Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyák! Rosszul esik/esne, ha...

Anyák! Rosszul esik/esne, ha a lányotok nem (lenne) nőies?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Ha elmegyünk vásárolni, anyum mindig mondja, hogy nézd milyen szép cipő, nem tetszik ez a póló, stb... És látom, hogy szar neki, amikor végül megint tornacipőt választok. Ő sem öltözködik nagyon nőiesen, de látom, hogy ez rossz neki, mert szerinte egy fiatal lánynak nem így kell öltözködni. Én úgy vagyok vele, hogy 1; nem ő veszi fel, 2; ha meg is vennénk valamit csak az ő kedvéért, de nekem nem tetszene, úgy sem venném fel soha.


Nektek ez milyen érzés? Foglalkozik egyáltalán ilyennel más is, vagy csak ő ilyen?

(Bocsi, hogy hosszú lett.)


2011. máj. 28. 15:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy vagyok ezzel, hogy a gyermek önálló individuum, nem a saját elképzeléseim alapján szeretném formálni az ízlését, hanem inkább kíváncsian figyelem, mi lesz a kis emberpalántából, akit a világra hoztam. Ha habos-babos kisasszony akar lenni, az is jó, ha farmeros kisvagány, az is. Ezek csak külsőségek. Jó ember legyen, az a lényeg.
2011. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
én sem öltözködtem eddig túl nőiesen, de anyum mindig azt mondta, olyat vegyek, ami kényelmes és jól áll. ha rocker voltam, akkor is örült, hogy olyat vettem, mert jól állt és jól éreztem magam benne, most meg egyenesen repdes az örömtől ha beállítok valami csini ruhadarabbal, bár még mindig úgy van vele, hogy a fekete áll nekem a legjobban. :P hozzá kell tenni, imádja a rockereket :)
2011. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Kamaszként, mint Te, zenekaros pólóban, tornacipőben, szakadt farmerben rohangáltam. Anyukám is folyton igyekezett lányosabb dolgokat venni nekem, ő a deszkás cipőn volt folyamatosan kiakadva (meg most is, mert a kedvencemről nem vagyok hajlandó lemondani), de jött az érettségi, majd az egyetem. Jogász lettem, én is elkezdtem nőiesedni, blúzok, nőies nadrágok, smink, belőtt séró, de a tornacipő ugyanúgy megmaradt. Anyukám örül, hogy lát rajtam változást, én is elégedett vagyok magammal, mert amit nagyon akartam, az megmaradt.

Fiatal vagy még, változni fog az ízlésed Neked is, anyukádnak is jobb lesz majd néhány év múlva. :)

20N

2011. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

ez minden kamaszlánnyal így van és minden anya ilyenkor 'csalódott', de tudja, hogy ez csak 'hóbort.

Én ennyi idősen, bakancsban jártam, meg metallicás pulcsiban :))) anyum nekem is mondta, hogy ne így öltözzek, de nem volt akkor sok értelme.

ma már fel nem venném őket :)

2011. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Jogász lettél 20/N?
2011. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Ezen már gondolkoztam én is. Rock zenét hallgatok, szeretem a fiús dolgokat, kiskoromba se babákkal játszottam hanem autókkal, nincs semmilyen rózsaszín cuccom, nem viselkedek lányosan, nagyon sok fiú haverom van. Néha úgy érzem, hogy csak a testem van nőből (ez lehet h hülyén hangzott :D). Jóformán csak fekete ruháim vannak és néha úgy érzem h ez nem jó neki. Ha elmegyünk vásárolni ketten vagy a nővérem is jön akkor is nekem mindig a fiúsabb póló/pulcsi kell és ez vana cipőkkel is. Nem akarom vele ezt csinálni de nekem rohattul nem áll jól a rózsaszín és a lányos dolgok se.

Apa inkább díjazza h ilyen fiús vagyok mert ő ilyen ősrocker :D

2011. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Hasonló cipőben jártam én is. Most se igazán érdekel az öltözködés, legjobban a farmer, póló, edzőcipő hármas jön be, szinte mindig így járok. Anyukám gyerekkoromba sajnos nem engedte, mert ő nem ilyen, mindig csinos, divatos. Most már nem szól bele. Érdekes látni, hogy a lányomat viszont kezdettől fogva érdekli az öltözködés. Most már szereti kiválasztani mit vegyünk meg vagy mit vesz fel a suliba és szereti a csinos ruhákat. Nem baj, legalább jól megértik egymást a nagyanyjával. :)
2011. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Hát anyám az nem ilyen:D sosem volt ezen fennakadvaOo"

Viszont más dolgokon igen..:/

2011. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
15:48 vagyok. amúgy 14/L :D
2011. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de ha ez fáj neki, akkor valami nincs rendben vele.
2011. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!