Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szét omlott a családom?

Szét omlott a családom?

Figyelt kérdés

Tudom h nem itt kéne de már nem látok más lehetőséget a tanács kérésre!

Hatalmas nagy gondom van :( 18 éves lány vagyok...

És az a helyzet h összeomlott a családom romokban az életem az apám miatt és nem tudom mit tegyek :'(

A helyzet a következő az elmúlt fél évben nagyon nagy családi balhék viták vannak nem kis dolgok miatt ...

Kiderült h apám 20 év házasság után megcsalta anyum 3éven keresztül ami most derült ki... pénzt nem rak ki a számlákra pedig dolgozik...és anyum 1fizetésből tart el engem és az öcsémet(12éves).. mivel én még tanulok és most készülök az érettségire ha akarnék se tudnák elmenni dolgozni mert nem bírnám az iskola mellett... nem a pénz érdekel engem de teljesen megértem édesanyám hogy egy fizetésből nem bírja el sok a számla kell a kajára is a pénz....

De ami engem most a legmélyebben érint az az hogy apám egyik barátnője 18 éves fiatalabb mint én és a volt osztály társam... nagyon fáj és rettentően szétszakít belül ez a tudat ... van neki egy másik barátnője is ő 46 év körüli apám meg 42... még az idősebb nő miatt nem is lennék ideges de az a fiatal kis.....:@ Az is fáj h a saját gyerekeit nem vitte el sehova 18 éven keresztűl de tényleg sehova se kirándulni se étterembe se semmi mert nem nagy kívánság ez ha 3havonta 1* pl el vitt volna minket .. de ezt a kis csajt meg nyaralni elvitte 4napra külföldre...étterembe viszi majdnem minden este és rettenetesen fáj

Nagyon sokszor a szemembe hazudott már apám és lebukott előttem h felhívtam merre van és azt mondta dolgozik miközben azzal a kis csajjal volt... volt olyanra is példa h nekem keltet be menni a kocsmába érte mert részeg volt és az a kis ribanc vele volt... és haza meg nem jár olyankor .. és anyám nem tudott mind ezekről ... soha nem volt jó a kapcsolatom az anyámmal világ életemben apás voltam de most h senkim se maradt nagyon nehéz:s tudom számíthatok anyámra de nagyon fáj h lelkiekben össze törtem a saját édesapám miatt és idegileg teljesen össze omlottam :S Szeretnék tanácsokat kérni mit tegyek vagy mi a véleményetek a helyzettel kapcsolatban és előre is köszönöm! Nagyon elvagyok keseredve:'(

Mi előtt kapnám azokat a kommenteket h sajnáltatom magam/magunkat köszönöm de nem kell! mert tanács kérés céljából tettem ki a kérdést nem azért h megsajnáljanak azzal nem leszek előrébb :/


2011. máj. 28. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak legyél erôs, többet nem tehetsz. Anyukád most ki fog borulni, ez normális reakció. Apukád késôbb fog kiborulni, amikor az idôsebb szeretôje rájön, hogy nemcsak szeretô, hanem az egyik szeretô, a feleség mellett, nem a naaaaagy szerelem, akkor dobja apudat. A fiatal csaj pont addig lesz együtt vele, amíg ajándékokat kap, nyilván csak a szex tartja ôket össze. Apu elôbb-utóbb egyedül marad, csak akkor ne kezdjétek el sajnálgatni.
2011. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neharagudj,hogy ezt írom de én édesapádra tényleg nem tudok mit mondani, mélységesen szégyellje magát. Ez,hogy édesanyádra hárít mindent és még az ő korához képesti kis pi..ákkal van. De a lánynak is lehetne ennyi esze,hogfy egy családot nem rúgok fel. Beszéllj édesanyáddal és menjetek külön édesapádtól ez a helyzet édesanyád számára is megalázó. Tudom ilyenkor rettentően nehéz lépni de muszály. Talán akkor édesapád is észreveyszi,hogy mit művel. És abban biztos lehetsz,hogy a kis barátnője nem fog vele maradni. Sok erőt kívánok neked és ne féllj lépni.
2011. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kisnita ***** válasza:

Nagyon sajnálom, tényleg nagy csalódás lehet, de igazából nem tudsz sokat tenni. Apád ilyen, ha 18 sz@rt rád akkor most hirtelen nem fog megváltozni. Apádat kerülni kell! Ez a legtöbb amit tehetsz!

Anyukád mért nem válik el? Beadná a válópert és akkor legalább gyerektartást kapna az apádtól, az is jobb lenne mint most a semmi mert írod, hogy egyáltalán nem támogat titeket anyagilag, csak a kis csajra költ...

A lakás ahol laktok közös vagy kinek a nevén van? Ha arról lenne szó tudnátok hova menni?

Nagyon sajnálom az anyukádat, borzalmas lehet neki most már csak a tudat is, hogy egy ilyen embernek szült két gyereket. :S Én mindenképpen elválnék anyukád helyében.

2011. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az semmiképpen sem normális, hogy apád nem ad pénzt a háztartásba.


Melelsleg hasonlót én is lezongoráztam a saját családomban (azóta már új család van, és eltelt pát év)


Tippeket tudok adni:


Mi azt csináltuk, hogy amíg ilyen volt a fater, addig kijelöltünk magunknak egy lakrészt anyámmal 2 szobát, ami külön zárható volt.


Oda bevittük magunknak a hűtőt, és ott tároltuk a kaját meg mindent ami a sajátunk volt.


