Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni? Egyáltalá...

Mit tudnék csinálni? Egyáltalán miért ilyen az apám? Az öngyilkosság határán vagyok.

Figyelt kérdés
17 éves leszek júniusban,és sajnos naponta tapasztalom,milyen mikor kinyitjuk a hűtőt,és csak egy kocka vaj meg egy üveg torma van benne,azok is már félig romlottak. Eddig meggyőződésünk volt,hogy a számlákat,tandíjat épphogy kifizetve ételre már nem nagyon jut( Azt se értem,hogy ha szegények vagyunk ennyire,apámnak is minek kell tv-t néznie... mindegy,nem akarok rosszindulatú lenni ),ezt is anya keresi meg.Apa meg napok óta csak ül,ha van,eszik,fenyeget minket,és néha elmegy a városba,gondolom enni,mivel neki sincs itthon étel mindig...) Mikor egyszer elment itthonról hosszabb időre,pár napra( tudja isten,hogy miért ) akkor döbbentünk rá valamire,amit én sosem tudok megbocsátani apámnak. Volt neki mindig egy elzárt kis szekrénykéje,amihez soha senki se nyúlhatott. Most hogy elment,megnéztük,mi van benne... Lehet hogy nem kellett volna:2.400 000 ft készpénz borítékban,meg márkás övek,felsők... Fölösleges cuccok... Engem egyenesen sokkolt a dolog... Nem elég,egy éve próbáljuk eladni a lakást,azonban a vevők sokallták az árát... Anyu nevén van-teszem hozzá,de nem engedhet le belőle,pedig akar... Mikor szóba jön a pénz,vagy az,hogy leengedünk az árból,kezdődik a vita: Apa szokásához illően ordít anyunak,hogy micsoda egy k*rva,meg hogy ha nem hallgat el,kitépi a nyelvét,meg ha nem megyek el onnan,a másodikról fog ledobni,úgy,hogy az agyvelőm szétloccsan,és nem fogja érdekelni,hogy mit hisznek róla... Aztán anyuhoz mindig könyvet,poharat,meg amit talál,hozzávág,már meg se mer mukkanni... Nem merünk semmit cselekedni... Esküszöm,nem túlzok,de már iskolába is félek elmenni,nehogy arra érjek haza,hogy nem lesz anyám... Most azt terveztük,hogy nyáron megszökünk innen,de ez se lenne hosszútávra megoldás,mert az albérletet nem tudnánk fizetni... Nem túlzok,de már kezd kikészíteni a tehetetlenség,hogy utoljára normális ételt a 15. szülinapomon láttam...
2011. ápr. 30. 18:16
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%
Brutális....:S:S:S Ha belegondolok az én bajom ennél sokkal kisebb....áhh hát az ehhez képest semmi...:S:S:S szökjetek meg anyuddal a pénzzel együtt sutyiba és tűntessétek el az életetekből azt a f*szparasztot....am meg ha anyudé a lakás, simán elküldhetnétek a p*csába....bár ha oda van írva papiron....:S szólni kéne valami nagy személynek hogy ez így nem élet...:S istenem annyira sajnállak titeket....:'(
2011. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

Mindenképpen rendőrségre kell menni, ha igaz amit mondtál, a szüleidnek el kell válnia és új életet kezdenetek apádtól külön választva. Egyébként fura hogy kaja nincs, internetre meg telik... :/

Ja és ne vedd sértésnek, de apádat ki kéne ütni..

2011. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem tudsz tenni,de tudok vigaszt mondani..

Én hasonlóképpen éltem ,de nálam az anyám ivott keményen.Sajnos annyira agresszív volt ha totál be volt rúgva,hogy egyszer a nővérem karját törte el,és 13 évesen úgy megvert engem(ájulásig vert) hogy az állkapcsom megrepedt,és a dobhártyám megsérült.(azóta is rossz a hallásom) Rendszeresen vert minket.Szegény apánk meg úgy menekült ebből a helyzetből,hogy 3 műszakban dolgozott sokszor 16-18 órázott..Sokan írják,hogy ilyenkor szólni kell a suliban,szólni kell a gyámügynek,a rendőrségnek..Gondolom akik ezt írják azoknak még nem kellett ezt csinálni..Mert akkor hamar rájönnének,hogy ez sem segítség.

