Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lenne tanácsos tennem?...

Mit lenne tanácsos tennem? Adjak esélyt a kapcsolatnak vagy ne? Testi bántalmazás, de ígéret a változásra! (Többi lent)

Figyelt kérdés

1 hónapja vagyok együtt a barátommal, sok időt vagyunk együtt, albérletben lakik így sokat vagyok nála! Alapjába véve elvagyunk egymással, és figyelmes velem, meg kedves! Bulikon ha iszik agresszívabb természetű és legutóbb elég durván bántalmazott! A szüleim pár napja találkoztak vele, de azt mondták hogy ez a fiú nem hozzám való, azt látják rajta hogy agresszív típus lehet, én mindent tagadtam! Azt tanácsolják hogy hagyjam ezt a kapcsolatot!


21/L


2011. máj. 30. 15:39
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Jóindulatból mondom, hagyd ott de gyorsan... Még nem olyan komoly a kapcsolat, még könnyebb. Később csak rosszabb lesz. Aki ilyen sajnos ilyen, bántani fog. főleg ha majd megszokás lesz a dolog esetleg évek múlva. Akkor nem gondolkodik majd...

21l

2011. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Most hagyd ott, mert kesobb majd nem tudod. Terrorizalni fog, utni-verni, ha egy-egy veres utan ott akarod hagyni.
2011. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
17%
Arra vigyázz, hogy ne adj kettőnél több esélyt.
2011. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
"elvagy" vele? Akkor minek vagytok együtt? Szerelem nincs, megütött, lapát.
2011. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
92%

Nincs mentség arra,ha valaki megüt egy nőt,na de ha felpofozol egy részeg férfit,ne csodálkozz.

Nektek semmiképpen nincs jövőtök együtt,ha a legapróbb problémát sem tudjátok megbeszélni,csak erőszakkal elintézni.

2011. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elmondom, hogy egyik nagynéném így halt meg, elhitte, hogy nem veri meg többet a részeg férje, majd megváltozik, hadd bizonyítsa be. Hát nem így történt, jól berúgott egy "buliban" és agyonütötte. Ne várd meg ezt.
2011. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha most együtt maradsz vele, akkor azt fogja gondolni, hogy veled mindent meg lehet csinálni, és ennek súlyos következményei lesznek!
2011. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj erről a szüleiddel is, és hallgass rájuk. Mondd el nekik mi történt.
2011. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hónap után üt s húz a földön akkor megvárod míg fél év után megfojt? Legyél már eszednél, olyannak adj második esélyt aki meg is érdemli!
2011. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, de NEM VAGY NORMÁLIS, HA ESZEDBE JUT VELE MARADNI! Az én exem 3 év után emelt kezet rám először, és úgy gondoltam nem kellene eldobni annyi évet, végül is megígérte, többet nem fordul elő.. Előtte csak szimplán kötekedett, féltékenykedett, mikor részeg volt. Bizonygatta szerelmét, és valószínűleg szeretett is, de mégis megtörtént meg egyszer, majd újra: egyszerűen nem volt beszámítható, mikor rájött a dili, simán képes lett volna megfojtani, és lehet hogy utána megbánja és magát is megöli, de az ugyan kin segít?! Az utolsó megmozdulása az volt, hogy beráncigált a kocsiba (széttépte a ruhámat..) és elvitt egy erdőbe, hogy ott agyonver, elás és mire megtalálnak, ő már rég köddé vált.. Egyetlen olyan pasiról sem hallottam még, aki hajlamos a bántalmazásra, és megváltozott volna! Ez csak egyre durvább lesz! Minél többet elviselsz, minél többször megbocsátasz, annál súlyosabb lesz a következő.. hiszen nincs következménye! Én is titkoltam, mert szégyelltem, a körülöttem élők meg voltak győződve róla, hogy jó ember, csak hát nem hozzám való.. Persze hogy nem mondtam el senkinek az igazat, hiszen azt akartam, hogy befogadják.. Ha akkor tudták volna, akkor az exem már nem élne..(és mennyivel szebb lenne a világ, hiszen azóta is ugyanúgy bánik a nőkkel, csak még nyíltabban)!

Ez a pasi nem fog megváltozni, mert ő ilyen! Egy oroszlán sem lesz vegetáriánus azért, mert úgy döntött.. Efölött az énje fölött nem tud uralkodni, így megszabadulni sem tud tőle! Ha vele maradsz, akkor erőt vesz magán, lehet nem nyúl hozzád hónapokig, majd akkor megint.. te pedig nem fogod elhagyni, mert már szereted, és már megszoktad a kapcsolatot, az elmúlt hónapok pedig olyan szépek voltak (a bántalmazáson kívül).. aztán eltelik még néhány hónap, és megint! és egyre rövidebb időközönként ismétlődik az egész.. Ha valamikor gyereke lesz, akkor vele is ugyanezt fogja tenni. Az ilyen embereknek annyira magától értetődő és természetes a gyengébb fölött fizikai erővel uralkodás, mint amennyire a másik oldal számára nem az. Valószínűleg gyermekkorában is ezt látta otthon, vagy az eddigi élete formálta ilyenné a személyiségét, de megváltozni már nem fog! Te képes lennél megváltoztatni a személyiségedet? Mondjuk ha eddig szeretted a családod, akkor holnaptól gyűlölni? Megváltoztatni a meggyőződésedet, a számodra teljesen normális életszemléletedet? Ha hiszel Istenben, akkor holnaptól nem hinni, vagy fordítva? Mert a körömrágásról le lehet szokni (nehezen), de egy értékrendről nem!

Ha követtél el hibákat, az biztosan nem olyan volt, mint ez. Vannak megbocsátható és nem megbocsátható dolgok.. Nem mindegy, hogy elloptál egy cukrot, vagy megöltél egy embert.. Te nagyon nem veszed komolyan ezt a problémát, és ezzel a saját életedet teszed tönkre! Menekülj előle, még mielőtt jobban beleszeretnél! Nem érdemel senki olyan életet, hogy folyton azon kelljen rettegni, vajon mikor durran el az agya legközelebb, és akkor mit fog tenni.. Engem már azzal fenyegetett, hogy nem engem fog bántani, hanem a családomat, ha el merem hagyni! A szemükbe meg mosolygott.. Nem volt egyszerű épp bőrrel megszabadulni tőle! Évek mentek rá az életemből! Egy párkapcsolat biztonságot kell, hogy nyújtson (többek között), de ha te elfogadod, hogy éppen a párod veszélyeztesse az életedet, akkor jobb lenne még idejében pszichológushoz fordulnod..

Komolyan mondom, meg akarlak óvni, ne legyél olyan naiv, mint én voltam.. 21 évesen kerültem én is abba a helyzetbe, mint te most, és én elhittem, hogy lehet másként. De nem lehet! Ha vele maradsz, ne reménykedj benne, hogy többet nem fog megütni.. lehet nem holnap, de rövidesen.. hiszen ha már a kapcsolat elején sem tudja magát visszafogni, akkor nagyon-nagyon durva személyisége lehet ennek az embernek!

2011. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!