Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már olyan helyzetben,...

Timar1979 kérdése:

Voltatok már olyan helyzetben, hogy a legszívesebben "megfojtanátok" az anyóst?

Figyelt kérdés
Mindenbe beleszól. Semmi nem jó amit csinálok. Sajnos egymás mellett van a házunk állandóan megmondja mit hogyan csináljak. De nem csak nekem hanem a fiának is. Arra is mindig figyelmeztet, hogy fogjam a gyerekek kezét ( 32 éves vagyok) meg hasonlók. Ha elmegyek otthonról állandóan hivogat. Sajnos nem tudok elmenni dolgozni, mert a kisebbik gyerkőc nem nagyon szeret vele lenni. Azt is állandóan macerálja. Már sokszor annyira elegem van az egészből!! A páromnak meg nem merek elmondani szinte semmit, mert akkor abból oriási balhé lenne. Persze az is a gyerekek előtt. Miért nem hagy élni minket egy kicsit?
2011. máj. 24. 10:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%

Mond el neki keményen a véleményedet. Más út nincs, ha megsértődik,hát megsértődik.

Nálunk is ez volt, napi szinten a nyakunkra járt pedig nem lakunk annyira közel egymáshoz. Besokalltam és a férjemnek is panaszkodtam, de nálunk ráadásul a férjem anyakomplexusos és az anyja és köztem soha nem tud dönteni, úgyhogy pártatlan marad.

Aztán én egyszer kétszer nem voltam túl barátságos anyóssal, telefonját nem veszem fel, észrevette magát, úgyhogy mostmár hál'istennek nem jár ide ha kell ha nem.

2011. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

Ugyan én messze lakom az anyóstól, de szeretett ideköltözni napokra. Meguntam, mert elviselhetetlen, teljesen rátelepszik az emberre, nem engedem, hogy idejöjjön, mert nekem kell vele lennem nem a férjemnek. Na meg minden nap többször hívogat még a mai napig is, nem tűnik fel neki, hogy oka van amiért SOHA nem veszem fel neki. Elegem van belőle. Mikor egy 2 hónapja itt aludt ( utoljára) akkor nagyin sokszor elképzeltem, hogy baltát állítok a fejébe, ez volt az a pont mikor lépni kellett, mert csúnya összeveszés lett volna.


Teljesen megértelek, helyre kell tenni, mert ha nem tudtok elköltözni akkor te meg fogsz őrülni ha mindig nyelned kell.

2011. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%
Ja és hozzátenném ( utolsó vagyok), hogy megéri még akkor is, ha a férjed pár napig bedurcizik rád. Hidd el. Egy hónapban egyszer kell elviselnem kb 4 óra erejéig, annyit meg féllábon is kibírok vele. Nálunk mondjuk akkor durvult el anyós mikor megszületett a fiam. Emlékszem, hogy felhívott a kórházban is naponta többször, nem zavarta h a belem is kilóg a fáradtságtól és lecseszett miért nem veszem fel neki, mire mondtam, hogy tessék elképzelni fáradt vagyok és aludnék amikor a baba is, erre azt mondta, hogy más három gyerek mellett is tud telefonálgatni. Mondom akkor hívogassa azt :D Egy napra békén hagyott aztán mintha mi sem történt volna. Na és ekkor bejelentette ( nem megkérdezte h jöhet e) hogy ideköltözik 3 azaz HÁROM hónapra ahogy kijövök a kórházból, nagyon puffant szegénykém, hogy nem jöhetett...nem tudom mit képzel magáról komolyan.
2011. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Állj a sarkadra és frankón mondd meg neki, hogy a saját életét irányítsa, esetleg irányítsa apósodat,de rólatok sürgősen akadjon le. A kaput és az ajtót zárd be, ha nincs kerítés húzzatok fel egyet. Ne engedd, hogy megkeserítse az életeteket. Beszélgess el vele, de jól készülj fel és ne hagyd szóhoz jutni, csak mondd és mondd..........

Nekem ez bevált, pedig mi 10 km-re lakunk egymástól.

2011. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Épp a jó előbb sikerült "megsértenem" ilyenkor egy pár napig béke va, de minden kezdődik előlről. Lepereg róla minden. Azt mondanom sem kell a párom az anyuci egyszem fia.
2011. máj. 24. 11:26
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem nincs egy rossz szavam se az anyósomra, nem is lehet.


