Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sose gondoltam, hogy ezt...

Sose gondoltam, hogy ezt fogom mondani, de elgondolkoztam rajta, hogy megölöm magam. Szerintetek helyesen gondolkodok?

Figyelt kérdés
Kérem ne töröljék ki a kérdést, mert értelmesebb mint akármelyik pl. az ezotériában, vagy a humor kategóriában. 20 éves vagyok, erősen depressziós. Néha nagyon jó kedvem van, néha nagyon rossz, de a jövőképem általában mindig is optimista volt, mégha belül tudtam is, hogy valami nincs rendben. Itthon vagyok, mivel egyetemről kirúgtak, mivel képtelen voltam tanulni (a depresszió miatt - nem kifogás, tényleg, aki már volt ilyen állapotban az tudja miről beszélek). Ez idáig rendben is van, mert felvételiztem egy másik suliba, és elkezdem saját magam gyógyítani, célkitűzésekkel, de mindig visszaesek. És itt ebben nagyon sok szerepe van a családomnak. A visszaesésekben. Mindig bántanak. El sem tudom mondani mennyire dühít. Előbb is ordítottam, meg a földhöz vágtam a székemet, mert már annyira utálom ezt az egészet. Eddig úgy voltam vele sose lennék öngyilkos de most szívesen az lennék. Persze nem fogom megtenni most legalábbis nem. A családom...leginkább anyámmal vannak nézeteltéréseink. Teljesen máshogy gondolkozunk, és ő ebből nem tud semmit, hogy mi zajlik bennem (mivel nem beszélgetünk, csak veszekszünk). Csak a sajátját mondja, nem hallgat meg, félbeszakít, ha mondok valamit az egyből "hülyeség" vagy "nevelni akarom". Ha megszólalok abból már vita van. És ő generálja, utána meg megsértődik, és én erre tudok a legjobban felmérgesedni, ha valaki megsértődik, és nem hallgat végig. Mivel én végighallgatok mindenkit. Azt hiszi annyira ismer. Csak szerintem van egy kis különbség egy gyerek, és egy 20 éves fiatal gondolatai között. Már nem az vagyok, akit ő ismer. És ezt nem érti meg. Csak azt hajtogatja, hogy semmirekellő vagyok, élősködő (ami igaz is, de próbálok változtatni rajta de NAGYON nehéz), és ezzel nem könnyíti meg a dolgaimat. Mit tegyek hogy jobb legyen? Egyáltalán lehet jobb?
2011. jún. 1. 12:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Haat erre lehet olyanokat irni hogy bipolaris depresszio blabla... Legyel onmagadnak jo baratja,beszeld meg magaddal erdemes e ezt tovabb csinalni! Ok vagod hogy szuleid a ludasok... na és?? Anyad leragadt egy elethelyzetben,szar ugy... Igy nyilvan neked sem tudott okosakat mondani,nem csoda hogy kivagy.. kar abba belefektetni energiat hogy megvaltoztasd,eleg ha te tudod magadrol amit tudsz. Olvasd el Susan Forwardtol a Mergezo Szulok c konyvet utana fejleszd magad,valogass a konyvek kozul,vannak igazan jok! Te ne kovesd el a hibat hogy leragadj,hiszen latod az eredmenyt!!! Sok sikert!!
2011. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
33%

Depresszió ide depresszió oda engem anyum úgy nyakon vágott volna, ha összeveszek vele és közben a széket a földhöz vágom, hogy azt is elfelejtettem volna, hogy fiú vagyok-e vagy lány. és tudod mit? Megérdemeltem volna.


20 éves vagy! Miért nem dolgozol még? Ne félj ha dolgoznál valamit, nem lenne erőd a nap végén anyuddal veszekedni.


A depresszió egy dolog, azt ne keverjük a tiszteletlenséggel, a lustasággal.

2011. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Jelentkezz egyetemre főiskolára (amit írtál is) majd menj koliba albérletbe....legyél otthon minél kevesebbet és gondolj arra hogy nem vagy egyedül!!!


Az én anyám is hasonló volt, sőt még szó szerint rühell is pedig nem adtam rá okot!!!...na mindegy, lényeg az hogy sokáig azt hittem velem van a gond, de így 28 évesen már tudom, hogy mégsem! Sőt! inkább vele van gond...vagyis saját magával vannak gondjai, csak kivetíti a családjára. Nagyot csalódtam benne, bár nem tudom hogy ezzel tisztában van-e vagy sem. Nálam anyaságból megbukott!

