Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim már kikészítenek a...

A szüleim már kikészítenek a tanulás miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erős gimibe járok, félévkor 4-es volt az átlagom, ami tudom, hogy lehetett volna jobb is, csak ilyen ének, rajz, meg tesi lehúzták. Második félév nehezebb, új matektanárt kaptunk, aki nem magyaráz semmit, ezért leromlott abból az átlagom, de ezen kívül azért próbálom fenntartani az eddigi eredményeimet. Ha kapok egy 3-ast vagy 4-est, akkor utána jelentkezem, hogy feleljek vagy valahogyan kijavítsam. Ezeket tudom magamtól is, de anyám folyton felidegesít, hogy javítsam ki, különben kivág itthonról, meg ilyenek. Annyira fel tud idegesíteni, így is már dogák előtt annyira feszült vagyok, meg tényleg nagy rajtam a nyomás, mert most már számít az év végi eredmény. De én tudom, hogy magamnak tanulok és tanulok is rendesen, sosem volt még olyan, hogy úgy mentem el, hogy nem tanultam valamire, csak most idén inkább az érettségi tantárgyakra álltam rá, ahogy mindenki. Már mondtam anyunak, hogy tudom a kötelességemet, ne idegesítsen már, meg ne kiabáljon velem, de akkor is ezt teszi. Már szinte remegek 1-1 felelés vagy doga előtt, mert az jár a fejemben, hogy ha nem lesz 4-es 5-ös, akkor gáz lesz. Mit tegyek, hogy ne idegesítsen fel folyton? Hiába lesznek ötös témazáróim, meg ilyenek, mégis belémköt. Meg pl. tök messze vagyok az ötöstől töriből, mert nagyon maximalista tanárunk van, és 1 ember ötös a 30 emberből nála, a négyesért is annyit kell tanulni, mint a fene, anyu pedig egyfolytában cseszeget, hogy akkor is legyek ötös belőle. Már nem bírom!
2011. máj. 8. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Teljesen feleslegesen stresszeled magad. Attól félsz, hogy nem vesznek fel az egyetemre? A jelentkezők háromnegyede első próbálkozásra bejut! Amit még nem értek: minek kell már a középiskolában három nyelvvizsga? Én elit osztályba jártam, és nálunk is csak egyetlen ember csinálta meg.
2011. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga az oké, azt igenis csinálja meg HA MEGY NEKI. Tehát az olasz az nem szükséges egyelőre... egyébként se tudom, minek tanulsz olaszul... ott akarsz élni? Tolmács vagy olasztanár akarsz lenni? Egyik se? Akkor tanulj inkább németül, oroszul vagy kínaiul, mert az olasz tök fölösleges.
2011. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Azért tanulom, mert szeretem. Spanyolt is elkezdem majd, mert tetszik.
2011. máj. 8. 19:42
 14/14 anonim válasza:
Nem értem hogy tudja valaki elviselni ezt a szüleitöl, fenyeget h kivág otthonról? mond neki h nem kell kivágni elmész magadtól... költözz pl egy haverodhoz pár napra, sirva fog könyörögni h menj vissza, tuti visszavenne az idegbeteg stilusábol...
2011. máj. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!