Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerencsét próbálnátok akkoris...

Szerencsét próbálnátok akkoris külföldön, ha itthon szép lakásotok és viszonylag jó munkátok lenne?

Figyelt kérdés
Van egy szép, felújjított 3 szobás lakásunk, visoznylag jó és biztos munkahely, amit szeretünk, átlag fizetéssel. Gyerek nincs. Azt látom, hogy mostanában mindenki külföldre megy dolgozni, az egyik barát pár Svájcban van, konyhai kisegítőként kerestek fejenként 400-500 ezer forintot. Mi fejenként 120-130at. Ebből szépen megélünk, végülis megvan a lakás, jó kocsi, de meggazdagodni nem fogunk. Így belevágnátok? Érdemes rajta elgondolkozni legalább?
2011. jún. 1. 23:46
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:

Lutri.


maradni kene, ha meg lehet élni, de lehet megszűnik az itteni cég vagy kitesznek. Ha kimész és nincs ismeretséged aki betesz, nem biztos hogy mész valamire, de ki tudja.

2011. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
79%
Ja és én egy hét múlva megyek külföldre!Bár nem svájcba hanem ausztriában!Én már sok mindennek probélkoztam itthon de soha nem tudtam egyről a kettőre jutni!Úgy hogy én megyek!
2011. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
87%
A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:55-nek üzenném hogy én szívesebben csinálom ott kinnt 1200 euroért a mosogatást minthogy itthon a szakmámban dolgozzak éppen hogy 100 ezer ft-ért!Egyenlőre jó lesz,egy két évig csinálom aztán váltok a szakmámra ott kinnt!Amig imserkedem a kultúrával és a környezettel,addig mosogatok!
2011. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
65%
oké a több pénz,de ne felejtsd el ha külföldön az árak ia mások. nem biztos h félre tudnátok tenni. miért nem itthon kezdtek valamibe?
2011. jún. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%

Én igen!

De csak akkor, ha tényleg biztos lenne az a kinti munka!

Mert akármire is gyűjt az ember, vállalkozásra, nyugdíjas éveire, leendő gyerekre, baba utáni mellplasztikára, üdülésre, vagy csak úgy, nem mindegy mennyi idő alatt jön össze az a pénz!

Évek múltán pedig bizonyára ugyanúgy el tudnátok helyezkedni hasonlóan jó munkakörben, vagy akár még jobban is.

2011. jún. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez a 4-500 ezer a nettó fizetésük?

Lehet, nekem is Svájcban kéne szerencsét próbálnom.

Még ha drága is a megélhetés, talán jobban lehet keresni, mint az Egyesült Királyságban.

2011. jún. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
93%

Én kint élek és dolgozom.Ha otthon lenne szép lakásom,biztos állásom nem jöttem volna ki.Hiába hangzik olyan jól hogy havonta 300 ezret keresek,ha a lakbér havonta 250 ezerbe kerül.Az árak itt kint is hasonlóak mint otthon..

<angliai lakos>

2011. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
90%

Én ilyen helyzetben nem mennék ki.


Amúgy Svájcban tényleg elég jól lehet keresni, mert az egyik unokanővérem kiment szerencsét próbálni, és annyit keres, hogy mikor hazalátogatott vett egy emeletes családi házat a testvérének, felújíttatta a szülei házát + vett saját magának is egy kis lakást. Tény, hogy pár évig kint volt, de spórolás mellett tudott még pénzt is hazaküldeni. Ráadásul összejött egy svájci pasassal, szóval neki megérte kimenni. Ja, és tanári diplomája van, és németül nagyon jól tud.

2011. jún. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy egyedül, sokan még az IT szakmában (havi 2-300 ezer) is kimennek külföldre, és annyi pénzt megkeresnek ott 2 év alatt, mint itt 10-20 év alatt, és abból indítanak itthon egy vállalkozást, ahol ők a főnökök... Ezt mondjuk a bátyámtól hallottam. Mert ugye ott is drága a lakbér stb ez oké, de ott is félrerak az ember x pénzt, mint itthon is tenné. Csakhogy ez a része a fizunak itthon az 5-szörösét éri kb.

Én mondjuk kozmetikusként dolgozok, egész jól keresek, de ha lenne ilyen lehetőség tutira kimennék. De nem vagyok egy túl kalandpróbáló, és magától meg nem fog a sült galamb a számba repülni, úgyh, próbálok boldogulni itthon.

2011. jún. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
90%

Én Amerikába jöttem majdnem 1 éve, otthon biológus akartam lenni, végül az egyetemet nem kezdtem el. A fizetésem otthon 70-80 ezer volt, otthon éltem anyával, mamámmal, nem tudtam volna albérletet fizetni, ha pestre megyek pl.,hacsak nem állok össze pár lakótárssal, amire nagyon nem vágyom. Most a babysitterkedésből meg lehet keresni 10-15 dollárt óránként. Később szeretnék itt egyetemre járni és itt elvégezni a biológusit. Itt sokkal jobbak a körülmények, mint otthon, otthon egy biológus hol keresne annyit, mint itt. Nem tudom, hogy az egyik hozzászóló hogy kereshet ennyit, nekem akik vannak tudós ismerőseim épp csak, hogy megélnek. Na mindegy.

A lakás nem vész el, ki tudod adni bérbe. Ráadásul külföldön meg tudod tanulni a nyelvet és Svájcból nem nehéz hazalátogatni, gondolj bele nekem milyen nehéz Amerikából 13-15 órát utazni, két átszállással, mégis úgy érzem, hogy itt jobbak a lehetőségek. Szóval, Svájc nem a világ másik része, szép, fejlett ország, köszönhető ez annak is, hogy háborúk alatt sikerült megőriznie a függetlenségét és nézd meg hol tartanak. Jobban jártunk volna mi magyarok is, ha nem folyunk bele és még mindig meglennének az elveszett területeink, na de ez egy másik történet. Szóval, ha hajt a kalandvágy és tudod a nyelvet, akkor vágj bele.

2011. jún. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!