Szerintem ezt a PÁRODDAL kell lerendezned, ő kell beszéljen a mamával. A párod az aki hatni tud rá. Lehetőleg mondd el, a patáliát ne a gyerekek előtt csapja, amennyiben lehetséges...Ha nem bírja ezt felfogni, te választottál rosszul, sajnos:-S

2011. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Addig amíg nem tudsz változtatni a helyzeteden nyugodj meg, fogadd el azt ami van, és gondolkozz a megoldásokban. Ha javasolhatom ülj le nyugodt helyen és írd le az összes gondolatot ami eszedbe jut megoldásként-bármi is az- és amikor teleírtad a lapot szelektálj és rangsorold. Persze utána ezt a pároddal is meg kell beszélned. De így nyugodtabban reálisan és tervekkel tudsz elé állni. Ha csak dühöngsz (jogosan) rajta magaddal szúrsz ki,nem az anyósoddal. Remélem segítettem
2011. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha a párod valóban melletted áll, akkor tudnia kell, hogy nem a klasszikus anyós/meny konfliktusról van szó. Ne te sértegesd az anyósodat, és ne ő "közvetítse" neki a véleményedet. Vigyétek át a gyerekeket egy órára a nagypapához, és hívjátok át a mamát magatokhoz. Aztán a férjed jelenlétében higgadtan, és nyugodtan mondd el neki, az összes problémádat. Ez azért fontos, mert így tudni fogja, hogy a férjed is ugyanazt hallja amit ő, tehát utólag nem beszélheti tele a fejét olyan sérelmekkel, amik nem hangzottak el.

A mondandód lényege ne az legyen, hogy felsorolod a piszlicsáré apró idegesítő szokásait, mert el fogtok veszni abban, hogy melyikőtök sózza el jobban a kaját, és ki vasal szebben.

Azt mondd el neki, hogy te és az ő fia, önálló család vagytok két gyerekkel. Nagyon örülsz annak, és köszönöd, ha segítenek azzal, hogy időnként vigyáznak a gyerekekre. De! Az életeteket elsősorban úgy akarjátok élni, ahogy az nektek, és a gyerekeknek a legjobb, nem pedig úgy, ahogy azt a kedves mama szeretné. Tudod, hogy szereti a fiát, szereti az unokáit, és aggódik, de téged bánt, hogy úgy kezel, mintha egy ostoba csitri lennél. Ha segítségre, vagy tanácsra lesz szükséged, akkor hozzá fordulsz majd először. De addig próbáljon úgy kezelni titeket, mint ha nem a szomszéd házban, hanem a szomszédos városban élnétek. Ott sem ellenőrizhetné, kritizálhatná minden mozdulatodat, mert nem tudna róla. Ha elmész otthonról, ne hívogasson telefonon, mert nem tudsz, és nem is akarsz félóránként beszámolni neki arról, hogy mi történik veled. Ha hazaérsz, mindent elmondasz majd neki, ami rá tartozik.

Egy nagyjából ilyen stílusú, minden bántó szándék nélkül előadott 10-15 mondat, persze nem tesz csodákat. Viszont nem ad okot sértődésre, főleg, ha a férjed is látja, hallja, hogy nyugodtan és békésen mondod el.

Persze kérd meg, hogy mondja el ő is a véleményét, még akkor is, ha baromira nem érdekel.:-))

Ezt követően, már csak az kell, hogy amíg anyósod nem kezd el leszokni az egzecíroztatásodról, minden alkalommal nyugodtan megemlítsd: "Múltkor elmondtam, és kértem valamit anyukától, (vagy Izé nénitől:-))) azt hittem, meg tetszett érteni mi volt az."

Azért arra készülj fel, hogy egy ilyen "rugalmas" elszakadásnak az egyik feltétele az, hogy a gyerekek ne legyenek fél napokat a nagyszülőkre bízva. Ha 100 km-re laknátok egymástól, ő sem tudna folyton a nyakatokon lógni, de te sem kérhetnéd meg akármikor, hogy vigye már át a kicsiket magához, vagy nézzen rájuk, amíg neked van valami elintézni valód.

Szóval, ha komolyan gondolod, hogy a szomszédság ellenére is szeretnél egy kis távolságot tartani tőlük, akkor nem csak a hátrányokat kell elutasítanod, de az előnyeit se vedd igénybe túl gyakran.

2011. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!