Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg idióta vagyok?

Tényleg idióta vagyok?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron lefogytam 13 kilót, pár hónappal ezelőtt meg leadtam még 5 kilót! Most 75 kiló vagyok és le szeretnék fogyni 60 kilóra, de szinte minden rokonom, családtagom azt mondja, hogy én sosem leszek annyi, mert nekem vastag a csontozatom, ugyanis, apám, anyám se nádszálvékony! De én ezt nem hiszem el, megint idén nyáron fogyókúrázni fogok, meg még mellette minden nap futni akarok, de mostanába nem nagyon érzem magam jól, nem annyira kívánom az ételt, egyből hányingerem lesz, hogyha eszem egy kis mennyiséget, mamám szerint összeszűkült a gyomrom! Én erre azt mondtam:"Az jó, mert akkor sose fogok meghízni, ha nem olyan sűrűn eszek!" Unokatesóm meg azt mondta: "Jó nagy idióta vagy, ha annak örülsz, hogy keveset eszel!" Szerintetek tényleg idióta vagyok? Légyszíves segítsetek, várom a válaszokat!
2011. máj. 22. 19:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nekem is vastagabb a csontozatom, nem vagyok az a zabáló típus, sőt, alig eszem valamit. Nem azért, hogy így fogyózzak, csak egyszerűen nem vagyok éhes. Napi 2 szendvicstől már jól lakom. 170 centi vagyok, és 60 kiló. Van egy nagyon minimális "úszógumim" ezen kívül nincs rajtam felesleg. Nagyon sokat sportoltam. Akármit csinálok, nem tudok 60 kiló alá menni. Mégsem vagyok kövér, csak ilyenek a csontjaim.

Viszont!

Ha másra rárúgsz egyet, már törik a csontja. Az enyém, és ezek szerint a Tiéd is, mintha vasból lenne. Inkább ez, mint a csontsoványság, és a gyenge csontok. Mi strapabíróbbak vagyunk.

2011. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Utolsónak: szerintem nem a csontozatot, hanem az izomzatod miatt vagy nehezebb. Írtad, hogy sportoltál, szóval ez érthető is. (csak egy vélemény :) )
2011. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Hát gratulálok,biztassatok egy 13 éves kislányt nemevésre :S

Pontosan most kell leginkább odafigyelni a teljes értékű táplálkozásra, és ha rosszul vagy az ételtől azzal pedig orvoshoz kell menni. Ez nem játék.

A futást csináld, a sport egészséges dolog, de a normális mennyiségű ennivalót meg kell enni.

2011. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Senki nem biztatta nemevésre, többen is elmondtuk neki, hogy vigyázzon, és figyeljen az egészségére.
2011. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. máj. 23. 06:58
 16/22 A kérdező kommentje:
De valahogy én nem tudom magam elfogadni, és lassan már beleőrülök ebbe!
2011. máj. 23. 19:26
 17/22 anonim ***** válasza:
13 éves vagy és már ilyen sokat fogytál, az egészségednek vége lesz.
2011. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig 13 évesen sok a 75 kg. Nagyon tiszteletre méltó, hogy már 18 kg-ot sikerült fogynod, ezek szerint elég kitartó vagy. A családodat nem akarom bántani, de a legkönnyebb azt mondani, hogy "hát én ilyen típus vagyok, úgysem tudok lefogyni". Ezzel magyarázzák a lustaságukat. Én azt javaslom, hogy menj el dietetikushoz, aki segít abban, hogy a maradék felesleget úgy sikerüljön leadnod, hogy ne károsodjon az egészséged. Mutasd meg a családodnak, hogy képes vagy rá, hátha ők is kedvet kapnak. ;) Kitartást és sok sikert kívánok!
2011. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jún. 11. 21:15
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a gond, hogy fogyni akarsz, hanem azzal, hogy ilyen intenzív fogyókúrába nem szabad belekezdni "amatőr" módon. Főleg a korod miatt nem; egy 13 éves lány szervezete, hormonháztartása éppen most van a legnagyobb átalakulás alatt. Lehet, hogy a súlyodból sikerül leadnod, de nagyon komoly károkat okozhatsz magadnak azzal, hogy közben különböző hiánytüneteid léphetnek fel. Könnyen lehet, hogy a hányingered is ennek köszönhető már.

A családod nagyon ostobán áll ehhez a kérdéshez. Nem tudom milyen magas vagy, de 13 éves korban a 75 kilós testsúly - látatlanban - sok. A gyerekorvosnál kellene kezdenetek, egy alapos kivizsgálással, aztán endokrinológus, és dietetikus irányítása mellett kellene folytatni a fogyókúrát. Eredményesebb lenne, és ők ellenőrizni tudnák azt is, hogy a szervezeted hogy reagál rá. A futás biztosan nem árt, de akár a tesitanárodat is megkérdezheted, milyen sportot válassz, ami a te korodban, a te alkatodhoz a legalkalmasabb.

De a lényeg, hogy egy kamasz testének, nagyon sokféle vitaminra, ásványi anyagra és kalóriára is szüksége van ahhoz, hogy egészséges maradjon, de a súlyából veszítsen. Ennek a módját inkább ne te találd ki. Az újságokban, és a neten olvasható divatos fogyókúrák FELNŐTTEKNEK szólnak, és sajnos rengeteg hibás, rossz módszert is népszerűsítenek. Sok sikert az elhatározásodhoz!:-))

2011. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!