Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szabad-e titkolni egy...

El szabad-e titkolni egy gyerek előtt hogy ki az igazi apja?

Figyelt kérdés

nem rég tudtam meg hogy egy ismerős családban a legkisebb gyereknek nem az az apja aki felnevelte

a gyerek 13 éves, és az az apja akit apjának hitt, 2009-ben meghalt

van még 2 nagyobb testvére

az igazságot 1 éve mondta el neki az anyja

most sokat van a vér szerinti apjával


2011. máj. 2. 20:54
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
80%

Nem, nem szabad eltitkolni.

A családi titkok olyan szintű bizalomhiányt eredményeznek, amit később csak nagyon nehezen, évek munkájával lehet helyrehozni, ha lehet egyáltalán. És a bizalom nem akkor törik meg, amikor a titok kiderül, hanem sokkal korábban: a gyerkőc minél kisebb, annál jobban érzi, hogy valamit eltitkolnak előle, és értelemszerűen minél tovább él hazugságban, annál több és súlyosabb pszichés problémája lehet a későbbiekben.

2011. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

Az első és legfontosabb kitétel: a gyerek az igazi apját temette el! Sajátjaként nevelte, szerette, és a gyerek is őt tekintette érzelmileg az apjának. A gyász jogos, és attól, hogy biológiailag nincs túl sok közük egymáshoz, árulás lenne, ha ezentúl nem apjaként gondolna rá.

Abban az esetben megértem, hogy a gyereket nem tájékoztatják származásáról, ha a valódi apa lemond róla és nem akar vele kapcsolatot tartani. Ha így van, akkor ráér idősebb korban megtudni, hiszen érzelmi vonzata nincs a dolognak, teljes családban nő fel, csupán praktikus okokból jó tudni, hogy nem vérrokonok az egyik szülővel.

Ez a helyzet viszont elég gáz, amit leírtál. Ha most sok időt tölt a gyerek a vér szerinti apával, lehetséges, hogy az nem is tudott róla. Pedig joga lett volna részt venni a gyereke életében.. ha a nő elfelejtette megemlíteni terhességét a férfinek, akkor az elég csúnya húzás volt részéről. Talán az igazságot is csak azért közölte, mert a férje meghalt, és így már nem volt miért titkolózni.. talán ő sem tudott róla?

2011. máj. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
mindenki tudott mindenről csak a gyerek nem meg a gyerek féltestvérei
2011. máj. 3. 19:38
 14/24 anonim ***** válasza:

A gyerek mit szól ? ??


Az az apja, aki nevelte. Ettől ha kiderül van neki másik aki a biológiai apja, az egy bónusz lehet számára.

2011. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%

Gondoljatok Luke Skywalker arcára a következő mondat alatt:

-Luke, én vagyok az apád!

2011. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy az apja addig hol volt míg a nevelőapjára" hitte, hogy az apja? mert ha nemtudta, akkor valószínűleg az igazi apa nem nagyon lehetett képben... mert akkor nem tudták volna eltitkolni..
2011. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nem semmi anyja lehet. En biztos, hogy nem tudnek ilyet titkolni. Nem bantotta a lelkiismerete? A sajat gyerekenek es a megboldogult ferjenek is hazudott ennyi even keresztul. Lehet, hogy jobb lett volna elmondani a ferfinek, minthogy igy egy hazugsaggal ment a sirba. Sajnalom a kisgyereket. :(
2011. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
a férje tudta meg a gyerek igazi apja is
2011. máj. 13. 21:51
 19/24 anonim ***** válasza:
Azé a gyerek aki felneveli. Helyzetfüggő, hogy mi a helyes megoldás ilyenkor. De akkor is az apja halt meg, hisz ő nevelte, szerette mint a fiát.
2011. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%
Az apa 11 évig tojt rá, vagy mi?
2011. máj. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!