Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerencsét próbálnátok akkoris...

Szerencsét próbálnátok akkoris külföldön, ha itthon szép lakásotok és viszonylag jó munkátok lenne?

Figyelt kérdés
Van egy szép, felújjított 3 szobás lakásunk, visoznylag jó és biztos munkahely, amit szeretünk, átlag fizetéssel. Gyerek nincs. Azt látom, hogy mostanában mindenki külföldre megy dolgozni, az egyik barát pár Svájcban van, konyhai kisegítőként kerestek fejenként 400-500 ezer forintot. Mi fejenként 120-130at. Ebből szépen megélünk, végülis megvan a lakás, jó kocsi, de meggazdagodni nem fogunk. Így belevágnátok? Érdemes rajta elgondolkozni legalább?
2011. jún. 1. 23:46
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

Igen ez a nem szivesen a kulcs !

Most ahogy élsz, amit csinálsz, szívesen teszed.

Nem tudod meddig kellene a nem szivesent csinálnod, ez igy igen bizonytalan. És nem szivesenül lenni minden nap órákig bizony rámegy a hangulatra, a nem munkában töltött időkben is.

Magad is tudod, hogy ez nem neked való, és nincs azzal semmi baj !!!

2011. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:

kamu.

nem mostanában néztem meg a svájci mosogatói díjakat ,de fogadnék rá h nem keres egy mosogató 4-500at.

szégyenlik amit csinálnak és ezért enyhén túloznak a fizetésükkel.

2011. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:
Nekem ezt mondták, nem hiszem, hogy kamu. Már vettek egy egész jó kocsit, szép helyen laknak, stb, pedig csak 3 hónapja dolgoznak.
2011. jún. 3. 09:25
 54/58 anonim ***** válasza:
Nagy életcél egy mosogatói állás..................
2011. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:28



Ez nem életcél szerintem senkinek!De kezdésnek addig tökéletes amig az ember átlátja ott kinnt a dolgokat és ismerkedik a környezettel kultúrával!Akinek szégyen mosogatni 500 ezer ft-ért de akár 100 ezerért az meg menjen a pi@csában!Az is ugyan olyan munka és mint tudjuk a munka nem szégyen pláne nem a mai világban!Szerinem senki nem szeretne élete végéig mosogatni de addig amig az ember belejön a nyelvben és az ottani szokásokban,addig tökéletes,akinek nem az dolgozzon itthon havi 90-100 ezer ft-ért,megnézzük ki viszi többre,az a mosogató vagy pedig te!A munka nem szégyen!Pláne nem ennyi pénzért!Egyébként meg nem kamu,nekem több ismerősöm dolgozik svájcban,felszolgálók,mosogatók,szakácsok,takaritók és köszönik szépen jól megvannak abból a pénzből és nem szégyellik amit csinálnak és 100-szor boldogabbak mint itthon és még így is olyanokat meg engedhet magának anyagilag,amiért itthon sok ember csak sóvárog!Mindenki azt hisz amit akar,de ha valaki kételkedik ki is lehet próbálni irigykedés helyett!Ez a magyar mentallitás,nem véletlenül akarnak sokan elmenni innen!

2011. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
Ha kicsit visszább is olvastál volna akkor láthatnád, hogy én mint biológus, egyetemi tanár és gyógyszerkutatásokkal foglalkozó ember vagyok két gyerekkel, aki mellesleg havi 800 ezret keres tisztán. Úgyhogy engem csak ne küldjél mosogatni.
2011. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:53


Mondott neked ilyet valaki hogy te menjél mosogatni??Nem tudsz olvasni a sorok között?Ahhoz képest hogy biológus vagy elég nehéz a felfogásod,talán még egy mosogató is feltudja fogni....

Nem mindnenki keres itthon 800 ezer ft-ot,sőt még orvosok sem,én dolgoztam kórházban és 150-200 ezernél nem keresnek többet!Az hogy te 800 ezret keresel vagy elhiszem vagy nem....Szerinted hány ember keres itthon 800 ezret??Ha rálennél szorulva akkor te is elmennél ha nem tudnád mivel betömni a szádat!Még te is kerülhetsz olyan helyzetben hogy kénytelen leszel itthon beválalni....

Igazad van aki nem tud esetleg diplomásként elhelyezkedni a szakmájában és 800 ezret keresni akkor inkább ne is dolgozzon nem??Persze igaz is majd a rendes dolgos munkások és mosogatók pénzéből felveszi a segílyt!Elvagy tévedve de nagyon!Az hogy neked diplomád van és jól keresel jelenleg az te ne vedd élet biztosittásnak....sok diplomás ebbe a hibába esik!

2011. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
"megnézzük ki viszi többre,az a mosogató vagy pedig te!" Én inkább úgy látom te nem érted azt amit leírtál. Miattam ne aggódj, ha az egyetem kiadná az utamat, akkor egy neves gyógyszergyár tárt karokkal várna, megtoldva még egy kicsit a keresetemet is. Lehet ennyit keresni ebben az országban is, csak nem mindegy milyen területen, és főleg milyen tudással. A kissé goromba reakciód miatt gondolom nem mint sebész dolgoztál abban a kórházban, meg egyébként nekem is vannak sebész, orvos barátaim, akik simán elteszik ennek a dupláját is havonta. Igaz, nem fizetés a nagy része, de inkább itt gyógyítsa a betegeket mint külföldön.
2011. jún. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!