Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a párom...

Mit lehet tenni, ha a párom ennyire ragaszkodik a szüleihez?

Figyelt kérdés

Lassan egy éves kapcsolatban vagyok. Páromnak eleinte semmi baja nem volt az összeköltözéssel, aztán pár hónapja megváltozott a véleménye, hirtelen már korainak tartja. Egyszer meg azzal jön, hogy miből élnénk meg, nem akarja, hogy én tartsam el... (ő olyan 78ezret keres, én 90-et) Meg neki a szüleit kell támogatni, holott ők nem várják el. Egy ismerős a lelkére akart beszélni, neki azt mondta érvként, hogy segítenie kell füvet nyírni, fát behordani otthon...

Mit lehet kezdeni vele? Ha beszélni akarok erről, hárít, szerinte én rá akarom erőltetni, meg mit akarok ennyi idő után...

Megmondtam neki, értem az érveit, de ezekkel ugyanúgy jöhetne nekem 5 év múlva is, mert 5 év múltán is kell füvet nyírni és fát hordani... :S És a szülei sem lesznek kijjebb az adósságokból, mivel egyik hibát a másikra halmoznak anyagi döntésekben. Erre annyit tudott felelni, hogy lehetséges, mit tudja ő, mi lesz 5 év múlva... Hát köszönöm. :S

huszonéves lány


2011. máj. 5. 17:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%
Ha az ultimátum után sem gondolkozott el egy PICIT sem azon, hogy nem várhatja el egy huszonéves nőtől, hogy akár több tíz évet várjon rá, akkor sztem hagyni kellene, és addig befejezni a kapcsolatot, amíg nem késő. És pozitív gondolatok! Nem hozhatjuk meg helyetted a döntést, de ha úgy döntesz, hogy szakítasz vele, ne letargiában ücsörögj utána, hanem járj el szórakozni, tölts több időt a barátaiddal és élvezd az életet! :). Fel a fejjel! :).
2011. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem akar semmit sem tőled, eddig hitegetett, most pedig mikor itt lenne az alkalom/idő terel. Hagyd a fenébe!
2011. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

én 18 éves létemre felfogtam, hogy azzal, hogy itthon vagyok, jobb nem lesz a szüleimnek.

a srác vagy éretlen, vagy takarózik ezzel

2011. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem beijedt az összeköltözéstől, mondjuk nem is értem, minek 1 éven belül összebútorozni, az ilyeneknek gyors "kibútorozás" szokott lenni a vége. A lényeg, hogy kifogásokat keres.
2011. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Füvet nyírni, fát behordani otthon... Kifogás,nem akar összeköltözni.

Mit lehet kezdeni vele? Ha beszélni akarok erről, hárít, szerinte én rá akarom erőltetni, meg mit akarok ennyi idő után...

Jó vagy neki,mert nem kell fizteni a szexért,de nem hinném hogy veled képzeli el hosszútávon,ne pazarékold az idődet.

2011. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a fenébe ezt a pasit, nem akar tőled semmi komolyat, csupán annyi a lényeg, hogy ne kelljen neki fizetni a szexért, mert megkapja "minden nap" ingyen.

Ha szeretne akkor nem hárítana el semmi olyan beszélgetést ami az összeköltözésről szól.

Te pedig még fiatal vagy és nézz más után, mert szerintem te is tudod, hogy nem ő az igazi, csak mindig halogatod a dolgokat, hogy hátha most megváltozik...

Fel a fejjel!


21/L

2011. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%

Ugyanebben a helyzetben voltam én is. 2 évig húztam és nagyon megbántam, hogy nem léptem ki a kapcsolatból és kerestem olyat, aki össze szeretné velem kötni az életét. Az exem 32 éves volt én 6 évvel fiatalabb. Csak hétvégén találkoztunk és elegem volt abból, össze akartam vele költözni, minden héten 5 és fél órát utaztam, a másik héten ő. Szép családi házban laktak a szülei, mikor náluk voltam az anyja kiszolgálta, főzött, mosott rá, este családi beszélgetések voltak, szerettem a családját, nem is ezzel volt a gond, hanem azzal, hogy ennyire elkényezteti az anyja és ő neki jó volt így 32 évesen. Mikor felhoztam az összeköltözést, akkor hárított, hogy még nem érett meg a kapcsolat rá, anyagilag nem éri meg, holott 160ezret keresett nettóban és belefáradtam, mindig reménykedtem és csak a remény és az iránta érzett erős érzelem tartott mellette, de nem kellett volna, mellette lett volna olyan férfi, aki megadta volna nekem azt, amire vágyok, de én hülye nem léptem és elég lett az egészből, emiatt szakítottunk. Tanulj az esetemből, szerintem ha nem látsz változást, hogy akarná, akkor ne pazarold el az éveidet, ne úgy járj, mint én.

Kitartás.

2011. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 JennyR ***** válasza:

Nem ez a lényeg szerintem. Van-e szerelem, vagy nincs? Ha igen, akkor el kell fogadnunk a másikat olyannak, amilyen. Ha meg akarod változtatni, már megölted a szerelmet.

Lehetséges, hogy ő rák. S akkor a szüleihez való kötődés egész életére kihat, a párjának ezt el kell fogadni és bele kell kalkulálni az együtt élésbe is. Mert csak úgy működik a dolog, ha elfogadom a másikat.

"A szerelemnek nincsenek követelményei. ettől szerelem"

2011. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 JennyR ***** válasza:

"Volt, hogy ultimátumot kapott, meg is lett az eredménye... apjával ivott, aztán elsírta neki, milyen rossz vagyok, hogy rá akarom erőltetni az akaratomat. "

Lehet szabadon is szeretni. A szerelem nem birtoklás.

" Az igazi nagyság mértéke az, hogy mekkora szabadságot adsz másoknak, nem pedig az, hogy mennyire tudsz másikat arra kényszeríteni, amit te akarsz. "

2011. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

9:38-as:

Nem rák, ikrek, különben semmi köze nincs a csillagjegynek a viselkedéshez.

2011. máj. 8. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!