Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlkomplikálom a helyzetet...

Túlkomplikálom a helyzetet vagy valóban mindez nem normális dolog?

Figyelt kérdés

Sok dolgot írhatnék,de megpróbálom röviden.

Adott egy 1 éve tartó kapcsolat,ahol a nő(én) még egyetemre jár, a férfi sikeres vállalkozó.Leszögezném nincs a háttérben sem gyermek, nem nős,sem elvált.

Ha kicsit önző szemmel nézem a dolgokat:

-nem töltöttünk még együtt közös hétvégét,hetet

-1 év alatt 2x ébredtünk egymás mellett

-átlagban napi 1-2 órája van rám

-nem ismerjük egymás szüleit,bemutatásról szó sem volt

-még nem jártam a "valódi házában sem"

-életvitelén nem akar és nem is tud változtatni,mert ő tartja el a szüleit,mamáját (luxuskörülmények közt) felelős a dolgozói megélhetéséért

-szerinte jobbat érdemlek

-ajándékokkal próbálja kompenzálni,hogy keveset van velem


Mindezt elolvasva eddig nem túl pozitív,de:


-szívén viseli a vizsgáimat,mindig számontartja,figyel rám

-naponta találkozik velem

-számíthatok rá bármiben,ha problémám van

-fél év után kaptam lakáskulcsot, mert vett egy lakást,amit együtt választottunk ki, üresen áll,hogy biztosítsa ezzel azt,ha nyugalomra van szükségem

-nincs felesége,mielőtt ezt gondolnánk,bármilyen hívást felvesz,bárhol felvállal

-szeret,mondja is és érzem

-az eredményeim javultak mióta együtt vagyunk, úgy érzem jobb ember lettem mellette

Igazából csak tudni szeretném egy kívülálló véleményét erről a helyzetről. A valamit valamiért elv érvényesül,hogy szenvedek a hiányától,cserébe más dolgokért?Köszönöm előre is.


2011. máj. 24. 14:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

A napi 1-2 óra kevés. Az, hogy szerinte jobbat érdemelsz, úgy fordítható, hogy tisztában van a saját hibáival, de nem fog és nem akar semmit tenni ellenük, tehát nem fog megsértődni, ha ezért elhagyod.

Időpazarlás ez a kapcsolat.

2011. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon szépen felsoroltad, mi van az egyik, és mi a másik oldalon, gratula. :)


Ennek megfelelően 2 féle választ fogsz kapni:

1. Hagyd ott, mert nem állapot, hogy ennyire nem foglalkozik veled.

2. Örülj neki, hogy ennyit foglalkozik veled, és ne komlikáld túl.

Hogy ki melyiket írja, az a válaszadók saját életútjától, személyes beállítottságától függ.


Adott helyzetben szerintem mindkét válasz korrekt lehet. A lényeg az, hogy TE, kedves Kérdező, mit tartasz fontosabbnak? Azt, hogy 1 év után legyen már közös életetek, hosszútávú terveitek, amiben nem a párod szülei játszanak meghatározó szerepet? Azt, hogy legyen egy nagyszerű társad, aki melletted van, és akire számíthatsz? Nyilván a legjobb az lenne, ha a kettő együtt lenne, de ha ez nem megy? Mi a fontosabb, az hogy Vele legyél, vagy az, hogy igazán közös életed legyen a pároddal?


Ezekben a kérdésekben dönts. Szerintem jó úton haladsz, mert olyan szépen összeszedted a szempontokat, hogy az már fél siker. Sok szerencsét! :)


N32

2011. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem visz el a saját lakásába, inkább vesz egyet, ahol együtt lehettek?


Ne haragudj, de ez nevetségesen átlátszó. Téged átb@sztak, mint szart a palánkon.

2011. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

"Szerinte jobbat érdemelsz" = tipikusan azt jelenti, hogy nem szeret. Szerintem hallgass rá.


A "nem akar változtatni" a helyes kifejezés. És a hangsúly azon van, hogy "nem akar". Nem is fog akarni.

Ha jó így neked, folytasd. Ha nem jó, akkor lapát.

Megváltozni nem fog.


*-ajándékokkal próbálja kompenzálni,hogy keveset van velem


Nem érzed megalázónak, hogy azt hiszi, megvásárolható vagy?

2011. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó válaszolónál van a pont!


Inkább vesz egy tök üres lakást ahol lehetsz,mintsem, hogy a sajt házába vigyen? Az is furi, hogy nem mutatott be a szüleinek... A barátait ismered? Jártok EGYÜTT társaságba?

Szerintem egy férfi ha szerelmes, ugyanúgy szüksége van a közös ébredésekre, néha egy-egy hétvégére mint egy nőnek.


Szerintem ez a pasi nem korrekt, vagy nagyon titkol valamit vagy csak szeretőnek kellesz neki.

2011. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

-szerinte jobbat érdemlek

Ez az amire igencsak felfigyeltem irasodbol.

Tudod hogy ez mit jelent? Nem igazan kellesz,de gyava vagyok meg/kimondani, hogy keress egy masik partnert.

2011. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem komplikálod túl, jól érzed, valami nem stimmel... most írhatnék olyanokat, hogy ez meg az lehet a gond... de hát nem tudhatjuk... a kérdés, Neked ez így mennyire felel meg ill. mit szeretnél a jövőben ettől a kapcsolattól... csak olyan kompromisszumot köss, amivel boldog lehetsz, mert hiába van meg az egyik oldalon minden, ha valami üresen marad a másikon... azt hosszú távon senki sem bírja...
2011. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj de nekem is az a véleményem,hogy valami nem stimmel ezzel a férfival.Valamit titkol. Inkább vesz egy lakást minthogy elvigyen a sajátjába? Miért nem visz el? Napi 1-2 óra az mire elég és hova siet miután találkoztatok? Gondolom azt mondja,hogy a szüleihez. De akkor meg így felmerül bennem a kérdés,hogy miért nem visz magával? Hiszen akkor többet lehetnétek együtt. Sok itt a furcsaság.
2011. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem ez úgy tűnik hogy ő éli a kis életét( amibe neked nem sok belátásod van) aztán ha egy kicsit kellesz neki akkor ott van naponta 1-2 órát az erre fenttartott lakásban. szüleinek nem mutatott be, saját lakásában még nem jártál még csak nem is nagyon aludtatok együtt.ez pedig azt jelenti hogy igazán nem szeret csak jó vagy szabadidő eltöltésre, de a függyetlensége saját élete fontosabb. ez a véleményem ne sértődj meg de ez nem szerelem és szeretet.
2011. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Valami mégis sántít tuti nincs feleség vagy élettársa???
2011. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!