Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit egyek, mi lenne a...

Most mit egyek, mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Az egész gond abban rejlik, hogy apum nem akarja elfogadni a barátomat.

Én 22 éves lány vagyok, jelenleg főiskolára járok. A szüleimmel kitűnő a kapcsolatom,100%-an állíthatom, hogy náluk jobb szülő nincs is a világon. Egyetlen gond, hogy néha túlzottan csendes vagyok és általában a fiúknak nem igazán jövök be, akármit is kipróbáltam az évek során.

A mostani barátom úgymond az első komoly kapcsolatom, vele voltam elöször úgy. Mindketten úgy érezzük, hogy minden szempontból összeillünk, és ezt a tág környezetünk is így véli.

Az egész gond abban van, hogy neki fiatalon ( 13 évesen) meghaltak a szülei és ő kellett fenttartsa magát, és még segíteni a testvérének aki iszákos, nem érdekli semmi.

A barátom szakiskolát végzett, van egy kis különálló (csak at övé) háza, gyümölcsöse, és habár nincs stabil munkahelye mai napig fenntartja magát(soha nem maradt el a számlákkal)habár 30 éves.

Én tudom, hogy az élet így is nehéz, de én el tudnám képzelni az életem mellette, tervezgessük is, hogy 1-2 éven belül egybe kelünk.

Ám apum őt nem akarja elfogadni a fenti okok miatt és folyton azt hajtogatja, hogy hagyjam a fenébe azt a semmi parasztot, mert jobbat is kapok nála. És mivel a testvére részeges ő is el fog részegesedni. De hát apumnak a lánytestvére nemcsak hogy részeges, de egy világ sz@jhája, akit nem érdekelnek a gyerekei, csak akkor mikor meg tudja lopni őket, hogy kielégítse vágyait. És apum ennek pont az ellenkezője.

Most mit csináljak?

Halgassak apumra és kockáztassam, hogy soha többet nem találok egy lelki társat; vagy folytassam a kapcsolatot a barátommal és ezzel haragítsam magamra apumat?


2011. ápr. 29. 15:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem apukádnak igaza van,és csak jót akar Neked,félt Téged.Te még naiv és tapasztalatlan vagy,és könnyű megvezetni.

Figyelj,az,hogy ki milyen családból jött,sok mindent elárul arról,milyen nevelési mintát kapott,hozott magával.Nyilván ha valaki csak negatív példát látott maga körül eddigi életében,akkor a rosszat viszi magával mintaként az életben.Mivel a testvére az alkoholban látja a megoldást,így Ő világéletében azt látta,hoyg ez a kiút,és ez a megoldás.Elég könnyen választhatja ezt a megoldást Ő is búfelejtőnek,ha esetleg valami olyasmi történik.

A másik,hogy aki alkalmi munkákból él meg,az igenis link alak.Télen mit csinál???Akkor nincs paradicsomszezon,meg faszedés.Amúgy is:van róla papírja,hogy övé a ház meg a gyümölcsös?Tudja bizonyítani?Messziről jött ember azt mond,amit akar!

Különben is,Te főiskolára jársz (bár a helyesírásod pocsék),Ő meg alkalmi munkákból tengődik,gondolom végzettség és életcél nélkül.Neked tényleg ez kell?

Azért írom ezeket,mert tapasztalatból beszélek,és egy ugyanilyen alakkal jártam egyszer.Az a baj a fajtájával,hogy link,mert otthon azt látta,hogy így is lehet élni,csinálni.Ez pedig baj.Neked normális,kulturált életszínvonal kell gondolom,nem ilyen lezüllött aljanép társasága.

Amúgy írni tanulj meg,és gondolkodni sem ártana!

2011. ápr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
72%
Még egy egyszerű ember is megérti, hogy aki pénzért árulja a boldogság kulcsát, az csaló.
2011. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem akkor is igaza van az apjának.Nekem nagyon negatívan jött le ennek a fiúnak a személyisége a leírás alapján.Már eleve az,hogy nincs állandó,bejelentett munkája,hanem alkalmi munkákból tartja fennt magát,hogy a bátyja részeges,hogy a szülei nem élnek (így kitől tanult volna jót?),stb.Nekem volt egy ugyanilyen párom,nem is volt benne semmi ambíció,én meg egy idő után éreztem,hogy a szüleimnek igaza van,és túl elmaradott hozzám képest (érdeklődési kör:kocsma,pia,haverok,földmunka).Itt is kb. erről van szó.

Pedig nem vagyok csaló...

2011. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Tényleg eléggé szégyenlem, hogy a helyesírásom nem éppen az igazi, és próbálkozom is. De arról már nem én tehetek, hogy a szüleimmel 15 éves koromig külföldön éltem.
2011. ápr. 29. 16:56
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nagyon negatívan jött le ennek a fiúnak a személyisége a leírás alapján.Már eleve az,hogy nincs állandó,bejelentett munkája,hanem alkalmi munkákból tartja fennt magát,hogy a bátyja részeges,hogy a szülei nem élnek (így kitől tanult volna jót?)"



Lehet velem van a gond,és én nem látom a problémát,de szerintem nincs igazad. Most az hogy a szülei meghaltak és a bátyja részeges az ő személyiségétől teljesen eltérő dolog,már úgy értem,hogy persze maga a tén,yhogy így kellett felnőnie kihat a személyiségére,életére,de ezért nem hibáztathatod,ítélheted el őt. És abból hogy nincs állandó,bejelentett munkahelye megint csak nem alkothatsz róla teljes képet,hiszen sokan vannak ezzel így a mai világban,ez alapján szerintem nem helyes valakit meg-illetve elítélni. Én inkább a pozitív oldalát nézném,itt egy srác meghaltak a szülei,nem volt felhőtlen gyerekkora hamar fel kellett nőnie,de megtette,és most a lehetőségeihez mérten fenntartja magát,írtad is fenn hogy nincs gond a számlákkal,stb. Persze nem ismerem,elítélni és védeni sem szeretném,de hasonló gyerekkor van mögöttem, ilyen utat jártam be én is,tudom miről beszélek. Ha szereted,és el tudnád képzelni vele a közös jövőt,akár az életed,én kitartanék a helyedben mellette.

2011. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Az alkalmi mukák alatt azt értem, hogy legtöbbször nem munkakönyvel alkalmazzák, hanem feketén, és így dolgozik 2-3 évet.

De láttam már egyetemet végzett személyeket is így dolgozni.

2011. ápr. 29. 17:23
 17/28 anonim ***** válasza:
Tanuljatok szöveget értelmezni...nem a lány barátjának a tesója részeges, hanem az apjáé.
2011. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

A barátom testvére részeges, de ugyanakkor apum lánytestvére is telyesen részegessé vált. Amúgy a barátomnak még négy testvére van, és csak az az egy iszik. A többiek normális életet élnek, van családjuk, dolgoznak, és tisztességesen élnek.


Visszatérve a helyesírásra,szerintem vannak egyének akik nálam sokkal pocsákabbul írnak, és még csak nem is éltek külföldön évekig, és jártak idegen nyelvű iskolába.

2011. ápr. 30. 11:06
 19/28 anonim ***** válasza:
Annyira helyes vagy!! figyelj tegnap óta véded a srácot mi itt még a kérdés."szeretkezz ne háborúzz" :)
2011. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Egy két betű gépelésnél féresikerül az még oké,de a tervezgessük?
2011. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!