Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depresszió a családban! Mit...

Depresszió a családban! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi lesz így. Én más városban tanulok, csak néha tudok hazajönni, ő itthon van egyedül, dolgozni nem jár, nem megy ki az utcára, csak heti egyszer, ha már nagyon muszáj (elfogy a kaja), nem beszél senkivel, folyton alszik... Szedi a gyógyszert, de nem használ neki, pedig régebben még használt (ez nem az első eset).


Szerintem igazából az a baja, hogy én nem vagyok otthon és egyedül van, de más emberrel meg nem hajlandó kommunikálni. Folyton a múltba réved, hogy milyen jó volt, mikor még a kicsi gyereke voltam, sokat emlegeti a gyerekkori dolgaimat, de én már 20 éves vagyok! Az ő saját gyerekkorát is szokta emlegeti, hogy akkor volt még jó világ, meg ilyesmik.


Mit tehetnék? Hogyan tudnék ennek véget vetni végre??? :'( Nem tudom, meddig bírom még, évek óta ez megy :'( Tönkre tesz engem is ez az egész már


2011. máj. 6. 13:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyógyszer csak ront a helyzeten, attól mert ez a fajta nem vált be, másik még jó lehet. Rendszeresen beveszi? Mert ha csak hébe-hóba, az biztos nem segít. Az orvos esélytelen, ha a beteg nem kooperál, és például nem mondja el, milyen mellékhatásokat tapasztal. Vagy hogy nem tapasztal hatást, vagy hogy hetente 3-szor elfelejti bevenni a tablettát.

Próbálj meg egyszer elmenni ehhez a doktorhoz, akár anyukád nélkül is, biztos szívesen fogad, és fontos információkhoz juthattok egymástól.

2011. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A gyógyszer nem rontott a helyzeten, sőt sokat javított, mielőtt szedte volna, úgy nézett ki, mint aki a sírból kelt fel, most meg már nem. Meg azóta a házimunkát is megcsinálja, pl takarít, mos, stb. Abban biztos vagyok, hogy rendesen szedi.


Olyasmiket elmondana az orvosnak, hogy milyen mellékhatásokat tapasztal a gyógyszertől, csak a belső problémáiról nem beszélne se orvosnak, se szocmunkásnak, se senkinek, az ilyesmikkel szemben nagyon elutasító :S

2011. máj. 6. 15:44
 13/23 A kérdező kommentje:

Igen, bocsi, rosszul fogalmaztam... Szóval a gyógyszer megteszi, amit tud, de a helyzetet nem oldja meg... Mert ami baja van most, az már nem szervi baj szerintem... De ezt nem is nagyon merem szóvá tenni neki, vagy rákérdezni, hogy ezt ő hogy gondolja :S


Régen azért tudott mindent egyenesbe hozni a gyógyszer, mert akkor tényleg nem volt semmi problémája, csak jött ez a depresszió a nagy semmiből, aztán ahogy jött, úgy ment is.

2011. máj. 6. 15:52
 14/23 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Tudom, hogy súlyos. Orvoshoz jár, ennél többet nem tudom, mit tehetnénk!"


Aha, szóval azon kívül, hogy lepasszoltad, nem tudod, mit tehetnél... figyu én is túl vagyok már egy pszichoterápiás kezeléssorozaton, de az orvos önmagában rohadt kevés... kell hozzá a beteg is (ami úgy látom, ebben a helyzetben nincs meg), meg valaki(k), akik tudna(k) segíteni... családtag barát, mind1. Ha ezek közül az egyik nincs meg, szart se tud csinálni az orvos egyedül, azon kívül, hogy megpróbálgat ilyen-olyan gyógyszert.

18/F

2011. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

15:59 vagyok


Én nagyon úgy látom, te a "csodát" az orvostól vagy a gyógyszerektől várod, legalább is mindig azt írod, orvos így, orvos úgy, gyógyszerek, stb. hát nem attól kéne, hanem a betegtől...

2011. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
De "a betegnek" semmi hajlandósága nincsen a dolgokra, mégis mitől várjam a csodát, ha nem valahonnan kívülről? Én nem tudok neki segíteni, mert egyrészt ritkán vagyok vele, másrészt nem hinném, hogy én alkalmas vagyok ilyesmire, mert az én lelkivilágom mindigis defektes volt.
2011. máj. 6. 16:20
 17/23 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, milyen helyzetben vagy te, nem tudom milyen helyzetben van ő. Azt se tudom, van-e más, akire számíthat, ezeket neked kell tudnod.


Csak attól félek, nehogy az legyen, hogy megtörténik a legrosszabb, és utána gyere rá, hogy hát bakker ha egy kicsit jobban odafigyelek talán tudtam volna segíteni...

2011. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Tudom, mire gondoltok "legrosszabb" alatt, de attól nem kell félni, higgyétek el. Miattam nem tenne olyat.
2011. máj. 6. 16:25
 19/23 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az öngyilkosságnak nem bizti h. észleled az előjeleit, mert lehet h el megy orvoshoz, úgy tűnik mint ha megnyílna, aztán utána "ugrik". Ha a gyógyszertől jobban van az jó. A múltba révedés már nem, így a jelent kell rendbe tenni. Itt megkeresni amit lehet. Viszont sokat segíthetne esetleg egy kis relaxációs, meditációs dolog is, illetve hidd el vannak olyan technikák, amitől meg nyílik. Zene terápia, fototerápia stb... Egy komplex terápia nem lóverseny, ha jó a szakember kivárja a pillanatot, amikor bemászik és nem jön ki onnan addig amíg az nincsen rendben. Én szívesen segítenék személyesen is ha gondolod.
2011. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

18/F aki 15: nemtom hánykor írt:


Szerintem egyáltalán nem passzolta le attól még, hogy valaki tehetetlennek érzi magát. MErt legalább megkérdezte. Akkor dobta volna el, ha ezt sem teszi meg. Mivel nem bennfentes nem tudja mit tehetne nem ért hozzá. Megesik az ilyen hogy az emberek "nem értenek egymáshoz"


Te már túl vagy egy sorozaton: Igen, de te akartad, mert neked muszáj volt akarnod azt a kezelés sorozatot.

2011. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!