Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyám? (tanulás)

Miért ilyen anyám? (tanulás)

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, egy elég nehéz szakot végzek. Viszont anyám elvárja, hogy a legjobb legyek. Tegnap volt egy vizsgám, aznap mindenki megbukott rajtam kívül, én hármast kaptam. De már kaptam az ívet, hogy nem igaz, hogy csak hármasra lehet megtanulni. Ezen kívül van egy tárgy amiből a csoport több mint a fele már vizsgázni sem mehet. Én is küzdöttem a kettesért, de a végére már annyira belehajtottam, hogy hármas lettem. Persze tudta anyám, hogy az sem biztos, hogy meg lesz a tárgy, akkor ő is imádkozott a kettesért. De amikor kiderült, hogy csak hármas leszek, természetesen már az sem felelt meg neki. Mit tegyek vele? Borzasztó idegesítő.

(ui.: nem, sajnos nem tudok elköltözni)


2011. máj. 27. 09:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10:07-es

te ezt hogy érted el?

Engem is büntettek gimiben már a 4-esért is, nagyon nagy elvárásaik voltak, csak meg is maradtak.

Anyum nem végzett egyetemet (már írtam is...) apum meg főiskolát, de ugye az is más.

Én meg félek hazamenni, tiszta görcs vagyok, állandóan elbőgöm magam (pedig nem vagyok egy hisztis liba...), és úgy félek, hogy néha tanulni se tudok tőle.


Most elkezdtem Mg-t szedni, mert h elvileg kevésbé stresszelek tőle, és azért elég nagyot koppantam, h nagyon-nagyon sokan szedik. Ez azért nem normális. No meg az utóbbi pár évben nem 1 öngyilkosság volt a szakunkon sem.

Legutóbbi igazságtalan megbuktatásom után, én is szemléltem az ablakot egy darabig, meg gondolkoztam a dolgon, de ha másért nem, a barátom és az állataim miatt maradok...

2011. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Anyukád végzett egyetemet/főiskolát? Mert ez tipikusan azoknak a szülőknek a hozzáállása, akik sose kaptak a felsőoktatásból ízelítőt, a "rossz" egyetemi jegyekhez max. csak a középiskola a viszonyítási alapjuk. Mondd meg neki, hogy az egyetemen nincs jobb jegy a kettesnél, csak szebb. Aki kemény szakot végez, tudja miről van szó. Nekem júniusban lesz egy embertelen szigorlatom, tudom, hogyha meglesz a kettesem, anyukámmal egymás vállán zokogunk majd az örömtől.
2011. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

10.07-es vagyok.


Nem igazán kellett ezt elérnem, nálunk felfogta anya, hogy nem éri meg az ötösért idegronccsá válni. Eszetekbe ne jusson ilyen, hogy öngyilkosság. Első évben ( én jogra járok) év végén engem is nagyon összetörtek, de sikerült összekapnom magam, beletelt néhány hónapba, de muszáj volt. Anyukám is segített benne, mennyivel lett vna jobb ha még ő is cseszeget h megbuktam? Semmivel változtatni nem lehet rajta. Én nem is tudom mit csinálnék, ha velem ilyenek lennének. Milyen szakokra jártok egyébként? Ha nem végeztek egyetemet meg fősulit, akkor FOGALMUK sincs róla, hogy mivel jár ez. Nekem anyum végzett 2 fősulit is, de nem hinném, hogycsak emiatt megértő. Próbáljatok meg úgy hatni rájuk, hogy szeressenek titeket. akkor is a gyerekük vagytok, ha nem négyest kaptok, hanem kettest. Sehol soha nem fogják megkérdezni. Én olyan lazán kezelem már a jegyeket, hogy abszolút nem érdekel, amíg kettes felett van. Múltkor megkértem anyát, h kérdezzen egy-két dolgo a jegyzetből. Na akkor is belátta, hogy ez bizony baromi nehéz. Arról nem is beszélve, hogy volt hogy a híres-hírhedt római jogot kikérdezte, és tudtam és vmi csoda folytán megbuktam. De volt ilyen egy törvénnyel is, annyiszor felmondtam neki, hogy már ő is tudta fejből, és nem sikerült a vizsga, mert 18/18at kivágtak. Nem kellett magyarázkodnom. Hassatok rájuk valahogy. Ha kell kiabáljatok, hogy mégis mibe akarnak belehajszolni, az idegösszeomlásba? Megéri nekik? Vagy azt akarják, hogy az első éves fizutokat pszichologusra költsétek? Ne hagyjátok magatokat, és nem utolsó sorban MAGATOKNAK akarjatok megfeleni. Ez a legfontosabb, ha TE tudod, hogy MEGTETTÉL MINDENT, akkor nincs miért szomorkodni.


tartsatok ki, mindjárt vége ennek a vizsgaidőszaknak is!

2011. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

üzenem anyukádnak hogy


nem a szülőknek tanulunk hanem magunknak és az életnek,

nem az a lényeg hogy 5 ös legyen hanem hogy levizsgázz ..később úgysem nézi meg senki hogy :

na kisfiam mutasd a bizonyítványod.....

2011. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy én is jogot tanulok. Anyám amúgy az ösztöndíj miatt mondja annyira, hogy tanuljak. De a maxot úgysem fogom soha megkapni.
2011. máj. 27. 13:21
 16/16 anonim ***** válasza:
79%
Még mindig a 10.07-es vagyok. Havi 20e-ért nehogy már meggebedj. Ugyan... Nem kevés pénz nem azt mondom, de amennyit kell érte küzdeni, 4.6 felett van asszem az meg pfff. A minimum az meg 6e talán az pedig nevetséges szintén az erőbefektetéshez képest. Nem éri meg hidd el!!! ersze jól jön, de a végén a gyomorfekély és társai többe kerülnek és nem feltétlen anyagilag. Vázold fel anyukádnak!!!
2011. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!