Fel nem törhette volna a szobát az apám, mert azt már jogilag lehetne szankcionálni önkormányzat ugrik rá, és birtokvédelmet lehet kérni, de ügyvéd elmagyarázza normálisan ahogy nekünk is!


Továbbá nem fizettük be azokat a közüzemi számlákat amik az ő nevére jöttek (pl csatorna, gáz, stb) így az az ő sara maradt.


Aztán amikor elváltak, és a ház is el lett adva, a tartozásokat amiket nem tudott befizetéssel igazolni az ő részéből vonták le a bíróságon kamattal együtt.

2011. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát a helyzet az hogy tudja anyum ezeket a dolgokat már mert én amiket láttam meg tudtam el mondtam neki!De nagyon szenved anyum is és idegileg teljesen tönkre ment ő is 20kg fogyott egy hónap alatt nagyon vékony lett:/:( Elküldené meg el is válna csak szereti még az apám:( mind ezek ellenére is..:( de ez már nem érdekli csak mivel van az öcsém is és fél ettől h őt mennyire viselné meg ez a dolog mert ő teljesen apás és azt meg én nem hagynám h apám elvigye őt...szóval eléggé bonyolult a helyzet ...

hát a ház az közös néven van eladni nem akarja egyik sem...és az h anyám menjen a házból az meg ki van zárva mert ... nem fogom hagyni azt h ő legyen kitúrva ezek után.. meg apám nem menne bele a válásba sem ... mert neki ez így jó h hazudozik meg nőzik és mosva főzve van rá ....

Az idősebb nője meg tud a fiatalabbról!! És nem nagyon érdekli őt.. a fiatalabb kis csaj meg már tönkre tett itt a környékbe 3családot ... és az mind válással végződött...

Szóval őt ez nem is érdekli h tönkre tesz egy családot...

2011. máj. 28. 11:11
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 11:00



Egy házasságban bizonyos idő eltelte után minden közös, mivel vagyonközösség a magyar jog szerint, szóval tökmindegy kinek a nevén van a ház szerintem.

2011. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

következő tipp:


Ha meg minden számla anyud nevére jön, akkor meg azt kell csinálni, hogy szüneteltetést kérni a szolgáltatóknál (tehát ideiglenesen, határozatlan időre kikapcsoltatni a villanyt, vizet) Ezzel ellehetetlenítitek a lakhatási körülményeit apátoknak, és addig a kis időig albérletben is elvagytok anyuddal amíg apátok elköltözik otthonról...


Ha meg elcuccolt akkor vissza lehet kapcsoltatni mindent, és hazamenni.

Más nem figyelmeztetésnek megteszi ez a módszer, hogy apátok felfogja azt, hogy mit veszíthet!

2011. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Tiszta szívből átérzem a problémádat, én is átéltem már ilyen időszakot! Legszívesebben kiszaladtam volna a világból, nagyon egyedül éreztem magam. Próbálj arra gondolni, hogy az idő mindent megold, koncentrálj az érettségidre, s akár mennyire is fáj, meg kell szakítanod erős érzelmi kötődésed Apád felé, így könnyebb lesz elviselni a dolgait. Nem kell arra gondolni, hogyan fogsz tudni megbocsátani neki! Vannak olyan dolgok, amiket NEM lehet soha helyre hozni! Gondolj arra, ha Te, Anyud és a Tesód ennyit értek neki, akkor Ő se érjen többet a ti szemetekben! Pont azok felé tud az ember gyűlöletet érezni, akihez korábban érzelmileg kötődött. Kitartás!
2011. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak ti látjátok ilyen bonyolultnak! Gyorsan adják be a válást, apudnak muszáj belemenni. Ha nem adná közös megegyezéssel, akkor neki kéne kifizetni az egész költséget, mivel ő rúgta fel a házasságot, ami egy szerződés.

Ezért miután egy ügyvéd felvilágosítja bele fog menni a közös megegyezésbe.

Fizetni fog gyerektartást. A házban ti maradtok, ő elmegy albérletbe, s majd anyud lassan megveszi tőle részletre a részét - vagy eladjátok s vesztek két kicsi lakást.

Mondd meg anyudnak, hogy válni kell gyorsan, a ti érdeketekben! A barátnőm is évekig várt, s a gyerekek egészsége bánta, egyik bulémiás lett a feszültségtől.

Ez nem kell nektek. Szereti? Az mindegy, apád nem szereti. És ahhoz nem is kell együtt lakni, hoyg szeressék egymást. Szeresse távolról.

Beszélj anyukáddal! Ha nem hallgat, vidd el családsegítő központ pszichológusához, vagy mediátorhoz, majd ott ajánlanak neked valakit, menj be!

2011. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sz.rjál rá az egészre, szedd össze magad és (azt kell mondjam) fel kell nőnöd. Nem írtad le hogy anyukád és közted mennyire rossz a helyzet, (őneki lehet a legrosszabb! 20 év és még csak nem is egyszer "véletlenül" csalták meg hanem folyamatosan)

Az biztos hogy ez már nem lesz olyan mint régen! Hagyd ezt a témát ne őrlődj miatta! Hagyd apukád élni a saját életét, ha érdekelni fogjátok akkor úgyis keres ha meg nem akkor csak erőlködsz és magadat teszed tönkre!


Bocs hogy ezt írom de akkor ba..a meg az a hülye k.vát aztán f.sz érdekli!

2011. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!