Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szabad-e titkolni egy...

El szabad-e titkolni egy gyerek előtt hogy ki az igazi apja?

Figyelt kérdés

nem rég tudtam meg hogy egy ismerős családban a legkisebb gyereknek nem az az apja aki felnevelte

a gyerek 13 éves, és az az apja akit apjának hitt, 2009-ben meghalt

van még 2 nagyobb testvére

az igazságot 1 éve mondta el neki az anyja

most sokat van a vér szerinti apjával


2011. máj. 2. 20:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A férjem sokáig nem tudta a saját vércsoportját. Kíváncsiságból megnézette nemrég. A lányával egyszer szóba került, hogy neki és az anyjának is ugyanaz a vércsoportja, mint nekem.

Most, hogy kiderült a férjem vércsoportja, én tudom, hogy pl. ha nekünk lesz gyerekünk, az én vércsoportomat nem örökölheti a férjemé miatt.

Nem merek szólni neki, hogy vagy a lánya tudja rosszul a vércsoportját, vagy a lánya nem a lánya...

2011. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Most, hogy kiderült a férjem vércsoportja, én tudom, hogy pl. ha nekünk lesz gyerekünk, az én vércsoportomat nem örökölheti a férjemé miatt. "


Ezt nem értem, a gyerek minden esetben örökölheti az EGYIK szülö vércsoportját, tehát ha a gyereknek meg az anyjßanak ugyanaz a vércsoportja, akkor semmi baj. Olyan nincs, hogy az anya vércsoportját nem örökölheti, mert az apáé másmilyen. Itt valamit nagyon rosszul tudsz.

2011. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Vree ***** válasza:
Nehéz kérdés. Én is azt vallom hogy az őszinteség a legjobb, de azt is hogy egy kicsi gyerek még nem tudja felfogni hogy mi is ez, csak max cikizik mert "a te apád nem a te apád". Kicsivel nagyobb korban mondanám el neki, mondjuk elsős-másodikos, azért ilyen korán mert minél előbb meg kell tisztelned a bizalmaddal amikor úgy érzed hogy már fel tudja fogni. Kamaszkorig várni nem szabad, akkor már identitásveszteséget okoz vagy úgy érezheti hogy "elárulták" amikor nem mondták el neki, ami így is van (még ha felnőttenesetleg meg is érti ennek az okait).
2011. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Miért ne szabadna?

Attól ,hogy nem vér szerinti apja volt attól még Ő nevelte fel!Ő lett az ,,édesapja" !Ő volt ott amikor elő lépéseit tette meg,vagy az első szavát....napestig lehetne sorolni...


Nemhinném,hogy ez hiba,főleg ha az a vérszerinti apuci lemondott róla.

2011. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!