Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a feleségemet...

Hogyan vegyem rá a feleségemet, hogy maradjon otthon a 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült meggyőznöm róla, hogy az a jó családnak, ha ő otthon marad vezetni a háztartást meg nevelgetni a 2 gyerekünket, még úgy is, ha délelőtt oviba járnak. Szerintem ez jobb így a gyerekeknek. Én is nyugodtabb vagyok. Tiszta a lakás, van főtt kaja, a gyerekre mindig van idő.

Ő viszont egyre többször hangoztatja, hogy alig várja, hogy visszamenjen dolgozni. Igaz, nem keresek túl jól, de 4-en megvagyunk belőle, szűkösen igaz, de nem nyomorgunk. Az ő fizetésével csak kicsivel lenne jobb a helyzet, akkor meg minek rugjuk fel a kényelmet?

Szerintem önzőség tőle, hogy vissza akar menni, nem a család szempontját veszi figyelembe. Hisz sokkal több pénzünk nem lenne, viszont már biztos nem tudna úgy foglalkozni a gyerekekkel mint korábban és főtt étel sem lenne.

De hogyan ébresszem erre rá?


2011. máj. 6. 16:13
 81/131 A kérdező kommentje:

Ami most van, az jól működik. Mindenre van időnk.

Ezt mért cseréljük fel arra, hogy mindenki 6-kor kel, felpüffedt arccal bevánszorog a saját intézményébe, aztán du. 5-kor begyűjtjük a nyűgös gyereket magunk is kifáradva, hazaesünk és üres a hűtő?

2011. máj. 6. 19:08
 82/131 anonim ***** válasza:
94%
Na ne mondd, ha nem akarnál dönteni helyette, akkor elfogadnád, hogy ezt választotta, és nem itt kérdezgetnél másokat.
2011. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/131 anonim ***** válasza:
96%

Nem, ami most van az a TE szempontodból működik.

Az övéből nem, hiszen változtatni akar.

Látod észre se veszed és csak magadról beszélsz.

2011. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/131 A kérdező kommentje:

Kiváncsi voltam más hogyan látja ezt.

És meg vagyok lepve igazából :-O

2011. máj. 6. 19:10
 85/131 anonim ***** válasza:
74%
Min vagy meglepődve?
2011. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/131 anonim ***** válasza:
59%
A kérdező kommentjeit olvasva kezdem érteni, hogy miért van annyi leszbikus...
2011. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/131 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy. Hagyjad, hagy menjen vissza. Felnőtt ember, kell neki is a társaság, és ki kéne használni azt, hogy van hova visszamennie dolgozni. A mosást, ha kell, te is be tudod rakni, mosogatni, törölgetni te is tudsz.

Ez a XXI. század, tudod.

2011. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/131 Tinker Bell ***** válasza:
24%

Kedves ma 17:12!


Látod, én is le lettem pontozva holott hasonló megoldást javasoltam mint te!


Itt csak az érvényesül aki lehordja mindennek a kérdezőt vagy a nejét!

2011. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/131 anonim ***** válasza:
38%
A sok kirohanást intéző nőtársamtól kérdezem, hogy melyik munkanapján fordult elő utoljára, hogy a munkaidő végén ezeket érezte: feltöltődtem, tele vagyok energiával; csupa fantasztikus emberrel társalogtam, újból kiteljesíthettem, megvalósíthattam önmagam, építettem a karrieremet stb. Ugyan már! Milyenek a mai munkahelyek: zűrzavar, káosz, egymás öldöklése, stressz, félelem, szakmai irigység, hadd ne soroljam. Lehet, hogy otthon cseléd vagy, de egy munkahelyen meg az esetek 98%-ában egyenesen rabszolga. A kérdező feleségével is a megszépítő messzeség mondatja, hogy alig várja már a visszatérést. Mégis azt mondom, próbálja meg, aztán majd rájön... A férjnek meg nem kell ilyen csúnyán nekimenni; lehet, hogy hosszútávon neki lesz/lett volna igaza.
2011. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/131 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, deörömmelmentem vissza dolgozni és ma is nagyon szeretem amit csinálok. Azért választottam,mert szeretem,mert érdekel,mert leköt,mert kiélhetem magam benne.

Aki nem így választott hivatást, az az ő baja

2011. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!