Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzés után 2 hónappal...

Eljegyzés után 2 hónappal esküvő. Nem korai?

Figyelt kérdés
A testvéremnek 1,5 hete kérte meg a barátja a kezét. 2 éve élnek együtt, bár 2 alkalommal külön töltöttek 1-2 hónapot. Ahogy megkérte a kezét, már el is kezdték szervezni az esküvőt, augusztus elejére kaptak időpontot. Már a ruha is megvan, a helyszín, zenészek. Nem baj ha ennyire kapkodnak? A testvéremnek mindig az volt a vágya, hogy egyszer férjhez mehessen, és most mivel megkérték, olyan mintha nem akarná elszalasztani...Amúgy a barátjának már van 4 gyereke, 2 nőtől. Én féltem, hogy nehogy rossz vége legyen, ha elkapkodják a dolgokat. Szerintetek nem rossz az ilyen kapkodás?
2011. jún. 10. 23:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Itt inkább az együttélés ideje és minősége a mérvadó. Ha tényleg hosszú ideje vannak együtt és jól megértik egymást, akkor nincs is ezzel baj. Az, hogy két ember eljegyzi egymást, azt jelenti, hogy ezzel kijelentik, hogy össze fognak házasodni. Ilyenkor már olyasmikre szoktak inkább várni, hogy anyagilag rendbe jöjjenek, vagy legyen idő megszervezni az esküvőt, ilyesmi. Ha minden rendben és megoldható az esküvő, akkor természetes, hogy az ember nem halogatja.
2011. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nagy szám megszervezni egy esküvőt. Először én is azt hittem, hogy mennyivel előtte kell, aztán anyukám mondta, hogy hülye vagyok, azt hiszem, hogy valami politikus családom van, hogy annyira sok időt kell hagyni? Ha csak egy hónappal előtte szólsz úgyis mindenki ráér. Ha van az anyakönyvezetőnél időpont a lehető legkorábbra, a többi nem nagy dolog. Legalábbis én vásárolgatni is úgy szoktam, hogy nem próbálok fel annyi mindent, hanem megnézek mondjuk 10 dolgot, 5ről eldöntöm, hogy nekem nem áll jól, 3ról megállapítom, hogy nem is olyan jó a színe, a maradék kettőből kiválasztom, ami jobban tetszik, azt az egyet felpróbálom és megveszem. Szóval minden más is úgy volt, hogy jó lesz ez, ez és ez és kész. Nem volt mivel hónapokat tölteni, meg nézegetni, meg szenvedni. Szóval ezzel semmi baj nincs.


De a négy gyerek két nőtől engem is zavarna.

2011. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem. Nekünk nem is volt eljegyszés. Szerintem az eljegyzésnek nincs is jelentősége.

2 év pedig elég lehet. Azért a két anyától négy gyerek aggasztana, de azt az elején említettem volna neki. Mostmár eldöntötték, majd lesz valahogy.

Szerintem azért valahol nem igazán célja ez egy férfinak sem, hogy minél többfele egyre több gyerektartást fizessen, meg elváljon. Biztos bízik benne ő is, hogy most lesz az igazi. Ezt nem lehet tudni kinek hogyan, mikor jön be sajnos.

2011. jún. 11. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem leánykérés után 1 hónappal volt az esküvőm. És azóta is boldogan élünk.....
2011. jún. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem is egy hónappal utána volt, bár az egy hónap a törvényileg kötelező várakozás volt, maga a lánykérés meg úgy történt, hogy "ha megittad a kávét, menjünk be a hivatalba időpontot kérni, jó?"
2011. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!