Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondanátok az örökségetekről...

Lemondanátok az örökségetekről a testvéretek javára?

Figyelt kérdés
Egy kb 3-4 millió ft értékű ingatlanról lemondanátok-e, ha megkérne rá?
2011. ápr. 26. 22:37
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

"kérés nélkül lemondanék róla, azzal a feltétellel, hogy szemmel tartom, mire is költi (főleg ha a saját hülyesége miatt tart ott, ahol)."


Aha, persze. Ha a saját hibájából került nehéz helyzetbe, (mondjuk alkoholista, szerencsejátékos lett, stb.) akkor ha pénzt adsz neki, ugyanoda jut. Ha te adod a kezébe a pénzt, az ugyan gyámkodás, de csak ez segít(het). Változatlanul az a véleményem, hogy az örökség jár, ha nehéz helyzetbe kerülne, (betegség, stb.) természetesen segítenék rajta. Abban meg nem hiszek, hogy amikor öröklésre kerül sor, hirtelen "megváltozna" az élete attól a pénztől, nyilván nem az örökség hiánya miatt nem vitte többre.

2011. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Viszonylag kevés teljesen lecsúszott ember, megfelelő hozzáállással minden helyzet menthető. A másik az, hogy az életkor és társadalmi lhetőség is teljesen más... ismerek sok-sok olyan ma 40-50-es éveiben járó gazdag embert, aki a 90-es évek elején a kaotikus helyzetben szedték meg magukat irreálisan. Soknak van fiatalabb, most 20-as éveiben járó testvérük, akiknek a mostani helyzetben lehetőségük sincs kitörni abból, hogy hónapról hónapra éljenek, vagy havi 20-30-nál többet félre tudjanak tenni. Igények kérdése. De a szülők halálakor a milliomos is tartotta a markát, aki életében fele annyit nem dolgozott, mint a kisebbik testvér, sé százszor olyan jól élt. Eszükbe nem jutott volna lemondani az örökség rájuk eső részéről, mert "az jár nekik". Mentek belőle egy 2-3 hetes külföldi nyaralásra. Engem csak ez a mentalitás zavar... nincs megoldhatatlan helyzet, párom édesanyja feje fölül majdnem elvitték a házat, a párom lélekjelenlétének és ügyeskedéseinek köszönhetően sikerült csak megmenteni, milliók mentek el tök feleslegesen, és jelenleg lehetne 7-8 milliós megtakarítása, ehelyett van egy problémás anyja, akivel egyedül (velem) kell törődnie, és 500 ezer kb, amit 2 év alatt tudott félretenni (levonások anyja tartozása miatt, gyámság alá helyezés folyamatban, büntetések, stb). Emellé van egy ismerősöm, akinek érettségije sincs, kettes üvegcsiszoló szakmunkással a testvére cégénél havi 700 ezret keres 10 éve, a házat ingyen kapta a nagyanyja után, és még a szüleitől kellett kölcsönkérni az átépítésre, mert nem volt 4 millió félrerakott pénze sem ilyen fizetése mellett, elb..ott mindent. A szülei havi 220-ból élnek ketten, és mégis volt tartalékuk. Hatalmasak az igények, így saját ház, úgy saát lakás, kocsi, évente nyaralás... persze, hogy nem marad sok... nincs igazán megoldás, és ez már megint más kérdés, de úgy gondolom, minden összefügg mindennel... az emberek gondolkodásmódján, ezen a parazita, mindenkin átgázoló stíluson kéne változtatni, és sok rossz dolog eltűnne...
2011. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
Húúú,de mennek itt a lepontozások.Nagyon szép gesztus valóban,de megnézném,hányan cselekednének valóban úgy,ahogy írják.
2011. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
15:28-as vagyok. Nem pontoztam le senkit, és semmi okom rá, hogy ne azt írjam, amit tennék. Én, ha lehetőségem lenne, és ténylegesen nem lenne szükségem a pénzre, míg testvéremnek nagyobb szüksége van rá, akkor lemondanék. Ennyi. A többi már más kérdés.
2011. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Ezért tart ott a világ, ahol, mert nagyon elszaporodtak az előző válaszolóéhoz hasonló felfogások... családi összefogás, szeretet? Ma már? Luxus.


Én adnék az öcsémnek,de nem mindennkinek jó a viszonya a testvérével,sok családban épp azért nem adnák szivesen,mert tudják,hogy fordított helyzetbe semmit se adna a tesóka nekik,sokan félnek a saját pénzszipoly családjuktól,élősködő testvéreiktől...

2011. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok kimondott jóviszonyban a testvéreimmel, persze rosszban sem vagyunk, de ettől még, ha bármelyik tényleg rászorulna, én pedig nem, a saját részemről lemondanék. akkor is, ha tudom, hogy fordított esetben ezt ők nem tennék meg. Igen, hülye vagyok, és a felfogásom miatt sosem én leszek az első, a legjobb, a leggazdagabb (nem vagyok hajalndó nyalni, ahogy lenézni sem senkit bizonyos dolgokért, amikről nem tehet), de én így érezném jól magam, úgy tiszta a lelkiismeretem, ha tudom, hogy minden tőlem telhetőt megtettem.
2011. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!