk ezt. Nekem ez fontos az eletemben a vallasom miatt; szuz vagyok es szeretnek a hazassagkotesig varni a nemi kapcsolattal". Szerintem jo, ha minel elobb tudtok errol beszelni, hogy ne erezze ugy, hogy altatod, ha esetleg neki ez igy nem mukodne. Igy nem vesztegetitek egymas idejet.
2011. ápr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
84%

Mond el neki mihamarabb,mert később csak rossz lesz!!

Az utolsó hozzászólás szerintem nagyon jó. Csináld úgy!!

Aztán majd kérjük a beszámolót,hogy a fiú ,hogy is reagált!!

Természetesen csak akkor ,ha nem gond számodra!

2011. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel... mondjuk mi elbuktunk, de hamarosan esküszünk, szóval mindegy. :D

De válaszul a kérdésedre, én amikor még kerestem az igazit, még azelőtt elmondtam, hogy randira mentünk volna. Sőt igazából talán ez volt kb az első infó amit elárultam magamról.

Ettől egyrészt hülyének néztek, másrészt érdekesnek és izgalmasnak. Mindkettőnek volt előnye és hátránya.


De teljesen jól felé "kapizsgálsz", nem szabad félrevezetni és kihasználni. Mondd el neki kerek perec. Ezt úgy sem lehet köríteni.

Azt mondjuk ne tedd, hozzá, hogy "lehet szakítasz miatta"


Szerintem csak annyit mondj "Úgy érzem kezd komolyra fordulni közöttünk és úgy érzem fairnek, ha már most őszinte vagyok veled: én más vagyok, mint az átlag lány. Nagyon komoly elveim és erkölcsi rendszerem van. És ebbe az is beletartozik, hogy szeretném magam tisztán megőrizni annak az egyetlen férfinek, akivel leélném az életem."

2011. ápr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
79%

Néhány nap után ha nekem a barátnőm bejelentené bárhogy is ezt a dolgot én először csak néznék hogy mivaaan? Aztán elkezdenék gondolkodni hogy ilyen nem létezik, ezzel a lánnyal valami gond van, a szexre minden egészséges ember vágyik ha azzal van akit szeret, tehát akkor engem nem szeret és nem akar? Mert ennek a "várjunk házasságig" dolognak semmi előnye nincs. Várnék bármennyit egy lányra, de ne ilyen hülyeséggel jöjjön már bocsánat, de ez tényleg az. Komolyan mondom, ha nincs még felkészülve a lány, ezt elmondja akkor megértem, ha fél megértem, de az hogy egyáltalán semmi intim dolog nem lehet vele és ennek oka sincs igazán, ezt végig kéne gondolnod rendesen neked is, mármint hogy ez tényleg nem normális dolog.

Másik meg hogy az ember jó esetben biztosra akar menni hogy nem csak egy futó kaland, néhány hónapos kapcsolat lesz, na meg ilyen fiatal korban még a házasság előtt szeretnék neki udvarolni, együtt járni, stbstb, ez minimum 1-2 év, ezután jöhet szóba házasság. Ne haragudj de ha ennyit kibír valaki kapcsolatban szex nélkül... az álszent és magának is hazudik.

2011. ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!