A rendőrség széttárja a kezét,és azt mondják,hogy "sajnáljuk amíg nem folyik vér,nem tudunk kimenni" Hozzánk kijöttek párszor,de semmi értelme nem volt,mert csak annyit tehettek,hogy azt mondták anyámnak,hogy ne igyon,és ne üsse a gyerekeit..Persze ilyenkor a legjobb oldalát mutatja,és megesküszik,hogy sose bántana minket..Így a rendőrök elmennek,mi meg reménykedhettünk abba,hogy kézzel üt meg,és nem a szíjjal vagy a fakanállal (mindkettő nagyon fájdalmas volt)

Az iskolaigazgatónak is lett szólva többször is..De ők is csak sajnálkozva rázták a fejüket,hogy ne tudnak mit csinálni,talán csak annyit,hogy elbeszélgetnek a szülővel.(ez is csak olaj volt a tűzre) A gyámügy::Na azokról nincs a legjobb véleményem..Elmentünk oda is..A 14 éves nővérem nagyon okos lány,és írásos panaszt nyújtott be anyánk ellen..Erre mit csináltak? Írtak egy levelet,hogy ekkor és ebben az órában kijönnek "családlátogatásra" Anyám még sütit is sütött,hogy jó benyomást keltsen.Az eredmény..Nos a gyerekek néha túloznak.. Így a következő felállás maradt.Apám struccpolitikája,és mi lányok számoltuk a napokat,hogy mikor töltjük be a 18 évet.Azon a napon le is léptünk..Egy pokol volt az életem 18 éves koromig..Később is követtem el hibákat(pl: férjhez mentem,hogy megszabaduljak az alkoholista anyámtól) de évekkel később elmondhattam,hogy a sok rossz évekért m

ára megkapom a jót is..Ma boldog házasságban élek.Mindenem megvan.Nem vagyok gazdag,de nem kell gondolkodnom,hogy menjek nyaralni vagy sem..Van tartalékom,és megengedhetem magamnak,hogy ne dolgozzam..Bár sosem voltak ilyen álmaim,de Angliában éldegélek,és a legnagyobb gondom,hogy melyik butikba menjek..Primarkba,vagy Mark&Spencerbe ?

Hiszem azt,hogy az ember mindenért megfizet..Ha rossz az életed,akkor eljön az idő amikor igenis boldog leszel,és jó lesz minden..Gondolj mindig erre,hogy a siralmas,keserű sorsod nem lesz mindig ilyen...Minden rossz után jönni fog a jó..(és ez fordítva is így van)

Fel a fejjel,addig meg igyekezz mindig "láthatatlan " maradni..

2011. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%
Nem tudom lehet, hogy hülyeséget mondok. Nem töltötted be még a 18at és iskolába jársz, Ha szólsz a tanárnak akkor elvileg neki ki kell mennie hozzátok és megnézni milyen körülmények között éltek. Már csak abban nem vagyok biztos, hogy középiskolába ez így működik-e. Senki nem ilyen életet érdemel =/ Nagyon sajnállak titeket :( Kitartás !
2011. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem léptetek le a pénzzel? 2,4 millió ft-ért már Budapesten a 8. kerületben van lakás vagy béreltek valamit, amíg befejezed az iskolát.

Férfi miatt, akármilyen rokoni vagy más kapcsolat van köztetek sohase legyél öngyilkos. EGyik sem ér annyit. Mind önelégült, irányítani akar, és nyomorba dönti a családját a hü.lye ötleteivel.

2011. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kié a ház? Lehet, hogy minden további nélkül zárat cserélhetnétek és kizárhatnátok.
2011. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
a helyedben elvinném azokat a márkás holmikat a rendôrségre, mert az biztos, hogy a kedves édesapád azokat lopta, vagy boltokból, vagy lakásbetöréseknél. Hamar megszabadulnátok tôle, aztán a börtönbôl már nem bánthat titeket.
2011. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%

amit én tennék ebben a helyzetben:

összeszednék annyi pénzt, h tudjak kaját csinálni. belekevernék egy marha nagy adag nyugtatót, altatót, mindent. mikor elaludt az öreg, hívnék egy megbízható ismerőst, h vigyük el a pasast az ország másik végébe, és ott kitenném a határba egy szál ruhába, pénz és kaja nélkül.

mire hazaér, addigra kicserélném a zárat, bebiztosítanám a lakást, h ne tudjon bejönni. ha próbálkozik, akkor gázpisztollyal eresztenék neki párat, h tudja mire számítson, ha visszajönne.

kb 30 ezerből bőven megvan ez a kis akció, és talán nyugtotok lesz egy ideig.

2011. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22:53 te se vagy 100-as :DD
2011. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

figyelj, voltam, már olyan helyzetben, hogy még ettől sem riadtam volna vissza, mivel a rendőrség magasról sz.art a fejünkre.

bár szerencsére megoldódott a dolog, de ha tovább folytatódik, akkor megtettem volna.

2011. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!