Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám (a depresszióm miatt)...

Apám (a depresszióm miatt) azt mondta, hogy tönkreteszem az életüket. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Olyan bűntudat kerített hatalmába már napok óta, órákat bőgök, legszívesebben véget vetnék ennek az egésznek...
2011. jún. 6. 08:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
08:39 Jol mondja. Es az utanad iro is. Szt hiszem sok ertekes tanacsot kaptal. Probalj meg hasznositani belole valamennyit!
2011. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

nagyon jó, hogy nem kezdted el a gyógyszert! azt csak elkezdeni lehet, nem jó, nem gyógyít, elnyomja a bajt és egyre erősebben teszi.

Ne legyen bűntudatod. Egy ilyen mondat után, mondd, kérdezd: kölcsönösen működnek a dolgok: hatás-ellenhatás: ti pedig az én életemet akarjátok tönkretenni?

Próbálj meg a feladataidnak a lehető legjobban megfelelni, tanulni, de ne az ő kedvükért - hanem mert ez a Te életednek a legjobb.

2011. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%

A gyógyszerellenesektől kérdeném, hogy ha a depressziós önerőből nem tud meggyógyulni (márpedig nem tud), melyikőtök viseli a felelősséget és következményeket, ha öngyilkos lesz?

Én ugyanis láttam ilyet egész közelről.


Kérdezőnek: már ne is haragudj, de ha nem fogadod meg az orvos utasításait, akkor ne csodálkozz, hogy így állnak hozzád. Sokkal könnyebb egy depresszióst (egyéb beteget) úgy elviselni, hogy ugyan nincs jó állapotba, de mindent megtesz, hogy javuljon, betartja az utasításokat, mint hogy nem tesz semmit.


És még egy: nem véletlenül járnak az orvosok vagy 10 évig egyetemre (szakvizsga stb.), bármennyire is szeretnék itt amatőrök beállítani, milyen jól tájékozottak, nem tudnak többet a depresszióról akkor sem, ha elolvastak mindenféle "Tények és tévhitek" meg "Cenzúrázott egészség" c. fantasztikus olvasmányokat. Azért lehet elhitetni velük, mert abszolút téjékozatlanok.

Úgyhogy javaslom, hogy keress egy jó pszichiátert és fogadj szót neki, mert magától nem fog elmúlni a depressziód. Viszont rosszabbodhat.

2011. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%
Próbáld meg összeszedni magad. Gondolom a szüleidnek is rengeteg problémájuk van, ami ellen próbálnak tenni, miközben te otthon ülsz, sírsz a szobádban és sajnáltatod magad. Ez nem megoldás. Gondolom már megunták, hogy folyton pátyolgatni kell, ami jó is egy ideig, de hosszútávon kimerítő és unalmas. Igaza van anyukádnak, szedd össze magad, menj sportolni, járj könyvtárba, haladj a vizsgákkal. Ezeket senki nem fogja helyetted megcsinálni, és a depressziód sem múlik el magától.
2011. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Meg se kérdezik, mi a baj!mi lehet, ami kiváltotta!

a tünetek meghallgatására még van idő, másra nincs.

ha terápiával kezelnék a lelkibajokat - jó lenne.

de arra nincs idő, nincs pénz, markába nyomják a vegyszereket - és zombivá alakítják az évek alatt.

Nem lesz öngyi, lesz egy zombi.

2011. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

09:09

Te orvos vagy?

2011. jún. 6. 09:19
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

09.09 igazad van.


Kellhet a gyógyszer IS, de önmagában ez nem elég.

Szerintem nem elég.


Mert leveszi a felelősséget az ember válláról, és csak a gyógyszerektől várja a megoldást.


Pedig kell hozzá egy belső munka is, felderíteni, hogy mitől alakult ki a depresszió, mert ennek mindig oka van. Akkor is, ha nem tudatos, hanem tudat alatti, és nem jött felszínre.


Ebben segít a pszichoterápia.


8.39-kor írtam, és én nem szedtem gyógyszert, de azt hiszem, hogy valóban depressziós voltam. De volt is okom rá, nagyon-nagyon rossz helyzetben voltam. Nagyon rossz helyzetben, elkeserítően rossz helyzetben.


