Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerencsét próbálnátok akkoris...

Szerencsét próbálnátok akkoris külföldön, ha itthon szép lakásotok és viszonylag jó munkátok lenne?

Figyelt kérdés
Van egy szép, felújjított 3 szobás lakásunk, visoznylag jó és biztos munkahely, amit szeretünk, átlag fizetéssel. Gyerek nincs. Azt látom, hogy mostanában mindenki külföldre megy dolgozni, az egyik barát pár Svájcban van, konyhai kisegítőként kerestek fejenként 400-500 ezer forintot. Mi fejenként 120-130at. Ebből szépen megélünk, végülis megvan a lakás, jó kocsi, de meggazdagodni nem fogunk. Így belevágnátok? Érdemes rajta elgondolkozni legalább?
2011. jún. 1. 23:46
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:

A ti esetetek határeset. Ha nincs hitel, de megvan a lakóingatlan és az autó, akkor napi szintű megélhetésre (kaja, rezsi, ruha, autófenntartás) elegendő a keresetetek.

De csak alapszinten, és ebből különösebben félretenni nem nagyon sokat lehet érzésem szerint. Gondolj bele! Kettőtöknek van annyi pénze, mint egy konyhai svájcinak a félhavi bére. Ez önbecsülés kérdése is, hogy ennyire értékelitek-e magatokat. Tehát ebből a szempontból a válasz IGEN. Ha biztos alkalom és lehetőség adódik, akkor igenis ki kell menni és megtapasztalni, hogy milyen dolog az ÉLETMINŐSÉG, ami nálunk vasfüggöny mögötti maradt a vasfüggöny után is.

Ugyanakkor a ti helyzetetek nem olyan elkeserítően rossz, hogy muszáj legyen ezt meglépnetek.

2011. jún. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyunk mi: lakás, autó, viszonylag jó állás. Én bele vágnék, de nem a pénzért, hanem maga a jobb életért, a kirándulásért, szórakozásért. DE párom semmiképp se. Sőt, én is csak "mondom", de nem tudnám feladni ezt a kicsit is amink van.

Szóval a válasz: NEM probálnánk szerencsét.

2011. jún. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
szerintem kalandvágyból kell menni! ha az hiányzik, akkor ne erőltesd, csupán irigységből.
2011. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:

A fogászathoz visszatérve, igen, hozzánk járnak át szomszédos országokból fogászatra, de gondolj csak bele, hogy a magyarnak a magán fogdoki, egy átlagosnak nem megfizethető, ha tényleg van valami baja :-((( Mikor egy gyerek-fogszabályzás mindenestől egy magánrendelésen 120 ezer forint, akkor kérdem én, ez hol olcsó? Szóval nemtom, külföldinek biztos marha jó, de nem nekünk.

Egyébként én mennék innen, tudok nyelvet, csak hiányzik valami löket. Valahogy nem szívesen adom fel a biztosat a bizonytalanért, meg nem szívesen lennék takarítónő. De el tudom képzelni, hogy egyszer csak jön az a bizonyos sugallat, pakolok, és megyek.

2011. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 napietus ***** válasza:
az én férjem azért dolgozott kétszer is külföldön, mert tanácsadónak kérték fel, és szakmailag érdekelte a dolog. szerintem ha valakinek anyagi gondja nincs, ilyen szempontból, vagy nyelvtanulás miatt érdemes belevágni. vagy kalandvágyból. egyébként nincs értelme.
2011. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
53%

Igen, lakás is van, állás, mégis készülök arra, hogy 5 éven belül kiköltözzek a családdal.

A környezetemben sokan vannak így, a barátnőmék 3 gyerekkel mentek, ők egy évre tervezték, de már azt nézik hogy maradhatnának kint végleg. Pedig itthon a lakás (most kiadva), és jó állásuk is volt, nagyon jól kerestek, de hajtottak is mint az állat. Annak meg mi értelme, ha apuka 45 évesen lefordul a székről? Kolláganő is most készül a családdal, stb.

2011. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta, hogy kint olcsóbb minden.

Nos, ez nem igaz! Lényegsen függ attól, hogy hova mész, de ha európán belül maradsz, akkor ahol már euro van ott minden sokkal drágább (szoktunk külföldre járni, és néha hátast dobok az áraktól)

Az má dolog, h ezekben az országokban a fizetés is sokkal jobb, de nem mosogatóként.


Mindenki egy álomvilágbén él, hogy külföldön biztos sokkal könnyebb...

A férjem bátyja több országba is kiment európán belül, de sehol nem talált munkát, csak holladiában.

Azt mondta, hogy megterhelő meló volt, nem túl sok fizetésért.

Azt is mondta, h minimum nyelvtudás kell ahhoz, hogy felvegyenek egy elfogadható munkahelyre! Ha nem tudod a nyelvet, el vagy veszve...

Biztos vannak olyan országok és olyan munkahelyek, ahol ezt nem veszik komolyan, de nem sok helyen van így!!

üdv.

2011. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
52%

"egy dolgot elfelejtettél. a meggazdagodás viszonylagos. 4-500at keresnek kisegítőként viszont az ott a minimálbér szal ott úgy tűnne mintha szegények lennétek."


Persze, de most ez teljesen mindegy, hiszem az itthoni megélhetéshez és keresethez viszonyítunk...Ha belegondolsz, hány kínai/koreai, fekete, arab, román van nálunk dolgozni? Nekik meg a mi országunk éri meg, mert pl Kínában annyira nehezen boldogulnak az emberek, hogy a világ összes pontjára kénytelenek elköltözni, annyira rosszul élnének otthon. Nálunk meg olyan palotákat húznak fel, hogy csak pislogunk.


Mi nyugatra megyünk, ők meg hozzánk. Vannak olyan országok ahol Magyarországon látják a lehetőséget a kitörésre, nekik az a pénz rengeteg amit itt keresnek nálunk.

2011. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
78%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 04:24



Miért lenne kamu szagu???Svájcban nagyon magasak a bérek,még a minimálbéris!Hogy honnan tudom??A testvérem kinnt él már 3 éve és pultosként keres 5000 frankot,ami olyan 1millió forintnak felel meg!A kisegittő munkában dolgozók olyan 3000-3500 frankot keresnek!600-700 ezer ft átszámolva,ha egyedül megy az ember akkor kevés,de még úgy is kilehet belőle jönni szépen,ha ketten mennek akkor az egyik fízetést szépen félre lehet rakni!

Lakás bérlés kb olyan 600 frank ,-tól kezdődik,de egy normális lakás kb olyan 1000 frank amiben már benne van a rezsi,kaja úgy szintén egy 1000 frank havonta,plussz egyéb kiadások ha az ember el megy valahova,ruhászkodás stb,ha nem élnek nagy lábon és egyessek akkor az egyik fizut félre lehet tenni,azaz 3500 frankot ami 600 ezer ft kb!Az egy év alatt 7 millió forint,5 év alatt 35 millió!

Ha nem hiszed járjál utánna,de én tudom hogy így van,mert a testvérem évek óta kinnt van és én is menni fogok utánna!

2011. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor menjünk mindannyian svájca... :)))
2011. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!