Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a 14 éves lányodna...

Megengednéd a 14 éves lányodnak, hogy a barátja nálatok aludjon?

Figyelt kérdés

A munkatársamnak egy nagyon szép, és elég okos lány van, aki most összeszedet egy 17 éves fiút. A fiúban akad némi kivetnivaló. Korábban egy 19 évessel sráccal járt.

Az új fiú néha náluk alszik, ez szerintem 14 évesen még korai, és nagyon úgy érzem, hogy nem csak alvásról van szó... Arról nem is beszélve, hogy a lány újabban lóg az iskolából, csavarog, sokat rontott. Kifejtettem ezt a munkatársamnak, szerinte a lánya dolga, úgy szúrja el az életét, ahogy akarja. Én meg úgy látom még ő felelős érte.


2011. máj. 4. 21:13
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
26%

Én is megengedném, hisz (ahogy már páran írták), ha szexelni akarnak, akkor azt meg fogják oldani a suli wcjében, a közeli parkban, a híd alatt, a srácnál napközben, vagy bárhol. Akkor már inkább normális körülmények között éljen nemi életet. Kár homokba dugni a fejet, el kell fogadni a tényt hogy a fiatalok egyre korábban serdülnek. Az érettség pedig nem a korral jön, hanem a tapasztalattal, tudással! Ezt a tudást (legalábbis egy részét) pedig a szülőnek kell átadni. Hogy várhatnak el egy fiataltól érett, megfontolt viselkedést, ha a beszélgetés, felvilágosítás helyett dühös tiltást és elzárkózást kapnak? A szülőnek kell a gyerekkel a fogamzásgátlás témakörét megbeszélni, eleve, egy iskoláskorú tini ki se tudná fizetni pl a gyógyszert. A merev tiltás csak titkolózást szül, és ki tudja hova vezet, ha a gyerek a merev tiltás miatt nem mer a szülőhöz fordulni, ha baj van. Volt már erre példa a környezetemben, a lány annyira félt a begyöpösödött anyjától, hogy hónapokig rakosgatta ki a betéteket a kukába, és "eljátszotta" hogy menstruál. Na pontosan ide vezet a merev tiltó szülői magatartás...

Persze az hogy megengedném-e attól is függne hogy milyenek a lakáskörülmények, mióta vannak együtt, ismerem-e fiút, stb.


"Kifejtettem ezt a munkatársamnak, szerinte a lánya dolga, úgy szúrja el az életét, ahogy akarja."

Na ez viszont nagy hülyeség...

2011. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

A kedves félreolvasóknak üzenem, semmi biszexualitásról nincs szó.

És nem kívánok sem beleszólni, sem tanácsot adni, vagy kioktatni bárkit is a témával kapcsolatban. Az anyuka elmesélte mi a helyzet, amin én kicsit ledöbbentem, elmondtam neki, mi az nézetem erről, és itt pusztán megkérdeztem kinek mi a véleménye róla.


Vagy gondoltátok majd holnap a munkatáram elé állok, hogy te figyel már a gyakori-n ezt meg ezt gondolják....


De azért más szempontból is jó volt ez a kérdés, kiderült hogy van erre egy pár elég ostoba ember is.


A kérdést alaposan elolvasóknak és felfogóknak köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 4. 22:30
 23/40 anonim ***** válasza:
26%
Azért ostoba, mert nem úgy gondolja mint Te?:) Akkor az én nézeteim szerint te vagy a nagyon ostoba, mert úgy gondolod, hogy a te lányod esetleg nem akkor és azzal fog szexelni, amikor akivel akar. Te csak annyit tehetsz, hogy felneveled, olyan értékrendet próbálsz belénevelni, hogy ne csinálja bárkivel bárhol. De amennyiben a szerelmétől is tiltani fogod, ne hidd, hogy nem fog átverni. Elegem van az ilyen begyöpösödött szülőkből, pont ezért van manapság annyi ribanc. Nem találják az arany középutat.
2011. máj. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 napietus ***** válasza:
66%
egy 14 éves gyerekért még igenis felelős a szülő! nem viccből 18 év a cselekvőképesség korhatára. ha lányom lesz, eleve úgy fogom nevelni, hogy ne a dugáson járjon az esze 14 évesen le kell kötni a gyerekek energiáit, akkor nincs ilyesmire erejük meg idejük se (anyámnak bejött :)). azon kívül a suliból lógás is elég gáz. 10 év múlva haragudni fog az a lány az anyjára, amiért elhanyagolta. persze, most ez a kényelmesebb, de hosszú távon megbosszulja magát.
2011. máj. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
59%
nem
2011. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
59%
14 ÉVESNEK NEM HAGYNÁM!!
2011. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
76%

Sokan megint fordítva ülnek a lovon.

Nem ahhoz fiatal egy 14 éves lány, hogy szétd.gja egy kiskölyök, egészségükre.... ha már ez manapság ilyen elfogadott.

Én még ismerem azt a mondást, hogy "Az anyja cipője még nagy, de az apja f.sza már kicsi lenne." Hát nem a helyeslést szokta kifejezni a szexelő tinikkel kapcsolatban.