2011. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:

Mit tegyél hogy jobb legyen egyáltalán lehet jobb ? ez nem is kérdés...

most azonnal ne koncentrálj semmire ne agyalj semmin másfél órán keresztül csak nézd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=AfLg5_wdaB8&feature=related

2011. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


u.i.: nem akkor vágtam földhöz meg nem akkor ordítottam amikor veszekedtem vele, hanem amikor nem volt itthon senki. nem vagyok tiszteletlen. ha csak az nem tiszteletlenség, ha elmondom a saját véleményemet.

2011. jún. 1. 12:49
 16/30 anonim ***** válasza:
55%

szia:)

én megértelek...és hidd el, nem szabad arra még csak gondolnod sem, hogy öngyilkos leszel, ezt most légyszíves felejtsd el:)

az egy nagyon jó dolog, hogy tudod, hogy változnod kellene, ez nagyszerű, de tényleg! látod, már meg is tetted az első lépést:)

most tűzd ki azt a célt, hogy meglépd a második lépést! ha rossz gondolataid vannak, mond gyorsan azt, hogy nem!!!!!!!!!nem fogok erre gondolni!!!!!!!!!!!neeem neeem neeeem ééés neeeeeem!!!!

igenis kéépes vagyok megváltozni és egy boldog, vidám ember leszek!!!!!!!!!!

a szüleid pedig, hogy úgy szólnak hozzád, ne úgy vedd...lehet, hogy ők is sok mindenen idegeskednek, csak nem mondják:) aggódnak érted...de érdemes lenne leülni anuyddal vagy apuddal őszintén beszélgetni, hogy nem akarsz élősködni, de nagyon nehéz neked, és szeretnéd ha segítenének neked abban, hogy kimássz ebből a depresszióból...és megpróbálsz te is mindent megtenni azért, hogy a saját lábadra állj, és szereted őket, nem akarod őket kihasználni:)

biztos vagyok benne, hogy lábra tudsz állni:)

szeresd magad ennyire, hogy megteszed ezt...:)

és kérlek, sose gondolj olyanokra amiket írtál...mert ha pl. csúfoltak, bántottak, azok az emberek nem érdemlik meg, hogy szomorkodj...

most pedig tessék mosolyogni és vidámnak lenni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jobbulást:)

remélem segítettem:)

2011. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni, vagy külföldre, igy nem szembesülsz az állandó nézeteltérésekkel a családod körül, kezdj új életet, távol, lehet menekülésnek tűnik de legalább egy lehetséges megoldás
2011. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Úristen, mintha én írtam voltam le. A helyzetem dettó. Van egy e-mailed?


Írd már meg, de nem írd ki egybe, mert akkor letiltanak. Csak pl hogy gmailes az azonosító meg az, hogy xy. Na szóval érted.


22/L

2011. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
írjak egy e mailt?
2011. jún. 1. 12:59
 20/30 anonim ***** válasza:
Nagyjából tudom, miről beszélsz. Én is depresszióra hajlamos vagyok, ugyanezeket érzem, mint te, csak enyhébb változatban (az én agyamban az öngyilkosság meg sem fordult). Pszichiáter is kezelt egy darabig antidepresszánsokkal, de egy idő után leálltam róla, mert jobbra fordultak a dolgaim (konkrétan lett rendes melóm). Nekem ez segített nagyon sokat. De ha az ember csak ül a "trutyiban", az nagyon nehéz, nincs ami kizökkentsen. "Imádom", amikor jönnek az okosok, hogy szedd össze magad, ne így gondold, hanem úgy stb. Ez egyedül nem fog menni, DE! A szakember (akire úgy gondolom, nagyon nagy szükséged van) csak úgy tud segíteni, ha együttműködsz. Bocs, ha hosszú lett, azt tanácsolom, fordulj orvoshoz minél hamarabb! Ha gyógyszer kell, akkor az kell és kész. Ha jobban érzed majd magad, könnyebb lesz tenned is azért, hogy még jobban érezd magad! Minden jót!
2011. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!