Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depresszió a családban! Mit...

Depresszió a családban! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi lesz így. Én más városban tanulok, csak néha tudok hazajönni, ő itthon van egyedül, dolgozni nem jár, nem megy ki az utcára, csak heti egyszer, ha már nagyon muszáj (elfogy a kaja), nem beszél senkivel, folyton alszik... Szedi a gyógyszert, de nem használ neki, pedig régebben még használt (ez nem az első eset).


Szerintem igazából az a baja, hogy én nem vagyok otthon és egyedül van, de más emberrel meg nem hajlandó kommunikálni. Folyton a múltba réved, hogy milyen jó volt, mikor még a kicsi gyereke voltam, sokat emlegeti a gyerekkori dolgaimat, de én már 20 éves vagyok! Az ő saját gyerekkorát is szokta emlegeti, hogy akkor volt még jó világ, meg ilyesmik.


Mit tehetnék? Hogyan tudnék ennek véget vetni végre??? :'( Nem tudom, meddig bírom még, évek óta ez megy :'( Tönkre tesz engem is ez az egész már


2011. máj. 6. 13:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
jah és 18/F a depresszióban pont az a fosszarság, hogy a beteg motiválatlan, mert ha motivált lenne, akkor nem lenne depis ugye. És nem tudod mikor csinálsz vele jót. Ha kiosztod, ha odacipeled a rokoknokat akik miatt lehet. h szenved. És hidd el a depresszió lefolyása ugyanolyan mint az újlenyomat, nincs kettő egyforma... Más életút, más élmények, más családi bélyegek, más keresztek. És ugye senki nem tudja még te sem, hogy neki valamilyen esetlegesen genetikai/vagy gyógyszermellékhatása vagy szervi probléma okozza ezt. MAjd ha meglesz az orvosi szakvizsgád és Pszichiáterré válsz akkor majd dumálunk erről... (nem vok pszichiáter.)
2011. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

"depresszióban pont az a fosszarság, hogy a beteg motiválatlan, mert ha motivált lenne, akkor nem lenne depis ugye."


Igen, ezt nagyon jól tudod, köszi a kommentjeidet :-)



Az ilyen zene meg satöbbi spéci terápiákat biztos csak pénzért csinálják :S Hát 1-2 ilyenre még összeszednénk a pénzt, de hát 1-2 alkalom nem tesz semmit szerintem :S

2011. máj. 6. 17:21
 23/23 anonim ***** válasza:
figyi sztem egy próbát megér a családsegítő pszichológusa, és ő bizti jobban ismeri h mi van a városban és INGYEN van. de ha privátban esetleg elárulod h mi az ábra hátha ismerek valakit, és segíteni tud ott.
2011. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!