De mondom, ha ez ennyire elfogadott, hát szexeljenek. Senki se irigyli őket érte.


Azzal van a gond, hogy a rendszeres nemi életnek, és az ilyen korban gyakran előforduló gyakori párcserének van KÖVETKEZMÉNYE, és ehhez fiatal egy 14 éves lány.

Nem kívánt terhesség (az oldalon naponta 10-en hisztiznek, hogy ugye nem lettem terhes, 14L "vok".), abortusz, nemibetegségek (Itt duzzadt, ott viszket, menjek vele orvoshoz?), korai fogamzásgátló szedés (150 kiló vagyok, hogy fogyjak le holnaputánra), és a többi, és a többi.


Nem említve azt, hogy ezekről a kiscsajokról szűkebb környezetükben még 30 év múlva is az jut minden ismerős eszébe, hogy "Ez 14 évesen már mekkora ri.banc volt!"


Vannak dolgok, amiket soha nem lehet utólag jóvátenni, és a szabados életmód, a nemibetegségek, az abortuszok (amíg be nem tiltják, hehehe) ide tartoznak.


Az meg tényleg nem egészséges, hogy egy kislány, akinek még nem fejlődött ki teljesen a nemi szerve, nem működnek még megfelelően a hormonjai (tehát nem élvezi úgy a szexet, mint egy erre érett fiatal lány, de csinálja) ezerrel teker, mint a nyulak.


Nekem se jutott volna eszembe ennyi idősen, hogy valakivel lefeküdjek, és még jóval később is csak félve mertem megérdeklődni, hogy ott aludhat-e a barátom. Én akkor már nagykorú voltam, és több, mint fél éve jártunk.

De hogy hazahorjam 14 évesen a kanokat, és ott kufircoljak a kisszobában anyámék mellett.... hát én nem dicsekedtem volna vele senkinek, és akik akkor csinálták, na ők sem dicsekedtek.


Ma kifejezetten dicsőség minél korábban rendszeres nemi életet élni.

Ma az a ciki, ha valaki szüzen megy középiskolába.

Még pár év, és az a ciki, ha valaki úgy megy középiskolába, hogy nem volt még trippere meg abortusza...

Még tíz év, és ki kell cserélni a középiskolákban a székeket karfás fotelre, nehogy beleüljön a leányzó meg a fiúcska, és hoppp, eltűnik a szék....

2011. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
34%

09:00


Az egyetlen probléma a mondókáddal, hogy senki nem mondta hogy egy 14 éves lány nyugodtan feküdjön össze fűvel-fával-bokorral (azért ez nemhogy egy 14 éves lánynak, de egy 30 éves pasinak is ciki lenne), hanem azt hogy ha van barátja, akivel nem 2 napja vannak együtt, azzal így is- úgy is le fog feküdni, ha a kedves szülő akarja, ha nem.

Azt hogy "nem fejlődött ki a nemi szerve" nem egészen értem, ezt a baromságot hol hallottad?

A korszerű fogamzásgátlóktól pedig senki nem lesz 150 kiló csak úgy hipp-hopp, ez azért nem így működik...

Az a baj hogy olyan dolgokról beszélsz amihez nem értesz, ráadásul mégcsak nem is a kérdésre válaszoltál, hisz itt nem egy 30 pasival összefeküdt lányról van szó, hanem egy olyanról akinek van 1 barátja és kész. Lehet hogy pár hónapig lesznek együtt, de az is lehet hogy több évig, mindenesetre nekem a kérdésből nem az jött le, mint amire válaszoltál (ti. hogy mindenkivel összekefszik)


Az a probléma hogy itt nagyon sokan azt hiszik, hogy majd ők jól berendszabályozzák hogy a gyerekük mikor kezdhet el nemi életet élni (majd ha ők engedélyt adnak rá), csak azt nem fogják fel hogy ilyen dolgokba a szülőnek úgyse lesz érdemleges beleszólása, akármennyire kapálódzik:)

Nyugodtan lehet ezt a válszomat is lepontozni, én már csak röhögni tudok:)

2011. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 napietus ***** válasza:
83%
utolsó, annyiban van igazad, hogy 14 éves korban már késő elkezdeni a nevelést, egye meg a kedves szülő, amit főzött. de egy jó nevelést kapott lány viszont nem szexel 14 évesen. ott valami el lett tolva nem kicsit. azzal én sem értek egyet, amikor valaki eddig nem is törődött a gyereke neveltetésével, aztán ilyenkor emg eljátsza a szigorú szülőt. az valóban veszett fejsze nyele. maga a nevelés a születéssel kell, hogy kezdődjön, tehát ilyenkor már valóban esélytelen bepótolni.
2011. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
32%

09:59


Kérlek oszd meg velem, hogy hogyan, és milyen módszerrel kívánod a gyerekbe belenevelni hogy nem szexelhet x éves koráig. Nem gúnyolódok, komolyan érdekelne.

2011. máj. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!