Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám (a depresszióm miatt)...

Apám (a depresszióm miatt) azt mondta, hogy tönkreteszem az életüket. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Olyan bűntudat kerített hatalmába már napok óta, órákat bőgök, legszívesebben véget vetnék ennek az egésznek...
2011. jún. 6. 08:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Valahogy meg kellene velük értetni, hogy neked most támogatásra, szeretetre volna szükséged és megértésre a szemrehányások helyett, mert ez utóbbi csak ront az állapotodon és így sosem keveredsz ki a depresszióból.ez sajnos nem gyógyul néhány nap alatt, de szerető környezetben lényegesen gyorsabb lenne a javulás, úgyhogy a szüleidnek is érdekük lenne, hogy sürgősen változtassanak szülőhöz méltatlan hozzáállásukon.Talán megoldás lehetne, ha a pszichológusodnak elmondanád ezt a problémát és megkérnéd, hogy beszéljen a szüleiddel.Talán az ő tanácsára megpróbálnának szebben viselkedni veled.addig is, kerüld őket, amennyire csak lehet, inkább baráti ,kellemes társaságot keress, vagy olvass,nézz filmeket, csak velük ne legyél, amíg ilyenek!
2011. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
58%
Kérdezőt oltogató válaszolók!Ti is így bánnátok a depressziós gyermeketekkel? Gratulálok!Az ilyen emberek érzelmi intelligenciája a béka feneke alatt van.
2011. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Fontosak a hitek, ám az értelem egyszerűen hatékonyabb.


Elfogadom, ha valaki abban hisz, hogy a gyógyszerek kártékonyak, mert ilyen-olyan mellékhatásaik vannak, nem mindig használnak, ott a gyógyszerlobbi, ami mindenre kemikáliákat akar adni, drágák stb. Ez mind igaz. Sőt, én is annak a híve vagyok, hogy a pszichét kell gyógyítani, erősíteni. Én erre azt a módszert tanultam, hogy szembesíteni kell a valósággal. Nem az én, vagy más fejében lévővel, hanem a saját valóságával. Tehát tiszta sor, hogy a gyógyszerellenesek táborában lenne a helyem.


Csakhogy.


Odáig is el kell jutni valahogy, ha azt akarom, a kliensem befogadó legyen. Akkor segíthet a gyógyszeres kezelés. Ezért nem utasítom el. Ha mondjuk valakinek tüdőgyulladása van és éppen húzódik rá a szívizomra, akkor is azt gondolom, hogy most pedig adjuk be a csúnya, gonosz gyulladásgátló antibiotikumot, mert akkor a beteg életben marad, aztán majd kezdhetünk valamit a mellékhatásként tönkrement bélflórájával és legyengült immunrendszerével.


Minden eset más. Ha ez az az eset, ahol szükség van gyógyszerre, akkor bizony nagy butaság, ha a beteg azt nem szedi be. Elzárja maga elől a gyógyulása útját. Biztosan van erre valami jónak vélt oka. Ami viszont lehet tévképzet is. Erre indulnék el. Ehhez kell valamekkora befogadó készség, együttműködés. Amiben a gyógyszer sokat segíthet.

2011. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Az a helyzet amúgy, hogy sokkal jobb volna a világ, ha az ember ahogy idősödik ugye aztmondják bölcsebb lesz. Inkább lenne pszichológus alkatu inkább mert sok szülő amúgy az enyém is, elintézi azzal, hogy "jaj ne jácd már az agyad" " ne törődj vele" " hát oszt én nem dolgozok?" meg hasonlókkal. Meg mintha mindent egyszerű felfogással meg lehetne oldani, értetni. Csakhogy nem minden fekete és fehér de a sok dolog között nem érnek rá igazából odafigyelni a dolgokra. Akár pl a felvilágosítást is nézzük, "majd megtudja mástól, barátaitól.... úgyis többet tudnak már mint mi saját magunk.. stb stb" Hülye világ ez emberek.
2011. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként az a szülő, aki ilyet képes mondani, annak korábban is lehettek nagyon lehangoló megnyilvánulásai, így a szülők negatív hozzáállása talaján kialakulhatott a depresszió.Bizony nagyon sokat számít, hogy milyen a család.Lehet, hogy nem is kell olyan messze keresni a depresszió okát...
2011. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 napietus ***** válasza:
50%
namost elvileg depressziós, tehát beteg, de a kezelést meg visszautasítja. nem csodálom, hogy kiakadnak a szülei néha, mert ez magától nem múlik el!
2011. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
"legszívesebben véget vetnék ennek az egésznek..." - e mondatod miatt írom, SÜRGŐSEN MENJ VISSZA A DOKIDHOZ, vagy keress mást, ha nem bízol benne, ÉS HA FELíR GYÓGYSZERT, AZT SZEDJED, 2 HÉT MÚLVA JOBBAN LESZEL, de szedjed amíg kell, és mellette járjál terápiára. Én is depressziós voltam, pszichológusnál kezdtem, de nekem egyre rosszabb lett, és én is eljutottam egy ilyen mondatig amit te is írtál, szülőkkel is volt "probléma", de csak a betegségem miatt láttam mindent problémának, ők sem tudták mit kedjenek ezzel, és egyre jobban süllyedtem bele, saját magam generáltam a problémákat, amik egyre jobban taszítottak le, és minél jobban taszítottak, annál rosszabbul voltam. Hidd el ők szeretnek, csak nem tudnak hogy állni - megoldani - ehhez a dologhoz. Ne is próbálj magadon segíteni,nem biztos hogy sikerül, ha már idáig eljutottál, hogy le sem írom amit írtál, segítség kell, menj vissza a dokihoz!!!
2011. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem fejeztem be, 15:28-as vagyok. Amikor én is arra gondoltam, hogy véget kéne vetni az egésznek, na akkor nem totojáztam a pszichológussal tovább, hanem elmentem pszichiáterhez, 1 évig szedtem a gyógyszert csak antidepresszánst. Nyugtatót csak 1-2 hétig kellett szednem,, hogy ne szokjak rá. 2-3 hét múlva jobban lettem,1 évig szedtem, fokozatosan kellett abbahagyni. A pszichológust meg hagytam a francba, majdnem megölt, mert nem küldött orvoshoz. Ez 3 éve volt.
2011. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!