Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyek voltak a legsértőbb...

Melyek voltak a legsértőbb megjegyzések, amelyeket családtagoktól/ismerősöktől kaptatok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 23:15
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Kegyetlen dolgokat olvastam eddig... 38 hetes kismamaként csak azért imádkozom, hogy ilyet véletlen sem tegyünk majd a születendő kislányunkkal.


Szüleim mikor kicsi voltam, rendszeresen ittak. Emiatt szinte mindennapos volt a hangoskodás, és a veszekedés. A sok vitától félve, nem nagyon vállaltam a véleményem, inkább csendes maradtam. Egyszer Apum azt feltételezte, hogy biztos elkezdtem drogozni, attól vagyok ennyire visszahúzódó és depressziós. Ez kb 16-17 évesen lehetett, hiába mondtam, hogy nem tennék ilyet. Aztán volt olyan, hogy azt hitte, a saját nememhez vonzódom, mondván már rég kellene, hogy legyen barátom. Önbizalmam nem sok volt, így párt is nehezebb lett volna találni.

19 éves lehettem kb, mikor egyik napról a másikra letették a piát. Olyan szinten, hogy szilveszterkor is csak gyerekpezsgőt hajlandóak inni. :) Imáim meghallgatásra kerültek, gyökeresen megváltozott az életünk, minden sínre került, kimondtam a véleményem, és Párom is lett kis idő múlva. Szüleim megnyugodtak, hogy teljesen tiszta vagyok, és a nemi identitásommal sincs semmiféle probléma.

Ahhoz képest, amiket itt olvasok, ez a két eset szinte eltörpül.

Sajnos van a környezetemben is elég sok példa.

Anyum barátnője bájosan, és szinte büszkén elmesélte a ma már felnőtt lányának, hogy mi történt mikor vele állapotos lett. A lány csak annak köszönheti az életét, hogy a doki elkésett a megbeszélt időpontról, mikor az abortusz lett volna.... Fél órát várt, végül hazament. Fél órán múlt! Ha ne adja ég ilyen helyzetben lettem volna (szerencsére sose volt ilyen) SOHA nem meséltem volna el ezt a lányomnak. Főleg nem ebben a stílusban.

Szegény Szerelmem születésnapját az egész családja elfelejti. Ezen szerintem soha nem fogok tudni túllépni. Talán ez fáj a legjobban. Még a saját anyja sem köszönti fel. Bezzeg a nővére, meg a többiek születésnapja előtt, valaki tutti figyelmezteti a Párom, hogy ne felejtse el milyen nap lesz. Ő miért nem érdemel ennyit? Már azon gondolkoztam, hogy én leszek az, aki figyelmezteti Őket, csak attól tartok, hogy abból veszekedés lenne, azt meg nem akarom. A legutolsó alkalommal arra hivatkoztak, hogy postára kellett menni, valamint egy-két dolgot elintézni a városba, ezért ment ki a fejükből. Én meg látom rajta, hogy mennyire letöri ez a dolog minden évben... :( Az én anyukám teljesen bezsong egy-egy szülinap közeledtével. Már egy héttel előtte azt hallgatom, hogy szülinapom lesz. :D Amikor érkezett a párom szülinapja, akkor is következett a szokásos zsongás... ezért nagyon kellett "igyekeznem", hogy előbb köszöntsem fel a párom, mint anyukámék... :D:D Örülök neki, hogy így állnak hozzá, mivel ebből tudom, hogy elfogadták. Mit elfogadták? Imádják... :) szerencsére

Szerelmem nővérének a fia sincs túl szerencsés helyzetben szegény. Soha semmit nem csinál jól.. szemét, le van k..rva anyázva, és mindig a fejéhez vágják, hogy olyan, mint az apja. (Nincsenek már együtt anyukával) Hát kérdem én, szegény gyerek kire hasonlítana, ha nem az apjára?? Elismerem nincs könnyű modora, de azok után, amit kapott eddig az életben, nem is csoda. Valahogy mi mégis tudunk vele normálisan beszélni, olyankor teljesen normálisan tud válaszolni is. Csak egy kis szeretet és megértés kéne..

Összefoglalva gyakran gondolkodom milyen lesz a mi kis Angyalkánk, ha megszületik. Valószínűleg lesznek nehezebb napok, de ilyen dolgoknak soha nem akarom majd kitenni... Ezt próbálom napról napra tudatosítani magamban. :)


38 hetes kismama

2011. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Még friss az élmény, tegnap történt, valami eszméletlen szarul esett, a fél éjszakát végigbőgtem emiatt.

