Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul csinálom talán? Nem...

Rosszul csinálom talán? Nem vagyok feleségnek való?

Figyelt kérdés

Régóta van párkapcsolatom, és az az elvem, hogy el kell fogadni a másikat olyannak, amilyen. Én is ezt várom el a társamtól.

Olvasom itt a kérdéseket, válaszokat, és mindenhol azt látom, hogy a nők egy része tippeket ad arra, hogy "Hogyan neveljük meg a férjünket." Hogyan változtassuk olyanná, amilyenné mi akarjuk.


Én ezt nem szeretném. Ő egy felnőtt ember, ahogy én is, nem a gyerekem, hanem a társam. Miért kellene nekem "nevelni" Őt? Miért kellene megváltoztatnom?


Voltunk egy esküvőn, ahol a lányok nagy egyetértésben mondták nekem, hogy a jó pasikat "le kell stoppolni" 20-21 éves korban, aztán olyanná nevelni, amilyenné akarjuk, hogy 27-28 évesen egy jó "férj-anyaghoz" mehessünk hozzá, és az esküvőt igenis egy nőnek kell kierőltetni egy férfitól.


Én mondtam, hogy ezt nem akarom, erre mondták, hogy akkor készüljek, mert egy dominánsabb nő el fogja venni tőlem a páromat, és minden férfit, akivel esetleg lesz kapcsolatom, mert az ilyen nőket, mint én nem veszik feleségül.


Azt veszik feleségül, aki a háttérből irányítja a férfit!


Ez igaz lenne?


Tényleg én csinálom rosszul?


És, ha igen, akkor így tényleg vénlány maradok?


Ti hogy látjátok ezt?


2011. jún. 3. 09:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
66%
Tegyünk különbséget a jellemvonás és a szokás fogalma között. Szokásokon lehet változtatni "légyszi vidd el a zoknidat a szennyesig", jellemvonáson nem "ne nézegess más nőket és ne udvarolj a szomszéd lánynak".
2011. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy baromság. Te gondolod jól.

Nekem sem egy szalmabábú kell(ett), akit lehet idomítani, és aki mindig azt csinálja, amit akarok.

Ha valakit szeretsz, és megváltoztatod, pont az veszik ki belőle, amiért megszeretted. Ha meg nem szereted olyannak, amilyen, akkor egy fantomba vagy szerelmes, akit te teremtettél. Vagy magába a szerelembe.

2011. jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Vannak valódi, emberi kapcsolatok, és vannak a felszínes, érdekkapcsolatok. Te és a "barátnőid" egyszerűen elbeszéltetek egymás mellett, nem ugyanazt értitek "kapcsolat" alatt.


Az is egy életstratégia, amiről ők beszélnek. 40 éves kor előtt könnyen fut bele válásba, vagy ha olyan a felek lelki alkata, akkor együtt is maradhatnak, életük végéig játszva egymás idegein, játszmázva, megkeserítve a maguk és a másik életét. Sok ilyen van. Te nem ilyet szeretnél, másra gondolsz. Jó ezt tudatosítani. Hagyd meg nekik, amit ők szeretnének, meg fogják kapni. Te keresd azt, amit Te szeretnél! Te is meg fogod kapni. Ha nem is biztos, hogy rögtön elsőre, és nem is biztos, hogy hamar. Próbálkozni kell, tanulni kell, haladni az úton, és élvezni az utazást. A többi mind csalóka délibáb.

2011. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Elnézést, kétszer ment el, szarakodik a gép...
2011. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Hát ezt a lányok mondták.A múltkor egy társaság fiú között ültem(28-37 évesig)a 2/3-nak zátonyra futott házassága, házasság nélkül elkapkodott gyerekvállalása, válása stb. volt.Pedig papírforma szerint jó partik.

Pontosan elhangzott a mondat, (ismétlem az ő szájukból), hogy az a férfi, akit házasságra "kényszerítenek" az meglép.Mert amelyik közülük nem lépett meg az megbánta.

A barátom (aki a klasszikus férfiideált képviseli) mindig azt mondja, tudom én hogy mi a dolgom, ha úgy alakul.

22évesen megfogni egy fiút és kialakítani a személyiségét.Ebben az ingergazdag világban el tudod képzelni, hogy 22 éves korától élete végéig egy nővel marad a férfi és ettől baromi boldog lesz?nem tudom hány évesek vagytok, meg hogy egy életre terveztek e(gondolom)de ha igen, akkor neki miért lenne kevesebb veszteség, hogy te nem vagy mellette, mint neked-A férfiak tapasztalataim szerint pont hogy biztosabbak a házasságban, mert ők velünk ellentétben nem kapkodnak.A környezetemben azt látom, hogy a fiúk tényleg egy életre tervezték.Te ne aggódj,mi az hogy ilyen nőket nem vesznek el?Mindenkinek megvan a párja, az veszi el, akihez tartozik.Akivel azonos az értékrendjük.A házasságot a döntő többségben a gyerekvállalási ösztön hajtja.mert akkor már család akarnak lenni, nem egy pár.Amíg ilyenben nem gondolkodtok, addig őszintén minek.Amikor meg aktuális lesz a kérdés, akkor a barátod majd nem azt akarja mondani, hogy ő itt a barátnőm, a gyerekem anyja, hanem hogy ő itt a feleségem a gyerekem anyja.

