Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a nagymamámmal?...

Mit tegyek a nagymamámmal? Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Szóval kb. 1 hónapja kaptam a nagymamámtól egy elég jelentős összeget, mivel majdnem egyszerre van a szülinapom és a névnapom és nemsokára bérmálkozni fogok. Azzal adta oda a pénzt, hogy vegyek belőle valami arany ékszert. Na mármost tudja jól, meg el is mondtam neki, hogy én semmi olyat nem hordok, ezért felesleges lenne megvennem, de ő azt mondta, nem baj, akkor elteszem a szekrénybe. Na most ennek van értelme? Szerintem totál hülyeség, ezt mondtam is neki, hogy ne haragudjon, de nem veszek belőle ékszert, mert úgysem hordanám. Ezt nem képes felfogni, és ahányszor megyek hozzá, mindig kérdezi, hogy na vettél már? Már kezd nagyon kínos lenni, hogy mindig elmondom ugyanazt...gondoltam rá, hogy visszaadom a pénzt, de akkor meg megsértődik, aztán elkezdtem elkölteni olyan dolgokra amikre szükségem van, de ezt nem mondtam neki ( a fele még megvan). Most mi legyen? Meddig húzzam ezt? Vagy egyáltalán én vagyok a rossz, hogy nem veszek belőle felesleges dolgot?
2011. jún. 11. 12:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
Én is úgy gondolom, hogy pénzt akkor szokás ajándékozni, ha nem tudjuk minek örülne az illető igazán, és szeretnénk hogy olyasmit vegyen rajta, aminek valóban örülne/amire tényleg szüksége van. Szóval én sem vennék ékszert, azt neki kellett volna.
2011. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
vegyél egy kis ezüst gyűrűt, az nem olyan drága, a többiből meg amire szükséged van és mutasd meg neki, h lássa mire ment. én is nagyon utálom az olyan dolgokat, amiket csak szekrényben lehet tartani, én pl. egy FÉRFI pecsétgyűrűt kaptam!!! ott porosodik a polcon és soha az életbe nem fogom hordani, ha meg megolvasztatnám és mást csináltatnék belőle, amit használnék akkor meg biztos én lennék a világ szemete...
2011. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%

Hát igen, sok jó ember biztat itt hazugságra, és arra is, hogy sz@rd le az öreglányt, és tégy, amit akarsz.

A te választásod, hogy a nagyanyád mennyit ér neked.

2011. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
jah még annyi, ha most a kérdező magának veszi az ékszert, nem a nagymamája jutna eszébe róla, mivel nem teljesen tőle kapta, igaz abból a pénzből, de magának választotta. én biztos többre becsülném, ha mamámtól kapnám, de így olyan érzésem lenne, h kiválasztottam magamnak és annyi...
2011. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mikor felajánlottam, hogy veszek ezüstöt, mert azt még talán hordanám is, az sem tetszett neki, mert hogy az arany értékesebb...de ha veszek is, akkor csak ezüstöt, csak nem tudom, hogy mit, mert karkötőm van, a gyűrűt utálom, nyakláncot nem hordok...úgy nincs kedvem az egészre, de így meg rosszul érzem magam miatta.
2011. jún. 11. 13:25
 16/19 anonim ***** válasza:
26%
Vegyél egy bokaláncot icipici medállal, ezzel az ékszerdolog le van tudva.Ez pedig csini és divatos.
2011. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
17%

Én odaállnék elé és azt mondanám: nagyi, én nem fogok ékszert venni, mert nem hordok és nincs rá szükségem. Visszaadjam a pénzt vagy vehetek belőle mást?


A halála után meg a nagyi majd a kedves emlékekről meg a fényképekről fog eszedbe jutni, nem egy aranyláncról, ami a a szekrényben porosodik.

2011. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Gondolom azért bízta rád a döntést, mert szerette volna ha olyan ékszert ad, ami tényleg tetszik. Az idősek nem ismerik a mai fiatalok ízlését, így rád bízta a választást. Szerintem bunkóság elherdálni azt a pénzt, és nagyon gyerekes viselkedésre utal. Pár év múlva talán majd megérted.
2011. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azért a Kérdezőt is megértem. Nekem pl Anyu anno megsúgta, hogy Mamáék egy aranyláncot akarnak venni gimis ballagásomra, nagy értékűt méghozzá. Anyu is sejtette, és én is rögtön mondtam, hogy inkább ne, mert az aranyat egyébként sem szeretem, nyakláncot pedig életemben nem hordtam - addig sem és azóta sem. Mai eszemmel már tudtam volna mit mondani, hogy mit kérek, akkor azt mondtam inkább ha nincs más ötlet, pénzt lécci:D Na olyan habzsi-dőzsi nyaram azóta sem volt, és még egyetem egész első évére is maradt bőven (azt hiszem 280e Ft-ot kaptam mindenkitől együttvéve, 2005-ben (!))
2012. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!