Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mukodhet-e jol egy vegyes...

Mukodhet-e jol egy vegyes hazassag (itt a vallasi kulonbsegekre gondolok)? Pontosabban egy kereszteny es egy zsido kozotti kapcsolatrol kerdezek (ugy, hogy mind2 ragaszkodnak a sajat vallasukhoz). Varom a velemenyeket es kulonosen a tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 18:33
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Igen, o megtartja a Sabbat-ot,(engem nem zavarnak az unnepeik es szivesen reszt veszek a ceremoniakon, ameddig, mint kulso szemlelo lehetek jelen...o eleg rugalmasan kezeli a dolgokat( legalabbis eddig igy mutatkozott) es o tiszteletben tartja a mi szokasainkat is ( allitasa szerint neki nincs joga engem semmiert megitelni, mert o sem jobb nalam)...
2011. ápr. 15. 10:04
 32/40 anonim ***** válasza:
77%

Ha ennyire toleránsan álltok egymás vallásához és nem akarjátok megtéríteni a másikat, akkor szerintem nagy gond nem lesz itt.

Az utolsó mondat, amit írtál róla, az nekem azt mutatja, hogy nem "kirakatvallásos", hanem tényleg követi a vallási útmutatásokat - azok pedig többnyire az elfogadást és a békés együttélést méltatják.


Szerintem ilyen esetben a másik vallása iránti kulturális érdeklődés is sokat segíthet. Ti is tanultok valamit és a másik is úgy érzi, hogy ha nem is követitek egymás vallását, fontosnak tartjátok.


Probléma akkor lehet, ha olyanokon leálltok vitázni, hogy ki is volt Jézus, stb...

2011. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Ez komoly "vitaforras" nalunk, hogy ki volt Jezus(velemenyem: Isten fia, az o velemenye: egy nagyszeru srac)...de leginkabb ugy lesz vege a vitanak, hogy hagyjuk ezt...igen o valoban nagyon toleransnak tunik, csak en, mint "orok ketelkedo" attol tartok, hogy o abban bizik, hogy talan majd engem is sikerul "eszhezteritenie" es atveszem a zsido vallasi felfogast...a nagy "toleranciajabol" vannak ilyen felelmeim...
2011. ápr. 15. 13:27
 34/40 anonim ***** válasza:
86%

És akkor mi lesz, ha a fiatok kérdezi meg, ki volt Jézus? Egyáltalán a keresztény vagy zsidó ünnepeket fogjátok tartani? Bármennyire is elfogadjátok egymást, szerintem gyereket csak akkor tudtok együtt nevelni, ha egyikőtök teljesen "lemond" róla.. Az meg pláne hülyeség, hogy az egyik ilyen vallású, a másik olyan, így csak közöttük is ellentétek lesznek a jövőben.

Bármennyire is elfogadjátok egymásban a különbségeket, mert nem vagytok egymás tulajdona, attól még a gyerek mindkettőtök közös része lesz, akinek mindketten a legjobbat akarjátok majd, akkor is, ha ezért folyton egymással kell vitáznotok.. Ha pedig a gyerek az egyik vallás szerint nő fel, akkor a másik szülő tuti megkapja tőle a kérdéseket, hogy ő miért nem hisz abban, amiben ő, hiszen neki azt tanítottátok, hogy úgy helyes!

2011. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Nálunk jól működik ez a vegyes dolog, úgy, hogy mindketten mélyen vallásosak vagyunk (az, hogy csak a saját vallásból választasz magadnak párt badarság, mert nem döntheted el, hogy kibe legyél szerelmes). Párom muzulmán én pedig keresztény. Elfogadjuk egymás hitét, a parancsolatokat és nem bizonygatjuk egymásnak, hogy kié az igazi. Felmerülhet a kérdés, hogy akkor milyen vallása lesz majd a gyerekeknek, én azt hiszem, hogy teljesen mindegy melyikünk vallását kapja majd, hisz Istenben fog hinni és remélhetőleg ugyanolyan nagyszerű ember lesz mint a Párom.
2011. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, igazából, tudom, hogy most le fognak pontozni, de ha valaki igahitű keresztény, és a párja is egy a zsidó vallásban hívő személy (elnézést, ha hülyén fogalmazok) akkor szerintem a kapcsolat nem működhet hosszú távon.
2011. dec. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
33-as válaszoló nagyon érdekes dolgokat ír le! Egyet értek vele, a kérdései komoly dolgokat vetnek fel. Pl a gyerekek nevelése.. Ebből később olyan összeférhetetlenségek alakulhatnak ki, amik tönkre teszik a kapcsolatot.
2011. dec. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inteligencia kérdése. A zsidóknál ha jól tudom anyai ágon származtatnak, tehát ez a felállás még nem is olyan gáz, mintha a nő lenne zsidó. Ott már pl későbbiekben problémás lehet a gyerekek vallása, mert zsidó nőnek a gyerekei zsidónak számítanak, míg a férfiaknál nincs ilyen kitétel, kivéve egy törzs leszármazottait.

De ha mindketten elég intelingensek, akkor szerintem ez pl semmi gondot nem okozhat a kettőjük kapcsolatában. PL én keresztény vagyok, a férjem meg ateista, 15 éve vagyunk együtt, két közös gyermekkel, és soha nem okozott ez köztünk mégcsak egy pici feszültséget sem. De ha férjem más vallású lenne, akkor sem lenne semmi, ez mindenkinek magánügye, tudni kell helyén kezelni.

2011. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok :) Ezen hogy ki volt Jézus, kár vitázni. Te azt mondod a megvátó, ő azt hogy egy nagyszerű srác. :)) Csak kérdem, nincs igaza? :)
2011. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Ha mindketten végtelenül toleránsak vagytok és szeretitek egymást,nem lehetetlen.
2014. dec. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!