De ki lehet jönni a depresszióból, viszont akarni kell, nagyon-nagyon akarni, mert enélkül nem fog menni. Én is gondoltam rá, hogy íratok fel gyógyszert, de aztán elvetettem az ötletet. És így is sikerült.


Nem azért írom, hogy hú de, jaj de erős vagyok, hanem mert én megéltem ezt, és tudom, hogy van kiút a depresszióból. Gyógyszerrel, vagy gyógyszer nélkül, de van kiút belőle. Meg tudsz gyógyulni Kérdező, mert mindig van egy újabb esély.


Boldog leszel, ha hiszel benne, és valóban bízol a pszichológusban, de főleg ÖNMAGADBAN!

2011. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

09:09


Bocs, de a gyogyszerellenesekkel ertek egyet.

Es mint irtak, nem konyvekbol, hanem sajat tapasztalatbol mondanak velemenyt. En is.

Ez az orvos magasztalo duma meg nem kell, ok is lefekszenek a gyogyszerlobbinak mint barmelyik masik doki. Teny, hogy jo ha az embernek van valaki akinek kiontheti a szivet de a pszichomokus sem szunteti meg az okot es nem oldja meg a beteg gondjat, csak meghallgatja, amitol o kicsit megkonnyebbul, aztan teletomik gyogyszerekkel amitol zombi lesz, egy ideig tana tunetmentes is. Kb ennyi.

Nem mondom, hogy ez teljesen szuksegtelen, az elejen akar meg jol is johet, kezdolokesnek, de aki a gyogyszeretol meg a feher kopenyes felistenektol varja a boldogulast az csalodni fog. Az sajat AKARAT az ami kimozdithatja ebbol, ami nagyon nagy melo, de nem tudja senki es semmi helyettesiteni ezt. Keress egy eletcelt, es tanulj meg kuzdeni, ez adhat erot! A sport, mint irtak nagyon jo terapia, tobb okbol is. Egy parkapcsolat szinten nagy segitseg lehet, felteve, ha van a parodnak turelme, es te sem keszited ki a depiddel hanem fogodzot talasz benne a pozitiv eletfelfogashoz.


Sokan porbalnak ettol eltantoritani mert sokaknak erdekuk, hogy orvoshoz hord a penzed, meg gyogyszer hegyeket tomjenek beled, es senkinek nem erdeke, hogy INGYEN gyogyulj meg es allj a magad labara, pedig ez leehetseges, hidd el!

2011. jún. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Figyeljetek! Tény, hogy nem hülyék azért az orvosok, én is szedtem nyugtatót három hónapig, de leálltam, rendbejöttem, de ha nem teszem, szerintem szedhettem volna tovább....

Másik történet: Tesóm is bejelentkezett Nagykállóba, volt vagy három hét a várakozási idő, és a vizsgálat, tartott két percet. Mondta, hogy fulladásos szorongása van, nem mer emberek közé menni, már írta is fel a xanaxot meg valamit. Aztmondja a doki, hogy mindenki depressziós nincs olyan aki nem, havonta menni kell, és az is kb egy perc, szóval esély sincs arra, hogy normálisan kilegyen az ember vizsgálva. De kell nagyon nagy önerő is ez tuti biztos. sok sikert kérdező, és hidd el, a környezetnek is rossz látni ha főleg a fiuk nincs jól, rájuk is hat, hiszen egy környezetben vagytok. ezt ne vedd tőlük negatívnak, próbálj meg középúton járni.

2011. jún. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

1. Az nem megoldás, hogy jól beolvasnak egyesek a kérdezőnek. Ő segítségért jött, nem oltogatásért. Ha ezt nem tudjuk megadni neki, a baját legalább ne tetézzük!!!

2. Sajnos az antidepresszánsoktól hamarabb lehet öngyilkos valaki, mint nélkülük. (tény)

3. A depresszió lehet egyszerű hiánybetegség is, amit könnyen kezelhetsz. Javaslom elolvasni ezt a cikket: [link]

4. Egy depressziós embert biztatni kell és nem pofántörölni mégnagyobb pofonokkal. A szülők rettentően dilettáns módon közelítik meg a témát.

2011. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!