Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szabad-e titkolni egy...

El szabad-e titkolni egy gyerek előtt hogy ki az igazi apja?

Figyelt kérdés

nem rég tudtam meg hogy egy ismerős családban a legkisebb gyereknek nem az az apja aki felnevelte

a gyerek 13 éves, és az az apja akit apjának hitt, 2009-ben meghalt

van még 2 nagyobb testvére

az igazságot 1 éve mondta el neki az anyja

most sokat van a vér szerinti apjával


2011. máj. 2. 20:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Akkor mi itt a baj?
2011. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

hogy nem tudta hogy nem az az apja aki neveli és azt hitte hogy meghalt az apja

egy 11 éves gyerek szerintem elég rosszul viseli...

2011. máj. 2. 21:00
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Hát egyetértek, nem kellett volna eltitkolni, hogy ki az igazi apa, de végül is megértem a szülőket is.Kisöcsém is 11 éves és szörnyű belegondolni, hogy hogyan viselne egy ilyen hírt.
2011. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Az anya hibája, hogy nem volt őszinte. De erre törvény nincs. Nem is lehetne, ha sokszor a kedves mama se biztos benne, hogy ki az apa.
2011. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a gyász nem feltétlenül attól függ, hogy az apám volt vagy nem az apám volt. Igaz, hogy 11 éves volt, de valószínűleg ugyanolyan nehezen viselte volna akkoris, hogy elvesztette azt az embert, aki felnevelte, szerette és apja volt apja helyett, hogyha tudja az igazságot.

A kérdésre válaszolva pedig ez legfőképp a családon múlik, hogy el "szabad-e" titkolni, valamint a helyzeten.

2011. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Az ember jó esetben nem azért szereti a szüleit, mert "megcsinálták" őt, hiszen ez nem nagy dolog. Egy szüléssel végződő nemi aktus csak biológiailag tesz 2 embert szülövé.

Az az igazi szülő, aki aggódással, törődéssel felneveli a gyereket.

A kisfiút akkor is ugyanennyire megviselte volna a haláleset, ha tudja az igazságot. Hiszen azt az embert veszítette el, aki apjaként viselte gondját, és nevelte őt.

Az egy másik dolog, hogy szarul érzi magát, amiért úgy érzi be lett csapva...

2011. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen dolgok egy kisgyereknek legrosszabb rémálmaiban jönnek elő, nagyon meg tudja viselni ha későn tudja meg az igazat, tehát jobb az őszinteség.
2011. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Van úgy, hogy ilyesmit egy élet alatt se lehet feldolgozni.
2011. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Nem kellett volna elhallgatni.

Viszont az igaz, hogy aki felneveli, szereti törődik vele az számít az apjának. Nem biológiai, de ha belegondolunk mi a fontosabb ? Most Ő nehezen viseli, vagy te gondolod ezt csak ? A gyerek hogyan reagál ?

Valamilyen szinten ha már így van akkor szerencséje is van, mert felépíthet az édesapjával egy rendes gyerek szülő kapcsolatot, lehet még apa az életében. Ezt lehet pozitívan veszi ha már így alakult.

2011. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
A Sprektum-on láttam egy dokumentum filmet erről. A világon minden ötödik embert nem a vérszerinti apja nevel. Persze nem is lenne ebben semmi furcsaság, egy dolgot leszámítva. Az apa és a gyerek úgy tudja, hogy rokonok. Az egyik apa a film elején még úgy tudja, hogy 5 gyereke van, majd a végén kiderül, hogy az ötből csak egyhez van köze. Ez szerintem katasztrófa.
2011. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!