Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem meg ezt anyával?

Hogy beszéljem meg ezt anyával?

Figyelt kérdés

5 és fél hónapja együtt vagyok egy férfival,de a szüleim nem tudnak róla a korkülönbség miatt(sőt,nagyon senki nem tud róla a családi állapota miatt...:S).

De néha annyira jó lenne beszélni valakivel róla és anya mindig mondta,hogy ha bármit megszeretnék vele beszélni,akkor nyugodtan.De nem tudom,hogy erre hogy reagálna.Olyan rossz,amikor mondja,hogy "Mikor lesz már megint barátom." és ilyenkor hazudnom kell neki.

Meg ha pl. kapok valami ajándékot a páromtól és otthon kérdezi anya,hogy honnan van,akkor azt kell mondjam,hogy félretettem rá pénzt...De anya nem hülye,tudja,hogy én annyi pénzt nem tudnék félre tenni,mint amilyen értékben kapok ajándékokat.Apának ez annyira nem tűnik fel,szóval vele nincs gond...

De félek,hogy anya emiatt elítélne vagy megharagudna és elmondaná apának.Apa meg félt mindentől.


2011. máj. 12. 19:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lelked mélyén te is érzed, hogy ennek a kapcsolatnak túl sok jövője nincs. Ha nem így lenne, akkor nem rettegnél attól, hogy kiderül és mit szólnak majd a szüleid. Akik, ha jól gondolom, fiatalabbak, vagy közel egyidősek lehetnek a "pasiddal".

A szülők az esetek többségében, az első nagy megdöbbenés, dühroham, és kétségbeesés után, megpróbálják a gyerekük érdekeit védeni, és a lehetőségekhez képest megóvni őt, az eddig elkövetett hülyeségek súlyosbításától.

A szüleid tehát nyilván szeretnék megismerni azt az embert, aki a lányukkal "jár" ajándékokat vesz neki, és -feltételezem - testi-lelki kapcsolatot tart vele. Ebben nincs semmi kivetnivaló, nyilván ugyanígy kíváncsiak lennének egy veled egykorú partneredre is.

De valószínű, hogy ha nem hazudoznál a szüleidnek, és valahogy létrejönne ez a találkozás, te magad lennél a legjobban megdöbbenve azon, mit álmodsz bele te ebbe a kapcsolatba, és mi a szomorú valóság.

A te 39 éves lovagod, feltehetően szűkölne a rémülettől, nehogy lebuktassák a családja előtt, és még a nevedet is elfelejtené, hogy mentse az irháját. Egy szánalmas, öregedő, beszari pasit látnál, aki bármire hajlandó lenne, hogy szabaduljon a kelepcéből.

Mondom mindezt annak ellenére, hogy a 20 éves lányom 4 éve él együtt, egy nálánál 16 évvel idősebb férfival nagy szerelemben és egyetértésben. Az első pillanattól nyíltan vállalták egymást, nem hazudoztak senkinek, és nem csaltak meg, csaptak be senkit.

Nekem tehát nem is annyira a korkülönbség a gondom, mert láttunk már ennél abszurdabbakat is ilyen téren. A fő probléma az, hogy ez a "szerelem" hazugságokra épül. Te hazudsz a szüleidnek, a barátod hazudozik a családjának és nyilván bújkáltok, titkolóztok, nehogy lebukás legyen a dolog vége. Ahol ennyi titok, és hazugság van, ott nehéz elhinni, hogy őszinte érzelmek lehetnek.

2011. máj. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy kérdésem lenne hozzád. Mit szólnál, ha apukád lépne félre egy hozzád hasonló korú lánnyal?
2011. máj. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:

Azért ahhoz, hogy egy már házasságban élő férfival kezdj viszonyt, nagyon bátornak kell lenni (akkor nem érdekelne anyukád haragja) vagy nagyon naivnak (azaz nem vagy tisztában a következményekkel, és azzal, hogy miről is van szó pontosan).


Nemtudom a felesége eszedbe jut e néha, hogy túl van tizen x évi házasságon egy férfival, és akárhogy is nem állnak jól, mégis megtisztelhetnéd azzal, hogy nem kavarsz így alá.


Az utolsó gond az legyen, hogy anyukád haragszik e v nem.

2011. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
ez nagyon dúrva:))Már csináltátok is,megcsalta veled a feleségét?
2011. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy durva meg hogy ilyet normális ember nem csinál...De amikor elkezdtük még nem gondoltam bele a következményeibe,csak pont akkor szakítottam a volt barátommal és olyan magányos voltam meg szomorú,Ő pedig ott volt...
2011. máj. 15. 16:25
 26/30 anonim válasza:

Akkor meg felesleges játszani a "jaj, nem gondoltam bele, csak épp magányos voltam, úgy meg vagyok ilyedve" dolgot.

Nagyon jól tudtad hogy mit csinálsz, és pont ezt akartad.


nem? :D

2011. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Hmm... biztos nem jó szemmel nézné anyukád ennyi korkülönbséggel.

Nem értem miért kezdtél ki egy családos férfival. Ha van gyereke és ha kiderül, hogy a felesége mellett szeretőt tart szerinted, hogy esne nekik?

Vagy te mit szólnál ahhoz, ha megtudnád, hogy apukádnak nője van anyukád mellett? Elítélnéd őt. Haragudnál rá, szomorú lennél miatta mert ezzel tönkretett egy családot.

2011. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Nem szeretem az idősebb férfiakat, csak a páromat" mit mondjak erre, Ő nem a párod csak a szeretőd, és fordított esetben is. De amúgy tisztában vagy azzal, hogy mit jelent a PÁR szó? Mert kétlem.

"de mikor elkezdtük nem gondoltunk bele a következményeibe" aha ja persze, azért mert neked nem jelent semmit a CSALÁD szó és, hogy kapcsolatba furakodol bele.

Az ilyen lányokról csak az a véleményem, hogy több nem lesz belőlük, mit, hogy mindig kapcsolatokra furkálja magát és teszi azokat tönkre.

2011. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
ez apakomplexus miatt lehet nyui nem tart sokáig gyerek ne legyen nem megfelelő baráti társaság korkülömbségek miatt rájössz hogy ez nem megfelelő kapcsolat észhez fogsz térni kb 2 év
2011. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ő pedig ott volt...

Te is kihasználtad őt,mert épp ő volt ott.

2011. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!