Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a 14 éves lányodna...

Megengednéd a 14 éves lányodnak, hogy a barátja nálatok aludjon?

Figyelt kérdés

A munkatársamnak egy nagyon szép, és elég okos lány van, aki most összeszedet egy 17 éves fiút. A fiúban akad némi kivetnivaló. Korábban egy 19 évessel sráccal járt.

Az új fiú néha náluk alszik, ez szerintem 14 évesen még korai, és nagyon úgy érzem, hogy nem csak alvásról van szó... Arról nem is beszélve, hogy a lány újabban lóg az iskolából, csavarog, sokat rontott. Kifejtettem ezt a munkatársamnak, szerinte a lánya dolga, úgy szúrja el az életét, ahogy akarja. Én meg úgy látom még ő felelős érte.


2011. máj. 4. 21:13
1 2 3 4
 31/40 napietus ***** válasza:
80%

ez nem csak a szexről szól. a szülőnek el kell érnie a nevelés olyamán, hogy a gyerek bízzon benne, ugyanakkor tisztelje is, és adjon a szavára. tehát pl. szeretettel, tisztelettel (megadjuk azt a tiszteletet a másiknak, amit elvárunk, tehát nem beszélünk vele pl. csúnyán, ha nem szeretnénk, hogy ő is ezt tegye), de következtesen kell viszonyulni hozzá. amit nem szabad azt nem szabad, és kész. nem kell egy rakás szabályt hozni, de amik megvanak, azt minden körülmények között be kell tartani. ezen kívül nem szabad, hogy legyen erre ereje és ideje ennyi idősen. el kell várni a képességeihez mért eredményeket. mindig legyen otthoni feladata, kicsi korától, hogy megtanulja, mi az a kötelesség és a felelősség. és sportoljon, olyan nincs, hogy valaki mindenhez béna, valamiben tuti jó. na, azt csinálja min. heti háromszor, plusz tanulás, nem igen lesz kedve hancúrozni, meg a hülyeségen gondolkodni. kontrolláljuk a társaságát, de ne direktbe! tehát nem ezzel barátkozhatsz/azzal nem, de pl. ha csapatsportot űz, vagy táncol, énekel stb. akkor nagy eséllyel azokból kerül ki a társasága, akikkel mindezt együtt űzi. azt a 10-15 gyereket meg tudod kontrollálni, meg tudod ismerni a szüleiket, stb. így kevesebb eséllyel kerül olyanok közé, akik között ez a menő. legyen benne büszkeség, egy kis rátartiság, inkább túl távolságtartó legyen idegenekkel, mint túl bizalmas, így nem tudja elcsavarni a fejét egy hülyegyerek a buszmegállóban. most hirtelen ennyi.


anyám így csinálta, neki bejött, meg a barátnőim/barátaim szüleinek is.

2011. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
37%
Hat hogy a lanya dolga-e vagy az ove, azt majd eldontik. Az az egy biztos hogy a tied semmikeppen sem. Mi a fene kozod van hozza?
2011. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
NEM, kiskorú/fiatalkorú én vagyok érte felelős. S amíg én vagyok, addig azt teszi amiben megállapodtunk, a felállított szabályok szerint!
2011. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
78%
Végigolvastam a válaszokat, valaki még az elején írta, hogy nem is igazán a szexszel van baj, hanem magával az együtt alvással. Együtt aludni valakivel az már olyan "komoly dolog", nem? Nem azt mondom, hogy a 14 éveseknek szexelniük kell, de ha már most együtt alszanak, reggel együtt zuhany és közös reggeli, akkor 16 évesen már összeköltöznek, vagy mi?
2011. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

ma 0:02


Azért ostoba, nem fogja fel mi a kérdés, nem ezért mert más a véleménye. Egyesek leoltottak itt, hogy nekem ehhez semmi közöm, én meg egy szóval nem mondtam, hogy bele akartam volna avatkozni, csak az erre járok véleménye érdekelt. De látom te se értetted meg a kérdést.

2011. máj. 5. 20:33
 36/40 A kérdező kommentje:

11:37


Nem szólok bele a dolgukba, mert semmi közöm hozzá. Ha esetleg eddig nem vetted volna észre, írtam is, hogy nem is akarok beleszólni.

De itt meg névtelenül, ismeretlenül miért nem kérdezhetem meg ki mit gondol erről, mi a véleménye???????????

Miért nem, kedves 11:37??

2011. máj. 5. 20:41
 37/40 anonim ***** válasza:
38%
"Kifejtettem ezt a munkatársamnak"-> ezt Te írtad. Ez mi, ha nem beleszólás?
2011. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Beszélgettünk, és elmondtam, hogy ha nekem lenne 14 éves lányom, én jobban figyelnék rá.


Szerintem ez még nem beleszólás, csak egy szimpla vélemény nyilvánítás. Másrészt meg mindegy, mert a legtöbb ember ebben az országban olyan begyepesedett agyú, ha kitalál valamit ami nem úgy van, akkor is köti az ebet a karóhoz.

2011. máj. 8. 08:32
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
Szerencse, hogy ennyi begyepesedett ember mellett, olyan zsenik is vannak mint Te. :) Mihez kezdene ez az ország nélkületek? :)
2011. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 stevejones ***** válasza:
Igen megengedném de szigorúan csak vele aludhatna egy szobában! De hát ilyenkor még mit csinálnak? Ugrálnak az ágyon meg röhögnek, meg nézik árgus szemekkel mit sütök a BBQ-n, max fogják egymás kezét, de ha rájuk pillantok akkor nyomban elengedik
2021. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!