Tegnap tesómmal mamámnál voltunk, aki sütit sütött meg ilyesmi, eszegettünk, beszélgettünk. Szóba került a hízás-fogyás téma, mert tesómnak valaki beszólt, hogy hízott. Kiszámoltam a BMI-indexét, az jött ki, hogy normális. Mamám mondta, hogy számítsam ki neki is, neki 26 jött ki, vbagyis kicsit elhízott. Mondta hogy számoljam ki magamnak, ki is számoltam, nekem is normális jött ki. Tudom, hogy husis vagyok, és alacsony is jó nagy mellekkel, ez utóbbi 2 miatt még "vastagabbnak" tűnök, mint egyébként (egyébként sokat mozgok, egészségesen élek, vizsgálatok alapján is teljesen egészséges vagyok). Erre mamám -mármint amikor mondtam, hogy normális a testtömegindexem- elkezdett röhögni, hogy "ezt nem bírja ki nevetés nélkül, mert az nem létezik, hogy nekem normális legyen". Iszonyú rosszul esett, mert egy ehhez hasonló beszólás miatt lett pár éve elég durva evészavarom. Aztán elkezdett hencegni, hogy ő mennyit tornázik, és benyögte, hogy én biztos nem mozgok semmit. Na persze. Nagyon rosszul esett. Nem tehetek róla, hogy ez jött ki.

2011. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%

Két témakör szokott lenni:

Kövér vagy (tény, de a fogyókúrától fogok lefogyni nem a sértésektől): Tehén vagy, legalább 100 kiló (soha a közelébe se kerültem, 10 kiló felesleg van rajtam), rád nézni is rossz, stb

Iskolai eredmények: Lusta vagy, nem tanulsz, nélkülem nem értél volna el semmit, már rég abbahagytad volna, nekem köszönheted minden eredményed, bánom, hogy nem én választottam ki neked az egyetemet, stb...

Nagyon fáj, és nem is érzi mennyire megbánt vele, és naponta adja elő 10x, majd mikor észreveszi, hogy na most volt a pont, hogy teljesen kikészített, leül és elmondja, hogy csak nekem akar jót és ilyenkor ha nem bólogatok előadja a mártírt, hogy én mindig csak neki okozok fájdalmat és bizonyára ezt én élvezem is.

Az a baj, hogy a saját remekbe szabott életét akarja velem megélni, ami neki nem sikerült.

2011. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

hát az valahogy nagyon szíven ütött, amikor apám már 1,5 órája szidott, hogy mennyire el vagyok hízva, majd a végén közölte, hogy én leginkább a ház miatt kellettem.

(szolgálati lakás, én lettem a 3. gyerek, így kapott egy szolgálati házat)

2011. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%
Válás után, anyám: csak azért kellettetek, hogy megkapjam a szocpolt, és legyen hová költöznöm. És alig várja, hogy eltakarodjunk és végre nyugta legyen tőlünk :D.
2011. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
Bár meg se születtél volna..
2011. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
52%

Szerencsés vagyok mert a szüleimmel sosem voltak ilyen problémáiám.

Néhány szösszenet abból az időből amikor még én hülye azt hittem, hogy találhatok egy normális srácot és lehet egy normális tartós párkapcsolatom végre. ( azóta feladtam )


- csak olyan lánnyal csókolózom akivel kapcsolatot is akarok (petting közben)

- (volt barátom szösszenetei:

roh@dj meg,

hülye elkényeztetett pi..a vagy,

nem vagy jó nő,

szűz vagy de te még sz...psz is (előrte egy sráccal voltam úgy együtt))


hirtelen ezek jutottak eszembe.


22L

2011. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
"anorexiás k*rva" :)
2011. máj. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
Egyszer egy csaj üvöltött rám a folyosón, hogy "nyomorééék!" Jó volt. De az őseimtől is állandóan megkapom, hogy lúzer/semmirekellő/istentelen/naív/használhatatlan vagyok. :)
2011. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
Én már hallgattam ki beszélgetést, amiben drága jóapám azt ecsetelte, hogy milyen egy hasznavehetetlen senki vagyok, és hogy a testvérem sokkal többet ér, mint én:) Kábé lehettem hét éves. Ez, ha eszembe jut, még ma is el tudom sírni magam. Még szerencse, hogy akinek mesélte, az mindjárt rávágta, hogy: Azért olyan, mert te vagy az apja. Csak tőled örökölhette. Ez így már kicsit jobb, de akkor is nagyon fáj :( Mellesleg, apám gyűlöl engem, tehát itt kezdődik a dolog... :)
2011. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!