Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sose gondoltam, hogy ezt...

Sose gondoltam, hogy ezt fogom mondani, de elgondolkoztam rajta, hogy megölöm magam. Szerintetek helyesen gondolkodok?

Figyelt kérdés
Kérem ne töröljék ki a kérdést, mert értelmesebb mint akármelyik pl. az ezotériában, vagy a humor kategóriában. 20 éves vagyok, erősen depressziós. Néha nagyon jó kedvem van, néha nagyon rossz, de a jövőképem általában mindig is optimista volt, mégha belül tudtam is, hogy valami nincs rendben. Itthon vagyok, mivel egyetemről kirúgtak, mivel képtelen voltam tanulni (a depresszió miatt - nem kifogás, tényleg, aki már volt ilyen állapotban az tudja miről beszélek). Ez idáig rendben is van, mert felvételiztem egy másik suliba, és elkezdem saját magam gyógyítani, célkitűzésekkel, de mindig visszaesek. És itt ebben nagyon sok szerepe van a családomnak. A visszaesésekben. Mindig bántanak. El sem tudom mondani mennyire dühít. Előbb is ordítottam, meg a földhöz vágtam a székemet, mert már annyira utálom ezt az egészet. Eddig úgy voltam vele sose lennék öngyilkos de most szívesen az lennék. Persze nem fogom megtenni most legalábbis nem. A családom...leginkább anyámmal vannak nézeteltéréseink. Teljesen máshogy gondolkozunk, és ő ebből nem tud semmit, hogy mi zajlik bennem (mivel nem beszélgetünk, csak veszekszünk). Csak a sajátját mondja, nem hallgat meg, félbeszakít, ha mondok valamit az egyből "hülyeség" vagy "nevelni akarom". Ha megszólalok abból már vita van. És ő generálja, utána meg megsértődik, és én erre tudok a legjobban felmérgesedni, ha valaki megsértődik, és nem hallgat végig. Mivel én végighallgatok mindenkit. Azt hiszi annyira ismer. Csak szerintem van egy kis különbség egy gyerek, és egy 20 éves fiatal gondolatai között. Már nem az vagyok, akit ő ismer. És ezt nem érti meg. Csak azt hajtogatja, hogy semmirekellő vagyok, élősködő (ami igaz is, de próbálok változtatni rajta de NAGYON nehéz), és ezzel nem könnyíti meg a dolgaimat. Mit tegyek hogy jobb legyen? Egyáltalán lehet jobb?
2011. jún. 1. 12:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltam én is, én vagyok a fekete bárány a családban. Mindenki utált, meg irigyek is voltak sztem, mert bennem olyan tulajdonságok vannak meg , amik bennük nem! PL. kitartó vagyok, és van célom, amit anyám nem ért el az életben , én nem adom fel, megcsináltam a fősulit terror körülmények között, minden hátráltatás ellenére, ráadásul segítő szakmát választottam.- na ezért én lettem a "nagyokos",a kinek majd letörik a csíráját.

Szerintem én vagyok az egyetlen normális, a többi családtag szerint ők a normálisak, én a hülye. ..

Elmentem pszichológushoz. Kiderült, hogy valóban az anyám "nem normális"-már nem patológiai értelemben, de az ő hozzáállása okozott sokmindent az életemben. (Egyébként mondta is nekem sokszor, hogy én tettem tönkre az életét, bárcsak meg sem szült volna, nekem könnyű így elvégezni a fősulit, hogy nem szültem egy hülyét - mondta ő. :(


Na szóval pánikbeteg lettem. Gyógyszert kellene szedjek , de nem szedek. És sikerült kimászni ebből, már nagyon ritkán vannak rohamaim.

Igaz, a legjobb megoldás erre, ha az egész "körből" (családi közeg) kiszakadsz!


Én is koliban voltam a legtöbbet, majd elmentem levelezőre, mert dolgoznom kellett. (Ekkor még jobban utáltak, mert nem kaptak utánam többé pénzt.)


Időközben megismertem a páromat, akivel -nem menekülésből- összeházasodtunk, és most várjuk első babánkat!:)


Úgyhogy fel a fejjel!Mindig van megoldás, csak abból a helyzetből nem mindig veszed észre!!

Hidd el, ki fog alakulni minden!

Ez csak egy átmeneti helyzet, arra gondolj! Sokkal jobban fogod értékelni a rád váró boldogságot, ha ezeket a "próbákat" kibírod! Én is mindig ezt mondogattam magamnak!


