Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondanátok az örökségetekről...

Lemondanátok az örökségetekről a testvéretek javára?

Figyelt kérdés
Egy kb 3-4 millió ft értékű ingatlanról lemondanátok-e, ha megkérne rá?
2011. ápr. 26. 22:37
1 2 3 4 5 6
 11/56 napietus ***** válasza:
100%
ha neki szüksége lenne rá, akkor persze. sőt, meg sem várnám, hogy kérje. én nem szorulok szerencsére rá.
2011. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
60%
bármikor, még ha 30milióról is lenne szó. nincs az a pénz, ami miatt megérné elrontani a kapcsolatom vele...
2011. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
100%
mi lemondtunk. Hárman vagyunk testvérek,én és a bátyám már elköltöztünk, volt házunk amikor a szüleink meghaltak, odaadtuk a hugunknak.
2011. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
87%
Ha úgy hozza a sors, bármikor.
2011. ápr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
84%

22.54 vagyok

és nem 3-4milliós volt,hanem 30-40

2011. ápr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
Apam megtette mind az apja, mind az anyja reszevel (egyikuket sem kellett magahoz vennie a gyerekeknek, mert eleg fiatalon, a 60-as eveikben hunyt el mindketto). A testvere milliomos. Hogy miert mondott le? Mert ilyen tutyi, a novere meg kihasznalta ezt. Mar banja. Most erre mit mondjak? Hulyenek neztek.
2011. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
21%

Nem az ingatlant el lehet addni fele fele mért mondanék le több millió forintról amire bármikor szükségem lehet és járna is.

Ha baleseted lesz és hónapokig korházban fekszel talán majd jól jön az a pénz.

2011. ápr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem már lenne lakásom, neki meg még nem, minden további nélkül nekiadnám. Egyébként apukám esetében ugyanez volt. Neki és az öccsének már volt háza, a húguknak még nem, amikor nagymamám meghalt, és mindketten lemondtak a részükről, hogy a húguké lehessen a ház. Így mindenkinek lett saját otthona. Szeretet is van a világon, nem csak mohóság. Fontosabb az, hogy mindenkinek legyen hol laknia, mint az, hogy kinek mennyi pénz jut az örökségből.
2011. ápr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:

Nem velem történt az eset, hanem az egyik unokahúgommal.


18 éves volt mikor az édesanyja és az édesapja meghalt. Az apai részről volt 1 féltestvére, az anyai részről egyke volt. Anyai részről örökölt egy kertesházat, az apairól egy lakást. (Tehát a kertesház 100%-ban az övé lett, míg a lakásnak az 50%-a)


A testvére mondta neki hogy mondjon le a lakásról, mert hitele van, szüksége van a pénzre. Az unokahúgom nem mondott le, mert hiába van neki háza, mivel a szüleire már nem számíthat, nem lesz senki aki támogassa. Ezen nagyon megsértődött a testvére, és azóta sem beszélnek egymással. Ezért tettem fel a kérdést hogy más mit tett volna. Szerintem én sem mondtam volna le róla a helyében...

2011. ápr. 26. 23:02
 20/56 napietus ***** válasza:
71%
az ő helyzetében igaza volt. azt, hogy nem szorulok rá, én úgy értettem, hogy nem csak a házra, a pénzre sem szorulok rá. de ő szegény mit kezdett volna 18 évesen egy fillér nélkül egyedül? jól döntött, és nem volt szép a tesójától, hogy megsértődött ezen.
2011. ápr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!