Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a feleségemet...

Hogyan vegyem rá a feleségemet, hogy maradjon otthon a 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült meggyőznöm róla, hogy az a jó családnak, ha ő otthon marad vezetni a háztartást meg nevelgetni a 2 gyerekünket, még úgy is, ha délelőtt oviba járnak. Szerintem ez jobb így a gyerekeknek. Én is nyugodtabb vagyok. Tiszta a lakás, van főtt kaja, a gyerekre mindig van idő.

Ő viszont egyre többször hangoztatja, hogy alig várja, hogy visszamenjen dolgozni. Igaz, nem keresek túl jól, de 4-en megvagyunk belőle, szűkösen igaz, de nem nyomorgunk. Az ő fizetésével csak kicsivel lenne jobb a helyzet, akkor meg minek rugjuk fel a kényelmet?

Szerintem önzőség tőle, hogy vissza akar menni, nem a család szempontját veszi figyelembe. Hisz sokkal több pénzünk nem lenne, viszont már biztos nem tudna úgy foglalkozni a gyerekekkel mint korábban és főtt étel sem lenne.

De hogyan ébresszem erre rá?


2011. máj. 6. 16:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/131 A kérdező kommentje:
Vicces mennyi nő lenézi a háztartásbeliket, én férfilétemre meg nem :-P
2011. máj. 6. 17:05
 42/131 anonim ***** válasza:
83%

Két típusú férfi van:


-az egyik olyan feleséget akar amelyik szolgálja őt és becses utódait

-a másik meg olyat aki igazi, egyenrangú társa.


Mondjam te melyik vagy vagy tudod?

2011. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/131 anonim ***** válasza:
66%

Úgy tudtam, hogy lepontoz valaki azért, mert azt írom, hogy kössenek kompromisszumot. Gratulálok.

17:03

2011. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/131 anonim ***** válasza:
41%
Ne keress logikát a pontozásban, mert NINCS sajnos :)
2011. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/131 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező úgy látom neked baj van a szövegértelmezési képességeddel, csak tudnám akkor minek kérdezel itt. Senki nem írt olyat, hogy lenézi a háztartásbelieket, és már millió egy észérv elhangzott a munka mellett, de te egyiket sem vagy képes felfogni, fuss neki még egyszer a válaszoknak, hát ha megérted miről is van szó...
2011. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/131 anonim ***** válasza:
95%
Én csak azt nézem le aki azért választja az otthnmaradást mert büdös neki a munka.
2011. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/131 anonim ***** válasza:
95%
Család szentsége: Amíg 4-6 gyerek született egy családban, addig nem volt idő dolgozni, de 2 gyerek mellett belefér egy 4 órás munka. Főzni sem kell minden nap, ha eleget főz az ember, az két napig elég lehet.
2011. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/131 anonim ***** válasza:
95%

Ne a feleséged használd cselédnek. Miért pont az ő dolga lenne főzni mosni takarítani, stb.? Csak azért, mert ő a nő, és te vagy a férfi? Cserélj vele, na az úgy fer lenne, akkor kíváncsi lennék rá, hogy mennyi idő után akarnál te visszamenni dolgozni.

Azért ne dolgozzon, mert nem lesz főtt étel? Te is főzhetsz, sőt, együtt is főzhettek, én is mindig este szoktam. Jaaa, de hát neked úgy kényelmes, hogy van otthon "személyzet".

Hát akkor már keress olyan munkát, ahol többet fizetnek, vegyél fel egy házvezetőnőt, és akkor nincs probléma. Jaa, de annak fizetni is kell. Kényelmes megoldás ugye, ha az embernek felesége van, neki nem kell fizetést adni, és megcsinálja a KÖZÖS munkátokat otthon. Már aki persze.

2011. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/131 A kérdező kommentje:
Mért én vagyok a gonosz, amiért jót akarok a gyerekeinknek?
2011. máj. 6. 17:18
 50/131 anonim ***** válasza:
97%

Figyelj, nő vagyok, 3 gyerekkel. 6 évig voltam otthon (nem teljesen,mert közben eljártam tanítani, publikáltam, konferenciákon voltam, de a hét 6 napján otthon voltam.

Majdnem belebolondultam.

Az én férjem hála Istennek értelmes ember, el is vitt minden hónapban 1-2 napra valahová kikapcsolódni, majd amikor a legkisebb is 3 éves lett, akkor zavart vissza dolgozni.

Nem a pénz miatt, a egyedül is annyit keres, hogy a fele is elég lenne, hanem mert az az egész embert akarta vissza feleségként aki előtte voltam. Nem a "csak anyát".

Mert egy nő elsősorban ember, személyiség. Másodsárban a társa valakinek, és csak harmadsorban anya.

A gyerekek felnőnek, elköltöznek. Mi akkor is egy pár maradunk. Ez kell, hogy a cél legyen és nem az, hogy valami hülye ideálnak megfeleljünk és belekényszerítsük magunkat egy olyan szerepbe, amiben szenvedünk.

2011. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!