Kitartás!


ÉS a Titok filmet én is ajánlom!:)

2011. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

13:24 vagyok


JA, a pánikbetegség mellé még bipoláris depis is vagyok! Állítólag...a pszichológus szerint!

De hidd el, lehet ezzel élni, gyógyszerek nélkül, akaraterő, sok információt szerezz és akard-akard-akard!!!Gyógyulj!

2011. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Depresszió ide depresszió oda engem anyum úgy nyakon vágott volna, ha összeveszek vele és közben a széket a földhöz vágom, hogy azt is elfelejtettem volna, hogy fiú vagyok-e vagy lány. és tudod mit? Megérdemeltem volna."


Egy igazi depressziós egy ilyentől akár ki is nyírhatja magát. Ne keverjük a depressziót a tiszteletlenséggel/lustasággal :)


Kérdezőnek:

Nem biztos, hogy depressziós vagy, ezek az öndiagnózisok elég hülyeségek szoktak lenni. Tessék elmenni szakemberhez, ő segít. Ha eltöröd a lábad, akkor sem mész orvoshoz, hanem magad gyógyítgatod? Amíg nincs diagnózis, ez nem depresszió, csak hiszti.

2011. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

13:27!

Én is erre írtam, hogy nyakon vágtak volna. Sajnos tapasztalataim alapján a valódi depressziósakat azért nem veszik komolyan, mert ha valakinek bármiért kisiklik az élete depressziósnak vallja magát.

2011. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy tudom bipolárisnak hívják,ha valakinek egyszer jó egyszer rossz kedve van!Ezzel sürgőssen menjél el orvoshoz és mond el neki a problémáidat!Ezt nem itt a gyakorikerdeseken kellene megvitatni!
2011. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
orvosnál nem voltam még, az tény. de most nem kezdek el magyarázkodni. már pár éve ez van, ez az állapot. ha nem depresszió, akkor ahhoz nagyon hasonló.
2011. jún. 1. 13:32
 27/30 anonim ***** válasza:

Akkor is el kell menned orvoshoz és nem itt sajnáltatnod magad.....


Egyébként meg itt van ezt olvasd el,ha magadra ismersz akkor írány az orvos amig nem késő!



[link]

2011. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Jézusom... na pont erről beszéltem. Ma már nincs szomorú ember, csak depressziós. Ahogy hangulatember sincs, hanem bipoláris.


Egy bipoláris beteg képes a mániás periódusban hetekig eltűnni, a családja nem tud róla semmit, hogy aztán a depressziós periódusában visszatérjen, és hetekig ki se keljen az ágyból, és feküdjön egy sötét szobában.


A kérdező nem bipoláris, max. hangulatember. Én a depressziót is kétlem, szerintem egyszerűen egy nehezebb időszaka van, amit MINDENKI (nem csak a depressziósok) nehezebben visel. De nem vagyok orvos, ahogy a kérdező sem. Tessék orvoshoz fordulni, ott kiderítik a dolgot, ha depressziód van, kezelik, ha meg nincs, akkor meg legalább nem használhatod a bukásaid igazolásaként tovább ezt a fiktív öndiagnózist.

2011. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:44


Hát aztán te is jééézusom vagy!Miért ne lehetne az??

Nem minden bipolárisnak ugyanazok a tünetei!!!

Ezt a hülyeséget meg honnam vetted hogy hetekre eltünnek a családjuk elől??Szerinted minden ember ugyanúgy viselkedik??

Mindenkinek másképpen hat a viselkedésére!

Egyébként igenis érdemes elmenni orvoshoz,mert ha esetleg az van akkor mielöbb lehessen kezelni!!Jobb kizárni minthogy évekig huzni!Azért mert van egy két olyan hülye mint te is,aki azt mondja hogy miért lenne az!Attól még lehet és jobb minnél elöbb kideritteni az okát hogy mitől van!

2011. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ja és nem mellesleg a bipoláris a depresszio egyik fajtája,de ha ilyen tájékozatlan vagy akkor inkább ne okoskodj!Inkább mondom azt valakire hogy bipoláris minthogy inkább ne mondjam neki,ugyanis ha legalább elmegy dokihoz akkor kiderül hogy mégis mivan!Mert ha esetleg valóban az akkor legalább kiderült és minnél elöbb lehet kezeltetni ha kell egyeltalán!
2011. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!