Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolati problémák a...

Párkapcsolati problémák a pénz miatt. Mi legyen, ha nem tudunk megnyugodni?

Figyelt kérdés

Siralmas munkahely,alig van fizetés. Hó végén üres tésztát eszünk,mert nem futja másra az albérlet kifizetése után,pedig csak garzon. Mindketten el vagyunk keseredve,egymáson töltjük ki,és ez sajnos főleg rám igaz.Lassan az életkedvünk is elmegy,a stressz tönkretette a szexuális életünket is.

Párom szimplán csak elfelejt dolgokat,kihagy az agya,én viszont néha elvesztem az eszem,olyankor csúnyán összeveszünk a semmin.Hogyan kezeljem/jük? annyira elegem van,nem is tudom kifejezni.Mintha nem lenne értelme az életnek,csak vegetálunk a semmi közepén. 2,5 éves kapcsolat.


2011. jún. 1. 23:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mégse annyira rossz a helyzetetek? Csak lehet, hogy még nem tudjátok jól beosztani a pénzt? Én őszintén megmondom neked, jóval 30 fölött sikerült a pénz beosztását megtanulnom, mikor már itthon voltam a gyerekkel a 3. évben, és ugye az már csak GYES volt (kemény 25 ezer nettó). Előtte meg 225 ezer nettót kerestem 12 éven keresztül + még ami zsebbe jött... Szóval el voltunk eresztve. Most meg itt a válság, a gyerek, a m.helyem megszünt, és rájöttem, hogy havi nettó 200 ezerrel kevesebből is milyen jól ki lehet jönni, ha jól viszem a háztartást... Sose gondoltam volna, már 3. éve vagyok itthon, sokkal kevesebb pénzért, de a megtakarításomhoz hálistennek még nem kellett nyúlni.


Mennyitek marad megélhetésre a bérleti díj + rezsi után?

2011. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!

Világért sem bántani szeretnélek:

Minden nélkül, mire számítottál? Se iskola, se szakma, se szülők. Most akkor ki tartson el? Miért az Orbán Viktor? Vagy miért én?

2011. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Ha ez nem szedi szét a kapcsolatotok, akkor megerősíti. A lényeg, hogy kössetek szövetséget egymással és magatokkal, hogy csakazértis kimásztok ebből a helyzetből. Tegyétek szokásotokká, hogy naponta legalább 1 órát beszélgettek egymással arról, hogy lehetne javítani a helyzeteteken. Ennek adjatok minden mással szemben prioritást. Eszméletlen ötleteitek lesznek. Mondanék tippeket, de jobb ha magatoktól jöttök rá dolgokra.
2011. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy veszekedések kiváltó oka az hogy a kapcsolatotok kifuladt csak nem mozdulhatok egymástól mert nincs hova? Nem próbáltál a családoddal kibékülni?
2011. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
mi az hogy kidobtak otthonról? Miért tették? Elég nehéz elképzelni, hogy ok nélkül tesz ilyet egy szülő. Meg szerintem is az is probléma lehet, hogy rosszul osztjátok be a pénzt, és nem tudtok spórolni, illetve, hogy mikor mire költsetek. Persze nem írtad mennyit kellene 1 hónapra beosztani, mert akkor talán aki tapasztaltabb tudna segíteni, hogy hogyan érdemes és mire költeni.
2011. jún. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"mi az hogy kidobtak otthonról? Miért tették? Elég nehéz elképzelni, hogy ok nélkül tesz ilyet egy szülő."


nekem is volt egy ilyen osztálytársam anno. aztmondták neki h ő már felnőtt és ezért kell magáról gondoskodnia. 15 éves volt. szülei vettek neki egy vályogházat ami 1 szobás volt. a fürdőt és a szobát 1 függöny választotta el. ezt még tovább fokozza h az öccsével laktak ott. még mondta suliban h el kell mennie aláírni papirokat az öccsének mert a szülei nem hajlandóak rá. akk már elmúlt 18.


nah mindegy 1 szónak is 100 a vége. attól h te nem ilyen környezetben nőttél fel szép dolog azt feltételezned h szülő ilyet soha nem tesz pedig van ennél rosszabb is.



kérdezőnek meg passz. ahhoz h legyen szakmád ahhoz is pénz kell mert egy nívós egyetemet is csak úgy tudsz elvégezni h egész nap tanulsz akk meg mikor van időd dolgozni? azt tanácsolnám h inkább legyen szakmád. ott úgyse kell sokat tanulni és ha hiányszakma rendesen lehet vele keresni.

2011. jún. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

nem részletezném,miért is keveredtem el otthonról,mert leszáll az est,mire végzek.a lényege:anyám negyven évesen kezdett pasizni és bulizni,én pedig már nem fértem bele,és első adandó alkalommal el lettem tüntetve.a poén az,hogy a gyerektartást és a családi pótlékot anyám még mindig felveszi utánam,hiába próbáltam ki minden hivatalos utat,kiröhögtek,vagy azt mondták,nem tudnak mit tenni.ha az nálam lenne,semmi gondom nem lenne.

jelenleg 80ezer a fix pénz+18 melegétkezési,a rezsink 60-70 közt mozog,és rengeteg a plusz kiadás,sorra mennek tönkre itthon a dolgok,porszívó,mosógép,csaptelep,arról nem is beszélve,hogy a suliba is vannak fizetnivalók.

sakkozgatok ezerrel,de hó végén mindig csak a nincs van.


egyikőtök írta,hogy kifulladt kapcsolat. ezt nem mondhatnám,mert ezek a gondok időszakosan jönnek elő,és olyankor 1-2-3 hétig megy a vita mindenen,aztán van,hogy hónapokig semmi.

2011. jún. 2. 07:34
 18/31 anonim ***** válasza:
Nem értem. Folyékonyan beszélsz angolul, és kettőtök havi bevétele el sem éri a 100 ezret, úgy, hogy dolgoztok? Ez döbbenetes!!!
2011. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
mivel kiskorú vagyok,nem szórják utánam a munkát. nagyon ritkán tudok maszekolni a szakmán belül amit tanulok.
2011. jún. 2. 09:38
 20/31 anonim ***** válasza:
diákmunka!!! és másik lakás. 60-70 rezsi rengeteg,mi panelban lakunk 3 szobás,itt van annyi de az is csak télen.
2011. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!