Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám felnyitni a...

Hogyan tudnám felnyitni a kívülállók szemét h nem vagyok egy szemét unoka?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,anyukámmal élek. Csak az apai nagyszüleim élnek. De nem látogatom őket,mert nem szeretem őket. Gyűlölöm h elmondják anyukámat mindenféle mocskos nőnek,mert elvált apukámtól aki gépezik és iszik.

Folyton megkapom az utcájukba lakó ismerősöktől h mekkora szemét vagyok,h nem találkozom velük. Mert a nagyszüleim mindig sajnáltatják magukat h nem értik miért nem keresem őket.A mostani dologgal viszont nagyon messzire mentek. beszéltek a tanárnőmmel(a tanárnő testvére ott lakik ahol a mamáék),h nem e tudna rám hatni h látogassam meg őket. És pénteken ofői órán elkezdtünk beszélgetni az egész osztállyal arról h mennyire kell szeretni a nagyszüleinket. meg h milyen lehet aza gyerek aki nem foglalkozik a nagyszüleivel. Nagyon rosszul esett amit a tanárnő mondott,meg amit a többiek is. kaptunk házi feladatot húsvétra,h irjunk fogalmazást a nagyszüleinkről. Óra után mondta a tanárnő h találkozott a nagyszüleimmel,és örülnének ha elmennék hozzájuk,és akkor legalább a fogalmazást is jól megtudom írni.

Én nem akarok menni,nem szeretem őket. Ha ott vagyok csak anyukámat szidják meg engem csicskáztatnak. Meg követelik h mondjam meg anyának h utálom és h apával és velük akarok élni.

Mindenki azt hiszi rólam h egy szemét unoka vagyok :(

12/L


2011. ápr. 17. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Figylej, ha rossz jegyet kapsz mert leírod az igazságot, akkor menj az igazgatóhoz és kérdezd meg tőle, hogy csak azért jár rossz jegy, mert téged a nagyszüleid csak kihasználni akarnak és te ezt nem szeretnéd? Erről nem te tehetsz, és szerintem erre nem adhat osztályzatot a tanár.

Írd le, állj ki magadért és beszéld meg anyukáddal is, aki szintén melléd tud állni. Ne hagyd, hogy fél véleményekből vonjanak le következtetéseket az emberek rólad. Tanulj meg már most kiállni magadért. Ha meg ezek után is elítélnek, akkor az már az ő butaságuk, te megtettél mindent, hogy nem úgy legyen.


AMúgy én anyukád helyében tuti bemennék a tanárhoz elbeszélgetni vele! Ehhez nincs joga! Nincs joga, hogy beleszóljon más családok életébe!

2011. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
beszéltem anyával,és mondta h majd bemegy a suliba és beszél a tanárral ha rossz jegyet kapok. kicsit megnyugodtam. Ám a kamu fogalmazást fogom majd beadni.
2011. ápr. 17. 13:32
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

De ne azt add be! Tényleg írd le az igazat.

Figyelj, azért hiszik azt hogy te rossz vagy, mert te hallgatsz! Ha nem mondod el az igazat, akkor hogy akarod, hogy mások megértsék, hogy mit miért csinálsz?

2011. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azért készenlétben tartanék egy másik dolgozatot is, ha a kamu sem lenne jó a tanárnőnek.
2011. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
De nem szeretném kiteregetni a családi szennyest. Én szégyellem h ilyenek a nagyszüleim,és csak akkor szoktam elmondani h milyenek is ha már nagyon mondják h milyen szemét vagyok,h nem tudok elmenni hozzájuk. De hát akkor is többnyire én vagyok a hazudos
2011. ápr. 17. 13:39
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem neked kell szégyenkezned és nem érdemlik meg, hogy falazz nekik. Ha nem hisznek neked, akkor sincs vesztenivalód.
2011. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam. Az apukám nem volt jó apának való, így anyukám elvált tőle. A nagyszüleim a mi életünket is megkeserítették. Volt olyan ismerős, rokon, aki soha többé nem is köszönt neki, pedig a válásig jóban voltak. Ugyanazokat a dolgakat éltük át, amiket leírtál.

Szerintem is az igazságról irj, de vigyázz arra, hogy tárgyilagos legyen és ne támadó. A legjobb ha anyukáddal átolvastatod, mielőtt beadod. Ha mázes-mázosan írnál, akkor a tanár egy életre elkönyvel hazugnak.

Remélem, az anyukád is meg tudja majd értetni a tanárral a problémát. Szorítok, hogy minden rendben menjen és, h ne szenvedjetek.

2011. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ne a kamu fogalmazást add be, véletlenül se... mert ha anyukád mégis bemegy, és beszél a tanárral, akkor az életben nem fogod lemosni magadról, hogy hazudós vagy. Abból a skatulyából meg nem lehet kitörni, főleg, ha ilyen korlátolt hülye tanárod van. Nem értem, hogy ilyen tanárok hogy lehetnek ofők. Bevezetném a kötelező pszichológiai kivizsgálást a tanárfelvételeknél, egy csomó idióta megkeseredett gyerekgyűlölő meg problémamegoldásra képtelen baromtól megmenekülnének a gyerekek. Előbb menjen be anyukád beszélni a tanárral. Ha meg előbb kell beadni a fogalmazást, én inkább vmi olyannal tölteném meg a nagy részét (főleg az elejét), hogy látsz a környezetedben remek nagyszülőket, akik ezt meg ezt meg ezt csinálják (amilyennek egy nagyszülőnek szted lennie kell), vagy ha anyai nagyszüleiddel van vmi élményed, emlékszel még rájuk, akkor róluk. A végére mneg kb. két mondatban odaírhatod, hogy de sajnos a te nagyszüleid nem így viselkedik, viszont ezt nem szeretnéd az egész osztály előtt kiteregetni, majd a tanárral személyesen.

Ha ezek után téged mint az osztályába járó diákat hazudósnak fog mondani a tanár, akkor suliváltás. Tudom, nehéz, 2-3 évvel az érettségi előtt, de lehet, hogy a lelki békédnek ez a legjobb megoldás.

2011. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Gusztustalan, hogy terorizálnak egy gyereket!

Nyugodtan írl de a dobádban az igazat róluk s, hogy neked mennyire rosszul esnek ezek a dolgok, hogy mennyiszer próbáltad leállítani a mocskolódásaikat, s igenis elkell zárkózod előlük, hogy ne mérgezzenek.

2011. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én is az igazi fogalmazást adnám be.

Egyből rájönne a tanár, hogy hát igen óvatosnak kell legyen, ha beleakar szólni mások életébe. Ő egy oldalt látott a nagyszülőkét, itt lenne a lehetőség a másik oldalt is meglátnia. Nekem amúgy úgy tűnik nem téged szidnak, hanem anyukádat inkább.

Nyugi nem lesz ebből nagyobb balhé ha leírod az igazat. Ha ez az igaz. És akkor nem keveredtek bele a gagyiságba ha netán anyud bemegy suliba.

Csak úgy tudod felnyitni a kívülállók szemét, ha megmondod nekik a te verziódat ! Ha ekkor sem megy akkor meg igaziból tök mindegy ők mit gondolnak. Felejtősbe megy hamarosan nekik.

2011. ápr. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!