Ezek a lányok valószínűleg még az anyjuktól tanulták ezt.Kérdezd meg őket, hogy hol tart az ősök házassága.

Az ilyesmit meg felejtsd el.Harmónikus kapcsolatban élsz, ez a lényeg, atöbbi majd jön.Sok sikert neked!

2011. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Te gondolod jól.

Majd nézd meg a barátnőid kapcsolatait 35 éves korukban.

2011. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Aki itt kérdez a párjáról, ott nincs rendben valami a kapcsolattal, és szerintem ezért akarják, hogy változzon a pasi (persze kettőn áll a vásár, csak arra később jönnek rá).


Egy jó kapcsolatban nem kell megváltoztatni a másikat, de szerintem évek alatt automatikusan alkalmazkodnak, alakulnak is egymáshoz a párok. Szó nélkül, kérés nélkül.

2011. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a parvalasztasnal(23-26 ev korul) a kovetkezo szempontok jatszottak.


Probalom sorrendben:


-Sex (Amikor valasztottam, ez az 1 helyen allt. Azota hatrebb csuszott.)

-Milyen Anyuka lesz? Gondoskodo v. Nem torodom. En abbol szurtem le, hogy amikor beteg voltam, akkor mennyit foglalkozott velem.

-Hazimunka. (Anyum nem volt eppen hazias. Es eletem 2. felet tisztasagban akartam leelni.)

-No dohanyzas

-A penz vagy hozomany engem nem erdekelt. Tudtam, hogy en kepes vagyok kikaparni a gesztenyet. (Es hala Istennek sikerult is.)


37F


"Azt veszik feleségül, aki a háttérből irányítja a férfit!" Ekkora okorseget regen hallottam. Tipikusan a gyava, kudarckerulo emberek mondata. Akik nem merik felvallalni a hibajukat. Amikor jol megy, akkor en sugalltam. Ha rosszul megy, akkor a ferfi dontott. Mondd meg nyugodtan a baratnoidnek, hogy nojenek fel vegre es "dontsenek nyiltan es vallaljak a hibazas kovetkezmenyeit."


NALUNK amugy a csalad attol nagybetus "Csalad", hogy probalunk kozosen donteni a sorsunkrol. Gyerekekkel egyutt. Mi adunk a velemenyukre.

2011. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
24%

Hmm.. akkor most egy másik nézőpontból, de a lényeg ugyanaz:


Én egy szorongó ember vagyok, az élet alapvetően nehéz nekem emiatt. Nőktől(!) nőkre vonatkozólag kaptam már többször olyan "tanácsot", hogy egy "erős nő kellene melléd, akire támaszkodhatsz.."


Hát én meg azt mondtam erre hogy lófas.t..:

- Érzelmi függőségben éljek?

- Megfelelési kényszerben legyek valakivel?

- Kényszerítsek valakit egy rakás kompromisszumra, hogy velem éljen?


Hát nem. Ha nem tudok normálisan élni, ha nem tudok "rendesen" megállni a saját lábamon, akkor inkább lemondok az egészről.

Az a baj az ilyesmivel hogy a közvetlen környezetem igazából tudomást sem vesz erről.

Napi szinten van egy rakás huszonéves szingli lány az ismeretségi körömben, és állítom 5-ből 3 nem érti miért nem közeledek feléjük, de nem is nagyon szeretnék ezekről a dolgokról beszélni nekik.

Próbálok élni, csinálom amit tudok, meg amit lehet, és igyekszek megváltozni. Vannak módszerek lehetőségek, amit igyekszek alkalmazni.

Asszem az a valódi baj, hogy erről nem igazán lehet(szabad) beszélni, jobb ha nem tudja senki sem.

Valszeg tévedek, de ez a tapasztalatom.


30F

2011. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Egyszer egy lány azt tanácsolta nekem, hogy írjak listát, hogy mik az elvárásaim egy férfival szemben, vágjam ketté a listát, felejtsem el a végét, és keressek olyat, aki megfelel a lista elejének. Ez az ember jó kis alap lesz, azt formálok belőle, amit akarok. Szerintem én itt mentem át kacsába, és hápogtam egy darabig, hogy MIVAN??? O.o

Aztán volt itt olyan kérdés, hogy hogy kell megnevelni egy férfit (igaz volt nőre is a kérdés), és nagyon sok ilyen válasz is van.

Hát nem tudom. Egy kapcsolatban kell tudni kompromisszumot kötni, engednie kell hol az egyik, hol a másik félnek, egymáshoz kell csiszolódni... Na de célzottan megnevelni valakit?! Az milyen dolog már?

Mindenesetre úgy tűnik úgy 10 évvel lecsúsztam a stoppolásról.

2011. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!