Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondanátok az örökségetekről...

Lemondanátok az örökségetekről a testvéretek javára?

Figyelt kérdés
Egy kb 3-4 millió ft értékű ingatlanról lemondanátok-e, ha megkérne rá?
2011. ápr. 26. 22:37
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
Hát de komolyan miért válaszolgat más nevében???
2011. ápr. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
Most nézem csak, hogy 73%-os lettem =) ja és bocs a sok offért :D
2011. ápr. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
86%

Valaki ezt írta korábban: "bármikor, még ha 30milióról is lenne szó. nincs az a pénz, ami miatt megérné elrontani a kapcsolatom vele..."

Hát kérem, ha attól elromolhat egy kapcsolat, hogy az ember nem tömi ki a kis seggét anyagiakkal, akkor az a kapcsolat kb annyit is ér! Abban az esetben nyilvan az ember segítőkészséget mutatna a saját rokonával, hogyha nagy szarban lenne, de nem úgy gondolom ezt, hogy végérvényesen lemondok egy nagyobb összegről "CSAK ÚGY". Az olyan lenne, mintha évekig eltartanál valakit, aki nem csinál semmit. Én azt látnám egyetlen elfogadható megoldásnak (és ha van tartás a "kérő" tesóban, akkor ő is), hogy átmenetileg, amíg nem jön rendbe az élete (da csak ha tényleg ezen múlik, hogy ne kerüljön az utcára) addig kisegíteni. De grátisz csak úgy örökbe odaadni? Hát azt azért nem.

2011. ápr. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
ha nem lenne rá szükségem, le. amúgy meg nem.
2011. ápr. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
35%
Egyke vagyok...
2011. ápr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb szüksége lenne rá akkor igen.
2011. ápr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagy köztünk a korkülönbség,és én már most úgy élek ahogy szeretnék,és ez már csak jobb lesz,öcsém még csak 10 éves,igy ha oda kerül a sor,biztos hogy neki nagyobb szüksége lesz rá,igy kérdezés nélkül is.


BÁr örökség nélkül is mindig ő az első minden előtt

2011. ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem mondanék le róle. Mire fel? Azért mert én már örököltem az anyámtól 100%osan? Nem, biztos hogy nem mondanék le róla, a tesó helyében még annak az 50%-nak is ,,örülnék". Egyébként normális testvér nem is kér ilyet.
2011. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Nem. Az örökséghez semmi köze az egyéni boldogulásnak, az jár. "Megkérne rá." Ha-ha. Inkább kérd meg te, hogy ő mondjon le. Kíváncsi lennék, mint mondana rá...
2011. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Ezért tart ott a világ, ahol, mert nagyon elszaporodtak az előző válaszolóéhoz hasonló felfogások... családi összefogás, szeretet? Ma már? Luxus... Sajnálom, hogy sokan úgy gondolják, ahogy. Ha nekem lenne egy akár fiatalabb, akár idősebb, rossz körülmények között élő testvérem, aki az életét tudná megalapozni abból a pénzből, míg én esetleg eggyel több helyre mehetnék el azzal, mint anélkül... kérés nélkül lemondanék róla, azzal a feltétellel, hogy szemmel tartom, mire is költi (főleg ha a saját hülyesége miatt tart ott, ahol). Meg lehet oldani, és azt hiszem, így kell tenni. Csodálkozunk, hogy ott tart az ország, ahol tart, tele van pénzéhes, csak magukra gondoló emberekkel...

Lehet lepontozni, nem ezen múlik semmi. A véleményem nem változik... Ha egy testvér olyan helyzetben van, hogy ténylegesen nincs szüksége az örökségre, a másiknak pedig igen, mert semmije sincs, akkor a testvérnek szerintem kötelessége kérés nélkül is legalább egy részéről lemondani. Ez alap emberi norma, szerintem. Elszomorító az emberek többségének hozzáállása pénzkérdésekhez...

2011. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!