Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor, és hogy mondjam el a...

Mikor, és hogy mondjam el a barátomnak, h én a szüzességemet a házasságig szeretném megtartani?

Figyelt kérdés

A döntésemre való megjegyzéseket légyszi most hanyagoljátok, csak az válaszoljon, aki tud a kérdésre.

Csak pár napja vagyunk együtt és erről még nem esett szó. Tudom, h ezzel elég extrém eset vagyok, és szeretném, ha időben kiderülne, tehát azt gondolom, már most el kell mondanom neki!? De hogy? Egyszerűen csak jelentsem ki, mint tényt, vagy mondjam azt, h „most mondok vmit, de nem kizárt, h szakítasz velem miatta”? Hogy csináljam?

Köszönöm

19L


2011. ápr. 13. 06:38
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg semmi értelme várni a házasságig, maximum annyi történik hogy hamarabb fogja megkérni a kezét mert már elunja a várakozást.Ez is egy fajta házasság kikényszerítés.És mi van ha olyan emberhez még hozzá akivel nem működik a szex? Bizony, nem mindenkivel passzol ám össze az ember.
2011. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
53%
2011 van, és az emberek még mindig hisznek a húsvéti nyusziban. Félelmetes.
2011. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%

nem vagyok ennyire vallásos, és nem is vártam a házasságig a szexxel.

de miért kell bántani ezért a kérdezőt? oka van rá, hogy nem ugrik fejest az ágyba.

sokkal inkább tisztelem az ilyen nőket, mint az olyanokat, akiknek minden héten más pasijuk van.


szex is tud működni. meg kell beszélni a dolgokat. a szeretkezés nem tornagyakorlat.

(persze ismertem egy olyan lányt, aki szintén várt, és sem a nászéjszaka, sem a további pár hónap ment úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva, de később leküzdötte a gátlásait, és most 2gyermekes anyuka)


kérdező, ha ez a fiú emiatt szakít veled, akkor attól még nem rossz ember, csak neki nem olyanok az elvei mint neked. inkább nézz körül a vallásos fiúk közt, ők biztosan nagyra értékelnek egy olyan lányt, akin még nem ment át a fél város.

úgy vélem, hogy ezzel a lépéssel a lehető legnagyobb tiszteletet adod meg a leendő férjednek. de jól meg nézni, hogy csak ahhoz menj hozzá, aki ezt valóban értékeli.

2011. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
69%

"A döntésemre való megjegyzéseket légyszi most hanyagoljátok, csak az válaszoljon, aki tud a kérdésre."


"2011 van, és az emberek még mindig hisznek a húsvéti nyusziban. Félelmetes."


És még az értő olvasás se megy nekik. Tényleg félelmetes.

2011. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
73%

Én azt nem értem, miért kellene ezt pár nap után megosztani a sráccal. Mi az, hogy ne áruljon zsákbamacskát?? Remélem még nem olyan a világ, hogy ha egy pár együtt van pár napja, akkor az garancia arra, hogy 2 hét múlva dugni fognak... És ezzel az erővel a homlokodra ragaszthatsz egy cetlit, amin az áll: szexszel várok az esküvőig.


Tisztázni kell az elején, de talán nem pár nap után. Beszélgessetek előtte, ismerd meg jobban, és hagyd, hogy ő is megismerjen, hogy ne csak egy dilis lány legyél a szemében. Pl. most vasárnap elhívhatnád magaddal templomba. A reakciójából kiderül számodra, hogy hogy áll a dologhoz, és számára is tiszta lesz, hogy ez neked fontos, és már témánál is vagytok.

2011. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ráérsz ezt közölni vele akkor, ha komolyabbra fordul a kapcsolatotok. Addig még lehet, hogy úgy is csalódtok egymásban, vagy nem illetek össze más miatt.
2011. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
74%
Minél előbb annál fair-ebb. Mondjuk én testközelben láttam olyat aki ezt iszonyúra megszívta, és nem értek ezzel egyet, de te tudod. A jelenlegi párom első felesége is ezt kérte. Megkapta. Házasság, nászéjszaka. Soha nem sikerült szexelniük, a feleség képtelen volt rá. Ha nem szexelsz, legalább azt tedd meg, hogy ismerkedsz a testeddel, hogy ne ott érjen téged is meg őt is a hidegzuhany, hogy képtelen vagy nőnek lenni.
2011. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a közlés szempontjából a középút a jó, pár nap még édes kevés, azért én minimum 1-2hónapot várnék, ismerkednénk, beszélgetnénk, és akkor közölném, akkor már valamennyire tisztában vagyunk egymás értékeivel, és tudjuk mit nyerünk vagy éppen veszítünk, ha szakítunk. Viszont egy olyan fiú, akivel csak épp ismerkedsz, valószínű egyből le fog lépni, mert még semmit nem jelentesz neki. Nem hiszem, hogy magát a szexualitást már ilyen korán szóba kellene hozni, főleg, hogy mindenki maga érzi mikor áll rá készen. Persze ez nem azt jelenti, hogy sokáig halogasd, de mint írtam, én 1-2hónapot várnék ezzel.

24/N

2011. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha korrekt akarsz lenni vele, akkor most elmondod neki. Ha ő ezt elfogadja és vállalja, hogy addig nincs szex míg nincs holtomiglan akkor ez még jobban megerősítheti a kapcsolatotokat, ha neki ez nem fér bele akkor igen el fog hagyni. De még akkor is jobb neked is és neki is, hogy most lesz vége és nem akkor amikor már iszonyú erős a szerelem.

Szerintem hívd el, hogy beszélgessetek, és mond neki, hogy figyelj mivel nem akarlak sem most sem később becsapni ezért úgy érzem, hogy el kell mondjam neked, hogy én házasságig nem fogok senkivel még veled sem szexelni. Én így döntöttem, és szeretném ha tudnád, hogy el tudd dönteni ez neked megfelel-e vagy sem. Én biztos várni fogok addig, kérdés, hogy így is velem akarsz-e lenni.

2011. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
34%

08:07-es vagyok.

Csak annyit szeretnék még hozzátenni, a hosszászólások kapcsán, hogy Kedves kérdező, ne hagyd magad lebeszélni az elveidről.

Ha valamiben hiszel és döntöttél valami mellett, akkor mindegy, hogy ki mit mond, ne foglalkozz vele. Mert lehet, hogy igazuk lesz és szar lesz a sex a házasságodban, de lehet akkor is az lenne, ha házasság előtt elkezded... eleve a nők nagy része képtelen az orgazmusra belső gátlásaik miatt és ez nem vallás függő. És szinte az összes nő képtelen a hüvelyi orgazmusra. Innentől kezdve például szinte mindegy, hogy a férfi akit választasz milyen testi adottságokkal rendelkezik. Ami számít, hogy mennyire szeret téged és mennyire odaadó veled. Ezeket pedig szex nélkül is leszűrheted...


Ha viszont nem tartod magad a döntésedhez, sokkal többet veszíthetsz, mint az "orgazmus"... elvesztheted önmagad, a lelked tisztaságát, a céljaidat...


Szóval légy büszke arra hogy van egy elhatározásod és ne foglalkozz azzal, hogy a világ mennyire züllött. Te vagy az, aki a jó úton jársz, és az Igazi értékelni fogja ezt benned, nem pedig csak eltűrni.

2011. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!