Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerencsét próbálnátok akkoris...

Szerencsét próbálnátok akkoris külföldön, ha itthon szép lakásotok és viszonylag jó munkátok lenne?

Figyelt kérdés
Van egy szép, felújjított 3 szobás lakásunk, visoznylag jó és biztos munkahely, amit szeretünk, átlag fizetéssel. Gyerek nincs. Azt látom, hogy mostanában mindenki külföldre megy dolgozni, az egyik barát pár Svájcban van, konyhai kisegítőként kerestek fejenként 400-500 ezer forintot. Mi fejenként 120-130at. Ebből szépen megélünk, végülis megvan a lakás, jó kocsi, de meggazdagodni nem fogunk. Így belevágnátok? Érdemes rajta elgondolkozni legalább?
2011. jún. 1. 23:46
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
76%
Próba - cseresznye :)
2011. jún. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
93%

Én 6 éve élek külföldön,Magyarországon volt lakásom(panel),eladtam éppen nemrég,mert nem akarok visszamenni.Ezidáig albinak volt kiadva.Itt jó,2 srácom van,a két gyerek után annyi családipótlékot + juttatásokat kapok,amennyiért bérlem havonta ezt a családi házat + a rezsit kifizetem.Szép ország,jó környék,jó fizetés,nyugalom...a szomszédok is szinte mind külföldiek,de a helyi lakosság is rendes,nem éreztetik,hogy idegen vagy,sőt segítenek.Itt nam akar a szomszédom megfolytani egy kanál vízben,segítünk egymásnak.Meggazdagodni nem fogunk,nem is akarunk,de nekünk és a srácoknak mindenük megvan ami Mo-n nem adatott meg.

Én belevágnék mégegyszer vagy százszor ha kell.Nem bántam meg,hogy eljöttünk,pedig akkor csak egy évig volt tervben külföldön melózni.

Gondolkozzatok el rajta...Nem mindenki életére külföld a megoldás,nem mindenkinek jön be.De ahogy írták is próba cseresznye..

2011. jún. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
80%
" Nem tudom, hogy az egyik hozzászóló hogy kereshet ennyit, nekem akik vannak tudós ismerőseim épp csak, hogy megélnek. Na mindegy." Mint azt írtam, biológus, gyógyszerkutató, és egyetemi tanár vagyok. Pályázatokat írok, milliókat sikerült már pályázatokból megnyerni, amiből természetesen én is részesülök. Jelenleg épp egy gyógyszerkutatás van napirenden, ami megint komoly pénzeket hozhat. Szóval ez nem szimplán egy biológia és kész. Az persze tény, hogy ez nem merül ki napi 8 órából, de mindenre szakítok azért időt. Az nyilvánvaló hogy ezért a pénzért külföldön ugyanúgy meg kellene dolgozni, csak lehet hogy ott még jobban megfizetnék a tudásomat. De nekem ennyi is elég.
2011. jún. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
93%

Aha, próbáljátok ki, de úgy, hogy nem égetitek fel magatok mögött a hazai hátteret.


A következőt javaslom: a munkahelyeteken vegyetek ki szabadságot, és úgy menjetek ki, és csak akkor mondjatok fel, ha kint már megvan a biztos állás; a lakást meg ne adjátok el, hanem adjátok ki bérbe valami megbízható egyénnek.

2011. jún. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
74%

Én nem mennék.


Nemrég felépítettük a házunkat, a férjemnek van egy nagyon jó munkahelye, nekem pedig egy mégjobb. Van egy kislányunk, aki nemrég született.

Mindketten autóval járunk dolgozni, és még 2 babát tervezünk. :) Nem vágnék bele a bizonytalanba. Pláne nem valami "kulimunkáért" ami lehet jól fizetne, de számomra fontos az elismerés is... amit eddig elértem a munkahelyemen... :)

üdv. egy 25 éves nő

2011. jún. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
91%

Én így nem mennék. Irigységből nem ! Ne őket nézd, hanem magadat, ne legyél irigy. Nekik lehet más a hozzáállásuk, lehet nincs meg valamilyük, amit nagyon szeretnének, lehet kalandvágyóak stb. stb.

Ha remek lehetőségem lenne, biztos hely ahova mehetek, és minden vágyam az lenne, akkor mennék csak. Még csak az anyagiak miatt sem, ha ilyen szituban lennék,mint te.

Éld a saját életedet, ne másét, és örülj annak amid van, és ne legyél irígy ! Persze ők is lehet irigyek rád, hogy nem kell ki se menj, itthon maradhatsz, és nem kell kinlódj.

2011. jún. 2. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
0%
Valaki írta, hogy mások az árak. Persze, olcsóbbak ! Kinnt az étel a háztatási cikkek, fogorvos, elektronikai cikkek, ingatlan minden olcsóbb is !
2011. jún. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:

egy dolgot elfelejtettél. a meggazdagodás viszonylagos. 4-500at keresnek kisegítőként viszont az ott a minimálbér szal ott úgy tűnne mintha szegények lennétek.


am 300at simán elhinnék ,de 4-500 ezer azért mert mosogatsz pffff + gondolom 0 nyelvtudás azért vállalták a melót és nem mást. kissé kamu szaga van habár régen néztem a svájci minimálbéreket.

2011. jún. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:

előző vaok.


milyen cégre gondoltál?


kiváncsiságból kérdezem.

2011. jún. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:

02.58as


azért ne már. ne pont a fogorvossal jöjjünk elő.


pont nálunk van fogászati turizmus. mindenki hozzánk jön mert még a magánrendelős fogorvos +utazás is megéri.

2011. jún. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!