Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy illetlenség keresztszülős...

Nagy illetlenség keresztszülőséget visszautasítani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 19:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%

Ne vállald el! Ha igazi barátnő, akkor ezt megérti, ha meg nem az, akkor hadd sértődjön meg.

Jó olvasni, hogy vannak még olyan emberek, akik nem divatként tekintenek a keresztségre.

2011. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem mond meg a barátnődnek, ha nem érti meg, az az ő baja. Én is hasonló helyzetben voltam, csak nekem a bátyámék gyerekéről van szó. Ráadásul én meg se vagyok keresztelve. De mivel a leendő keresztapa meg volt, ezért nem számított, hogy én nem vagyok. Én elvállaltam, mert egyrészt csak a testvéremékről van szó, másrészt azért, mert úgy gondolom, hogy ha valami történik a testvéremékkel, akkor magamra vállalom majd a gyerekük gondozását, mert ez a keresztszülő feladata, és nem akarnám, hogy más nevelje helyettem.

De a vallásos részével nekem is gondom volt... Ha más gyerekéről lett volna szó, nem vállaltam volna el. Téged "csak" egy barátnő kért meg rá, tehát szerintem nyugodtan utasítsd vissza.

Az ajándékozás meg... Szerintem nem erről kellene szólnia... Mondjuk lehet azért mondom ezt, mert én négy éves korom óta semmit se kaptam a kereszt szüleimtől :D Pedig anyukám testvére és annak a férje az, jó velük a kapcsolatunk. Mondjuk én veszek ajándékot a keresztlányomnak, de nem azért, mert én vagyok a keresztanyja.

2011. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
13%
Ne értsd félre, nem gonoszkodásból írom, de szerintem ti nem vagytok igazi barátok.Ha azok lennétek, nem élnél a gynúperrel, hogy esetleg az anyagi helyzeted motiváló erőként hat.Azt nem írtad, hogy a szülőknek vannak e testvérei.mert akkor mondd azt, hogy olyan nincs, hogy egy külsős ember megelőzze a testvért keresztszülőségben.Ha viszont egyébként lenne hozzá-mégha fenntartásokkal is -lendületed, akkor attól ne tarts, hogy ez mennyiben formai vagy valós intézmény ma.Te töltöd fel tartalommal ezt a kapcsolatot.Elméletileg a házasságok sem úgy működnek mint régen, de azt nem vitatjuk el, hogy értékes intézmény a kapcsolatokban.Sok sikert.
2011. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
Én visszautasítottam, sógornőmét.
2013. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
80%

Nem semmi a barátnőd,hogy már célozgat arra,mit vegyél

a gyerekének,ha keresztszülő leszel ?

Ez szerintem állandóan azt fogja nézni,mit veszel neki.

Ha nem elég drága ajándék,akkor az orrodra dörgöli.

Én szépen leépiteném,az emlitett vallási nézeteid miatt és azt mond neki,hogy már van névadó gyereked !

2014. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekelt, visszautasítottam. Párom nővérének harmadik gyerekét kellett volna megkeresztelnem. Engem bár megkereszteltek, elsőáldoztam és bérmálkoztam is, nem tartom a vallást (hiszek Istenben, de a katolikus egyháztól elhatárolódom), így képmutatásnak éreztem volna bemenni a templomba, és vállalni egy olyan tisztséget, ami elvileg nem arról szól, hogy évi x alkalommal ajándékot vigyek a gyereknek, hanem én felelek a vallásos neveléséért. Akik csak úgy brahiból vállalják, vajon tudnak erről?

Szóval én teljesen megértelek, ha nem akarod, ne vállald. A sógornőm is kissé megsértődött, de nem érdekelt. Mondjuk ő eleve nem is szemtől-szembe kért fel, párom által üzengetett, hogy "Jó lenne, ha megkeresztelné".

2014. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!