Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a feleségemet...

Hogyan vegyem rá a feleségemet, hogy maradjon otthon a 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült meggyőznöm róla, hogy az a jó családnak, ha ő otthon marad vezetni a háztartást meg nevelgetni a 2 gyerekünket, még úgy is, ha délelőtt oviba járnak. Szerintem ez jobb így a gyerekeknek. Én is nyugodtabb vagyok. Tiszta a lakás, van főtt kaja, a gyerekre mindig van idő.

Ő viszont egyre többször hangoztatja, hogy alig várja, hogy visszamenjen dolgozni. Igaz, nem keresek túl jól, de 4-en megvagyunk belőle, szűkösen igaz, de nem nyomorgunk. Az ő fizetésével csak kicsivel lenne jobb a helyzet, akkor meg minek rugjuk fel a kényelmet?

Szerintem önzőség tőle, hogy vissza akar menni, nem a család szempontját veszi figyelembe. Hisz sokkal több pénzünk nem lenne, viszont már biztos nem tudna úgy foglalkozni a gyerekekkel mint korábban és főtt étel sem lenne.

De hogyan ébresszem erre rá?


2011. máj. 6. 16:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/131 anonim ***** válasza:
96%
Azért veled van a baj, mert még mindig nem érted, hogy te azt várod a feleségedtől, hogy adja fel a saját életét,személyiségét. Mind a ketten dolgoztok, te a melóhelyeden, ő otthon, mégis csak és kizárólag neki kell rendelkezésedre állnia nem pedig mindkettőtöknek. Neki kell alkalmazkodnia, neki kell állandó ingerszegény környezetben élnie, neki kell feláldoznia magát a családjáért. És bizony nem mindenkit elégít ki a mártírszerep. Hozzáteszem, neked ez a "főtt kaja" nagyon központi kérdés, csak nem értem, miért. Ha a gyerekek esznek az oviban meleg kaját, akkor egyáltalán nem szükséges este is azt enniük, semmivel sem egészségtelenebb, ha vacsorára rántotta, virsli, szendvics, bundás kenyér van. A feleségedtől elvárod, hogy áldozza fel magát a kényelmetekért, de te milyen áldozatot hozol?
2011. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/131 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy valaki főállású anya szeretne lenni...akkor talán mégse olyan földtől elrugaszkodott ötlet az enyém.
2011. máj. 6. 18:56
 73/131 anonim ***** válasza:
96%

Veled annyi a baj, hogy meg se próbálod megérteni a feleséged helyzetét, meg se próbálod beleképzelni magad, még azt se próbálod meg, hogy ugyan nem értesz vele egyet, de támogatod, hiszen a feleséged és csak el tudja dönteni, hogy mi a jó neki.

Nem, te csak a magadét szajkózod. Ez a baj veled.

2011. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/131 anonim ***** válasza:
96%

De az a baj, hogy a TE ötleted.

Nem neked kell arról dönteni, hogy a feleséged hogyan éljen. Hanem NEKI.

Ha otthon akarna maradni abban kéne támogatnod.

Ha dolgozni akar akkor abban.

Az Ő élete, az Ő döntése

2011. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/131 A kérdező kommentje:

Mitől ingerszegény 2 gyereket nevelni? Hiszen 2 ember, és nem unalmas munka. Emberek közé is el lehet (sőt kell is) járni.

??????????,

2011. máj. 6. 18:59
 76/131 anonim ***** válasza:
92%

Nem unalmas? Semmi gond csináld 2 hétig.

És megint az alavető hiba.

Ő gondolja unalmasnak. Tök mindegy, hogy te mit gondolsz erről, NEKI nem jó.

Ennyire nem lehetsz sötét, hogy nem fogod fel, hogy te nem dönthetsz erről.

2011. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/131 A kérdező kommentje:

Én nem dönteni akarok helyette.

Egyszerűen nem látom be hogyha megteheti hogy otthon legyen, és a gyerekeknek is az a kényelmesebb, akkor mért akar egy rosszabb, kényelmetlenebb helyzetet előteremteni, a többi 3 kárára. Csak mert neki egyedül a 4-ből ez a jó (???)?

2011. máj. 6. 19:03
 78/131 anonim ***** válasza:
87%

Igen. (bár a gyerkeeket ne számitsd ide, nekik szerintem mindegy)

És te rohadt önző vagy, hogy nem támogatod.

2011. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/131 anonim ***** válasza:
39%

Engem az meglep hogy mindenki ennyire kiakad a kérdésen!

Nálunk pl apukám hoz igen nagy áldozatot, azzal hogy olyan munkája van, amit utál de így tartja el a családját.

A kérdezőről tudjuk, h mit dolgozik és szereti-e?


Amit leír, lehet jó modell. Más kérdés, hogy ha a felesége másra vágyik, azt össze kell egyeztetniük.

2011. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/131 anonim ***** válasza:
95%

és megjósolom előre, erővel elérheted, hogy otthonmaradjon. de rá fog menni a házasságod. Meg fog változni (szerintem, ha rendesen belegondolsz,akkor tudod, hogy már most sokat változott) és vagy rezignációba menekül és párkapcsolatra alkalmatlan lesz, vagy kitör belőle.

És akkor majd kérdezd, hogy mi a jó a gyerekeidnek.

2011. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!