Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma hirtelen minden előzmény...

Ma hirtelen minden előzmény nélkül rosszul lettem, halálfélelmem volt, pánikba estem. Veled történt már ilyesmi? Mi volt az első reakciód, és mennyiben volt ez ugyanaz, mint korábban gondoltad volna?

Figyelt kérdés

Én összetrombitáltam a családomat, már amennyire tőlem telt, mert ájulás határán voltam a légszomjtól. Életemben nem éreztem még ilyen rosszul magam, pedig keresztülmentem már 1-2 dolgon.. Világvégén élek, féltem, hogyha mentőt kell hívni, nem érkezik segítség időben. Lepergett előttem egy csomó gondolat a családomról, testvéremről, barátaimról, életemről.. mindez miközben az ágyamon fetrengve levegőért kapkodtam.

Még leírni is szégyellem, milyen bagatell dolog okozta a rosszullétem: emésztési probléma, a gyomrom "bedugult" - pedig még csak nem is ettem sokat - és túl azon, hogy iszonyatosan hasogatott, csak felületesen tudtam lélegezni, azt is görcsösen, az oxigénhiánytól meg az ájulás határán voltam..

Aztán kb. fél óra után végre sikerült "könnyíteni" magamon, miközben a családom folyamatosan körülöttem rohangált, nagyon rájuk hoztam a frászt szerintem.


Ez a dolog számomra arra volt jó, hogy átértékeljem az életemet. Egy ilyen végtelenül buta dolog miatt.. Ezen kívül ráébredtem, hogy tényleg, bármi baj megtörténhet akármelyik percben, mikor az ember egyáltalán nem számít rá. Esti cseverészés közben, krumplipucolás közben, mosogatás közben. És az ember el sem akarja hinni, hogy vele történik..


Azt hiszem, holnaptól egy kicsit másképpen fogok élni. Egy kicsit jobban fogok örülni mindennek, és türelmesebb leszek a szeretteimmel. Hálás vagyok, amiért ilyen életem van, mint amilyen - pedig eddig olyan szerencsétlennek éreztem magam.


Igazából csak le szerettem volna írni a gondolataimat, mert nincs kivel megosztanom őket.. nem akarom túldrámázni a mai estét:) Voltatok már olyan helyzetben, mikor egy "apróság" miatt hirtelen változáson estetek át? Vagy mikor szükség esetén nem úgy reagáltatok valamire, mint korábban hittétek volna?


2011. máj. 1. 00:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen emésztési problémám. Aki még nem tapasztalt ilyet eddig, annak nagyon ijesztő tud lenni, szinte vetekszenek a tünetei a szívrohaméval. Jól tetted, hogy szóltál a családodnak, mert nem tudhattad mi ez.

Reméljük többet nem fordul elő ilyen, nekem is csak egyszer-kétszer volt ilyen.

2011. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez nem EMÉSZTÉSI PROBLÉMA. Ez pánikroham, az pedig idegi eredetű probléma. Stressz, depresszió, ijedtség okozhatják. Az más kérdés, hogy ilyenkor az ember szívdobogás, emésztési probléma, hang vagy fényhatás, stb. miatt pánikol be. De nem ezek az okok, ezek csak a tünetek. Ha nem lenne idegileg kimerülve az illető, akkor ugyanezek a hangok, emésztési gondok meg se kottyannának neki.
2011. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet az utolsóval. Igenis lehet emésztési probléma. Egy epegörcstől, vagy gyomorproblémáktól ugyanúgy lehet akkor is, ha még véletlenül sem pánikbeteg az ember. Nehogy azt higgye valaki, hogy az ilyesmi tényleg meg se kottyan és csak a pánik miatt van légszomja az embernek. Tényleg annyira fáj és görcsöl, hogy egyszerűen szinte nem tud az ember levegőt venni. Ettől azért meg lehet ijedni, ha valaki nem tudja, miről van szó.


A pánikroham is okozhat persze légszomjat, szorítást a gyomorban, mellkasban.


De nem szabad egyiket keverni a másikkal. Ha megismétlődik utána kell járni. Ha éles gyomortáji fájdalmakkal, meg görcsökkel jár, akkor nem biztos, hogy pánikbetegség.

Elég tapasztalt vagyok sajnos mindkettőben, nem a levegőbe beszélek. :((

2011. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!