Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mukodhet-e jol egy vegyes...

Mukodhet-e jol egy vegyes hazassag (itt a vallasi kulonbsegekre gondolok)? Pontosabban egy kereszteny es egy zsido kozotti kapcsolatrol kerdezek (ugy, hogy mind2 ragaszkodnak a sajat vallasukhoz). Varom a velemenyeket es kulonosen a tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 18:33
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Amint csengettem, nyílt a kapu, mert lejött elém (megbeszéltük, hányra megyek), csak ugye a rutin meg az évek...
2011. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
chatty: bedugsz az ajtó alatt egy cetlit, amire rá van írva hogy "megjöttem". Aztán ha észrevették, beengednek :D
2011. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

De a villanyt is sikerült lekapcsolnom, amikor kijöttem a fürdőből. Akkor már nagyon zavarban voltam, "jajj, bocsi, ne haragudj" és visszakapcsoltam. Akkor már ő is röhögött és megfogta a kezemet, hogy ne kapcsolgassam már, ha elbénáztam, akkor legalább hagyjam úgy :)


De Izraelben is vendégeskedtem a fent említett barát családjánál. Ott rá is kérdeztem, hogy a gyerekekkel mit kezdenek, mert ők még vígan nyomkodnak mindent. Mondták, hogy semmit, elmondják minden ilyen akciónál, ogy nem szabad, mert sabat van, aztán néhány év alatt belejönnek a gyerekek is.

A nem zsidó vallásúakat is meg szokták hívni ilyenkor, ez nem vallástól, hanem a két ember viszonyától függ (én is mint barát lehettem jelen ilyenkor). A nem zsidókat röviden kiokosítják, hogy mikre kell figyelni, de nem harapják le a fejét, ha téveszt. Szerintem nekem kínosabb volt, mint nekik. Sőt, a férjemet sabat alkalmával kapta el egy komolyabb fertőzés. Mondta, hogy elvonul aludni, amíg vége lesz, utána, ha nem gond, kérne egy orvost, mert fájdalmai vannak.

Azonnal felpattantak és tárcsáztak. Amikor döbbenten néztünk, mondták, hogy a vallási tanítás és a jó érzék szerint is fontosabb az emberi élet, mint bármi más. Úgyhogy sábesz közepén telefonáltak, majd kocsiba rakták a férjemet és bevitték a dokihoz, hogy ellássa.

2011. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
18:58 - ha legközelebb megyek ebédre, viszek magammal fecniket, az ötlet nem rossz :)))
2011. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
34%
Igen.
2011. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 habibi ***** válasza:
64%

szerintem működhet. van egy ismerősöm, aki mélyen keresztény és a férje hithű muszlim. Mindketten megtartották a vallásukat és nem okozott számukra ez a különbség gondot. Tehát csak attól függ, hogy hogyan kezelik ezt az eltérést, ha megértőek és nyitottak egymás vallása irányába és nem kezdenek el vitatkozni, hogy melyiknek van igaza, akkor rendben lesz minden.

egyébként én is ilyen felállásban vagyok a szerelmemmel, Ő muszlim ,én keresztény, de elfogadtuk egymás vallását és nem vitatkozunk ilyen dolgokon. Sőt még élvezzük is ezt a kis különbséget.

2011. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Én ateista vagyok, volt barátom pedig katolikus... a mindennapi életben nem volt gond, de közös jövőnk nem volt, mert nekem nem lesz templomi esküvőm és a gyerekemet sem kereszteltetem meg, neki meg ez alap, így vége lett. Úgyhgy nem, szerintem nem működhet hosszú távon egy ilyen kapcsolat
2011. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
18:40 egyebkent igen, rolam van szo...kulonben mindenkinek koszonom a valaszokat:)
2011. ápr. 14. 20:09
 19/40 anonim ***** válasza:
82%

Ha mélyen vallásosak vagytok, akkor a teljes személyiségetek a hitetekre épül. Ha toleráljátok is egymásban a dolgokat, akkor is folytonos ellentétek lesznek közöttetek.

A gyerekvállalás pedig főleg elég elképzelhetetlen számomra, hiszen ugyan melyikőtök adja a másik vallásnak a gyerekét? Ha tényleg úgy érzitek, a helyes vallást szolgáljátok, akkor nyilván egyikőtök sem..

2011. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
84%
A másik (zsidó) fél milyen állampolgár?
2011. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!