Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kinek van igaza?

Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Családom azt szeretné,hogy az egyetem elvégzése után menjek vissza lakni falura,mert akkor megint egyben lenne a család,mert nem szeretnék,hogy nagyvárosba keruljek.én ellenben mindig is nagyvárosi életre vágytem,életem eddigi részét falun éltem le,nagyon unalmas volt,egy kis falu,ahol szo szerint semmi sincs,egyeduli suorakozást csak a kutyám meg a macskáim jelentették.ezen szertnék változttani,szeretnék bérelni egy fovárosi kis lakást munka mellett,ezt a családom nem érti meg,mert nem szeretnék,hogy kirepujlek otthonrol.
2011. ápr. 19. 15:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is ilyenek voltak,eleinte bejártam 45 km-re egyetemre,de amint bejött a tél,lehetetlen volt (normál időben is másfél óra oda,másfél vissza)


Kerestem albit,diákmunka,igényeltem szociális támogatást önfenntartóként,jól elvoltam.Most már végeztem,de eszem ágában nincs visszamenni falura,sőt...innan is költözni akarok,máshol jobban megfizetnek


Ne hagyd magad,falun hacsak nem vállalkozol vagy nincs rengeteg barátod akkor bepenészedni lehet

2011. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Minek is vegezned el az egyetemet, ha falun ugysem kapnal munkat? Szsuleidet megertem, nem akarnak elveszteni, na de a faludban nem tudsz megelni, es felhasznalni kepzesedet.
2011. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
56%

Vidéken élni jó, én mindennél többre becsülöm a természet közelségét és a csendet. Bele is őrülnék, ha minden pillanatban nyüzsgő emberár hullámozna az ablakom alatt vagy az utcán..

Hanem ha épp úgy érzem, hogy ÉLNI akarok, szórakozni, barátokkal találkozni, akkor természetesen irány a város. Én megtehetem, mert kb. 10 percre lakom Bp. határától, fél óra alatt eljutok bárhova, ahova szeretnék. Tanulni, dolgozni, bulizni 14 éves koromtól a fővárosba járok.

Ezt csak azok kedvéért írtam le, akik úgy érzik, vidék = nyomortanya a világ végén.

Ha te sokkal messzebb laksz, akkor érthető, hogy elvágyódsz, hogy nem ugyanott képzeled el az életedet! Talán majd ha családod lesz, visszatérsz a zöld övezetbe, de addig is minden további nélkül célozd be a várost, keress ott munkát, telepedj le ott. A családod majd elfogadja.. nem is értem, miért hiszik, hogy te ugyanarra vágysz, mint ők. Ez részben önzőség, maguk mellett akarnak tudni, hogy ellenőrizhessenek, egyengethessék utadat, vigyázhassanak rád.. sosem fogsz függetlenedni, ha otthon maradsz.

De nem kell ezen nagyon vitázni velük, egyszerűen közlöd majd, hogy munkát kaptál a városban, és a közelébe fogsz költözni. Tiszta ügy! Gondolom nem mezőgazdasági akárminek tanulsz, hogy attól kelljen félned, az orrod alá tolnak egy jobb álláslehetőséget a szomszéd Pista bácsi tanyáján.. Ez a logikus lépés. Úgy éld az életedet, ahogyan elképzelted magadnak!

2011. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!