Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ettől sznob lennék? (kérdésed...

Ettől sznob lennék? (kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés
Szóval, egyetemre járok, okosnak tartom magam, és azt szeretném, ha a barátom is egyetemet végző ember lenne. Tudom, hogy az intelligencia nem ennek a függvénye, de úgy érzem, hogy tartós párkapcsolatom csak olyasvalakivel lehet, aki ambiciózus, és hasonló céljai vannak, mint nekem (egyetem, diploma, munkahely). Ettől függetlenül vannak nem egyetemista barátaim, és őket sem tartom kevesebb embernek. De egyik ismerősöm szerint emiatt sznob vagyok. Szerintetek?
2011. máj. 1. 18:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%
Manapság boldog boldogtalan diplomával szaladgál pont ezért nem is jelent sokat de ha neked ez a fontos egy emberben hát hajrá.
2011. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
55%

Ja és ezzel nem azt mondom, hogy mindenkinek van rá lehetősége, mert tényleg hozhat az élet olyan helyzeteket, amikor sehogy nem férne bele, ilyen az általad említett helyzet is,de az a férfi okos és bőven képes lenne erre, tehát nála ez hátrányt nem hiszem, hogy okozna, egy értelmes férfi akár van diplomája, akár nincs, azért szemet szúr a nőknek.

Egyszerűen csak azt nem értem miért van ennek ennyire negatív megítélése, mármint ha ez valakinél szempont. Azon senki nem akad fenn, hogy valakinek nem tetszenek a duci lányok, vagy a kisebb adottságokkal rendelkező lányok, de ezen pedig mindenki fennakad. Pedig kb. semennyire nem tehet róla az adott lány, hogy mekkora mellekkel születik. Ezen mégsem problémázik senki, viszont ha a végzettség szóba kerül, rögtön sznob, bunkó, felszínes és egyéb kifejezésekkel illetik, aki szóba hozza.

2011. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
19:16os, sajnálom azt az ismerősödet, akiről írtál, tényleg nagyon nehéz lehet neki... Én nem azt mondtam, hogy ha valakinek van diplomája/egyetemre jár, akkor rögtön hanyatt esek tőle. De például jelenleg az 'életvitelünk' is sokkal jobban összeilleszthető (mindketten előadásokra járunk, vizsgaidőszak stb.), mint valakivel, aki mondjuk 8tól 6ig dolgozik valahol. Meg hát a diploma (főleg, ha jobb helyen szerzi az ember) mégis ad valami plusz tartást az ember számára, ami számomra vonzó tud lenni egy férfiban.
2011. máj. 1. 21:21
 24/30 anonim ***** válasza:
46%
Most a diploma a fontos vagy az hogy az ELTE-n szereze?
2011. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
26%

Teljesen megértelek, mert nekem is ilyesmik az elvárásaim. Gondolom, nálad is hasonlóan, mint nálam, hogy az "elvárások" igazából nem olyan értelemben elvárások, amiket egy lapon pipálgatsz, majd szummázol, amikor egy fiút mérlegelsz, és az ilyen kívánalmak közül egy az, hogy legyen diplomája. Sokkal inkább az, hogy olyan életvitelű (pl. értelmiségi, városias, tanult, intellektuális érdeklődésű) legyen, mint amivel Te is összeegyeztethetően tartod az életed.

Aztán ott a zöldségesfiú lehetősége, ami mindig, mindenkinél jelentkezik, hiszen bárkivel előfordulhat, hogy beleszeret egy tökmásmilyen emberbe. Ezek a kapcsolatok azonban nem szoktak nagyon tartósak lenni, nekem is volt egy ilyen. (Kivétel meg erősíti...)

2011. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
61%

Nekem csak az nem tiszta,hogy miért feltételezed, hogy akinek diplomája van, az automatikusan ambiciózus és vannak célja. Hú, hány olyan egyetemet végzett embert ismerek, aki még 35 évesen is anyukánál lakik, mert neki kényelmes, nem is akar mást!

Vagy azok, akik 10 év alatt végzik el az egyetemet. Lehet,hogy ennyi idő alatt már bárki el tudná, ha nekiveselkedne. Na nekem ezek az emberek semmivel sem intelligensebbek, vagy okosabbak, mint bárki!

Ettől függetlenül nem tartom sznobságnak, hogy te erre vágysz.

Csak nekem valahogy ambiciózusabb az a barátom, aki szimplán egy ügyes kőműves, de 30 évesen már saját háza van, mint az a barátom, aki jogászként 31 évesen még a szüleivel lakik és 100 forint félretett pénze nincs!

2011. máj. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Mindenütt vannak ilyen szélsőségek:) én ÁLTALÁNOSSÁGBAN gondolom, azért jobb esetben az ember azért megy egyetemre, mert valami célja van vele. 23:03as, pontosan így érzem én is:)
2011. máj. 2. 10:37
 28/30 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagy sznob, csak hülye :D

Én is egyetemre járok, de lesz@rom, hogy a barátaim egyetemisták-e, OKJ-znek, vagy dolgoznak, az ember a fontos.

2011. máj. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
60%
nem sznob vagy, hanem okos. mondjuk az lehetne a kivétel, ha nem végzett egyetemet, de jó munkája van.
2012. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, hogy rossz szociális és anyagi helyzetben is el lehet végezni az egyetemet: számos olyan ismerősöm van, aki azért hagyta abba vagy el sem kezdte az egyetemet, mert a szülei nem tudták volna finanszírozni a tanulmányait, vagy a főiskola/egyetem mellett nem tudott volna még olyan munkát találni, amivel elég pénzt tudott volna szerezni. Hiába vannak az ösztöndíjak, a szociális és tanulmányiak, a költségek akkor is hatalmasak. A szüleim ketten együtt keresnek 180-190 ezret, átlagos emberek. A kollégiumom egy félévre 100ezer, amit rögtön be is kell fizetni augusztusban és januárban, a további költségek a megélhetésre, utazásra és tankönyvekre, füzetekre mennek el, olyan 40ezer Ft. Ennyit a 180ezres fizetésükből nem tudnak még rám szánni, ott van még a testvérem is, és az egyéb kiadások. A diploma nem kellene, hogy ennyit számítson, szerintem csak egy gyártószalagon összeeszkábált fecni
2012. jún. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!